Membru sau descărcare

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Membru sau descărcare




de Christophe » 09/07/06, 15:02

Am observat că mulți oameni nu înțelegeau pe deplin sistemul „membru” al site-ului. Acest lucru se datorează, probabil, și faptului că am explicat-o prost (deocamdată lucrăm la un sistem mai simplu și mai ușor de utilizat).

Cu toate acestea, toate informațiile sunt disponibile pe această pagină: https://www.econologie.com/devenir-membr ... s-452.html
și aici sunt cele mai importante:

1) Deveniți membru

Pentru a deveni membru și a avea acces la documente protejate, pur și simplu abonați-vă la Buletinele informative folosind formularul de mai jos sau cel din coloana din dreapta din partea de sus a tuturor paginilor site-ului.

Pentru aceasta, trebuie doar să introduceți un e-mail valid pentru a fi membru. Nici mai mult nici mai puțin ! Această înregistrare este complet gratuită.

Numele de utilizator și parola vă vor fi furnizate la următoarea trimitere a NewsLetter (aproximativ unul pe săptămână)

1a) Atenție, faptul de a deveni „membru” al site-ului este independent de înregistrare forum sau la magazin.

2) Sistem anti-abuz și anti-spam

Din motive de securitate și pentru a preveni abuzul, înregistrarea trebuie confirmată printr-un retur de la dvs. Dacă nu ați primit un e-mail de confirmare, s-ar putea ca e-mailul dvs. (hotmail, yahoo, caramail, wanadoo ...) să clasifice mesajele noastre ca fiind spam, din partea noastră, nu putem face nimic în în acest caz, trebuie să reconfigurați căsuța poștală pentru a permite mesajele de la econologie.com

3) Pentru utilizatorii AOL

Utilizatorii AOL aveți grijă, se pare că legătura din spate nu funcționează cu browserul AOL.

Dacă sunteți pe Windows, în mod normal aveți Internet Explorer instalat pe computer, dar AOL îl „ascunde” în mod deliberat. Pentru a-l lansa aveți 2 posibilități:

a) Faceți clic pe „Start”, apoi pe „Programe”. Ar trebui să găsiți „Internet Explorer” și să faceți clic pe el.

b) Faceți clic pe „Start”, apoi „Run” și tastați iexplorer în linia de comandă. Internet Explorer se va deschide automat.

În general, vă recomandăm să folosiți FireFox, pe care îl puteți descărca aici.

4) Protecția vieții private

Informațiile pe care ni le dați sunt confidențiale și nu vor fi, în niciun caz, furnizate unei terțe părți. Conform articolului 34 din legea „Informatique et Libertés” nr. 78-17 din 6 ianuarie 1978, aveți dreptul de a accesa, modifica, rectifica și șterge datele care vă privesc, cu webmasterul site-ului .

Vă puteți dezabona oricând folosind același formular.
Dernière édition alin Christophe 11 / 12 / 14, 15: 12, editate 4 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 09/07/06, 19:42

Ca utilizator al AOL 9.0 nu-mi amintesc să fi avut cea mai mică problemă în timpul înregistrării mele (poate este și Alzeimer).
„Nose less” :? versiunile 7.0 și versiuni anterioare au fost într-adevăr subiect de conflict.

Deoarece problemele apar încă, dar sunt în general datorate
Internet Explorer (Navigareurul AOL fiind doar o fațadă deasupra IE6).
În acest caz, folosesc de preferință OPERA 8.0, firefox mi-a pus aceleași preocupări ca IE6.
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"
"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2




de tăietor de lemne » 21/09/06, 16:37

Targol a scris:
Christophe a scris:El este pe Mac Bucheron, nu?


Atunci de ce să folosești IE5 atunci?

Poate am putea repeta această discuție în altă parte, nu?
pentru că aici, suntem sincer HS !!!

Am putea continua acolo: https://www.econologie.com/forums/probleme-membre-ou-de-telechargement-t2035.html de exemplu?


Pentru că sunt încă în OS 9 (9.2.2, cea mai recentă versiune ...)
0 x
"Sunt un mare brute, dar eu rareori greșesc ..."
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 21/09/06, 17:23

Tu ca Opera 6.3 care rulează pe acest sistem de operare. Acest browser a fost proiectat de la început pentru a fi multi-platformă. Acesta va fi probabil mai bun decât IE, care a fost dezvoltat pentru Windows și apoi portat la Mac ...
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
nialabert
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 258
Înregistrare: 02/06/05, 22:32
Locul de amplasare: Genève




de nialabert » 21/09/06, 19:35

Targol a scris:[...]

Acesta va fi probabil mai bun decât IE, care a fost dezvoltat pentru Windows și apoi portat la Mac ...


Cred că orice va fi mai bun decât IE : Mrgreen: : Cheesy:

Doar pentru distractie...

„Așeza un paravan de protecție sub Windows, ca și cum ai pune o ușă blindată pe un cort de camping! "
0 x
Avatar de l'Utilisateur
highfly-dependent
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 757
Înregistrare: 05/03/08, 12:07
Locul de amplasare: Pyrenees, 43 ani
x 7




de highfly-dependent » 25/07/13, 23:34

Christophe, încerc să te fac parlamentar, dar se pare că nu merge!
Puteți verifica STP?

Vă mulțumim!
0 x
„Dumnezeu râde de cei care deplâng efectele cărora le prețuiesc cauzele” BOSSUET
"Pe vede ce noi crede„Dennis MEADOWS
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 26/07/13, 00:20

bine primit, tocmai v-am răspuns ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : 44 d.Hr. și oaspeții 269