Opiniile utilizatorilor Land Rover despre Pantone

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Opiniile utilizatorilor Land Rover despre Pantone




de Christophe » 12/08/06, 23:06

Văzut pe: http://www.landroverfaq.com/viewsujet.php?p=6051

mutt a scris: Deci, pentru montajele misterioase, dar atât de interesante (care rulează în Țara fără poluare!), recomand persoanelor deschise la minte care frecventează: QUANTHOMME.COM și ECONOLOGIE Bună seara. În ceea ce privește instrucțiunile pentru kitul LDA, acesta a recomandat doar, din memorie, să eliminați un fel de oprire pe axă ... (preluat în termeni foarte generali și nu foarte tehnici, sunt de acord). BUNĂ SEARA! PA
Da, dar cu Quanthomme și panthome-ul lor, trebuie să mergi spre nord pentru ca acesta să funcționeze.
Ajunsi la polul nord, ce facem? Punem motorul în spate?


Ralala, totuși, facem totul pentru a fi cât se poate de serioși ... prejudecățile mor greu ...
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2

Re: Opiniile utilizatorilor Land Rover despre Pantone




de Targol » 31/08/06, 15:13

Christophe a scris:Ralala, totuși, facem totul pentru a fi cât se poate de serioși ... prejudecățile mor greu ...


De asemenea, trebuie să vedem de unde vine critica, Christophe. Un șofer 4x4 care vorbește despre subiecte pe care nu le înțelege și care (după părerea mea) nu a pus niciodată piciorul pe acest site sau pe Quant'home. De asemenea, dacă te uiți la avatarul său, nu pare că economia de combustibil este principala sa preocupare.

PS: Știți de unde vine această idee de a conduce în nord?
După cum ați putut vedea, partea pantone nu este cea pe care o vizitez cel mai mult pe site. Nu am cunoștințele tehnice pentru a înțelege problema. Pe de altă parte, atât cât am înțeles, nu am auzit niciodată de o busolă sau alt dispozitiv care ar putea justifica acest tip de poziție ...
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Opiniile utilizatorilor Land Rover despre Pantone




de Christophe » 31/08/06, 15:15

Targol a scris:PS: Știți de unde vine această idee de a conduce în nord?


De la Mister Pantone însuși ... din cauza orientării NS în timpul spargerii ... care sa dovedit a fi o vastă fumesterie ... toți utilizatorii serioși vă vor spune ...
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 31/08/06, 15:17

OK, vă mulțumesc pentru această clarificare.

Pur și simplu arată că o comunicare slabă poate distruge reputația celor mai promițătoare proiecte.
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 31/08/06, 15:23

Targol a scris:Pur și simplu arată că o comunicare slabă poate distruge reputația celor mai promițătoare proiecte.


Cu siguranță ... dar asta nu este tot ... ai citit fiasco-ul întâlnirii mele cu Pantone? Altfel este prin: Christophe Martz și motorul pantone
et
întâlnirea mea cu pantone, a continuat
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 31/08/06, 15:46

Nu citisem dar mi-am corectat greșeala. : Cheesy:

Este foarte îmbogățitor. Practic, dacă rezumăm, domnul Pantone a dat peste ceva uriaș, dar, neavând nici mijloacele, nici abilitățile de a săpa în subiect, a depus un brevet, astfel încât nimeni să nu poată lua copilul înapoi fără plătește-i redevențe. :se încrunta:

Dacă vreodată vrea să-și scrie memoriile, îi puteți oferi oricând următorul titlu:
„Paul pantone sau cum să împiedici omenirea să avanseze de dragul profitului personal”.
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 31/08/06, 16:30

bonjour

Este foarte îmbogățitor. Practic, dacă rezumăm, domnul Pantone a dat peste ceva uriaș, dar, neavând nici mijloacele, nici abilitățile de a săpa în subiect, a depus un brevet, astfel încât nimeni să nu poată lua copilul înapoi fără plătește-i redevențe.


Niciun Pantone nu a simplificat sistemul Chambrin, care nu prea are legătură cu el, funcționează la fel, în ciuda a tot ceea ce înconjoară Pantone pentru cei care au făcut experimente, există mai multe lucruri care rămân în aceste afirmații și altele care sunt complet bizare, deoarece puțini oameni realizează editare 100% panton
ca pantone.
Dopajul cu apă este o variantă a pantonului care vine la noi de la prima tăiere a domnului G și, de asemenea, au fost prezentate o mulțime de cifre și explicații ciudate care au condus la discreditarea dopajului cu apă.
Cu toate acestea, producătorii continuă să pună ERG-uri pe motoare atunci când ar putea pune ERG-uri în apă.
Uită-te la reactorul lamelar când acasă, seamănă din ce în ce mai mult cu ansamblul camerei .. dar îi lipsește ceva ... Camera a înțeles la vremea lui.
Dacă este doar pentru economie, că băieții călăresc un panton, ar fi mai ușor să te plimbi cu cartofi prăjiți pe motorină, din nou pantonul are mai multă justificare, scăderea mirosurilor consumând mai multă apă cu motorul ajunge aproape la aceleași rezultate ca și motorina, vorbesc în cuplu.
eficiența pantonului este mai prezentă atunci când se utilizează motoare cu combustibil de calitate inferioară sau motoare cu eficiență slabă, oriunde există condiții de combustie slabe, acesta este motivul pentru care pe un motorină care forțează sau care se rostogolește în condiții de putere și combustie devine rău pantonul cu toată eficiența sa.
De prea mult timp, am încercat să-mi compar consumul la 100 kmh, motorul diesel sau motorul nu este folosit prea mult în stare bună de ardere, iar acum fac comparația la turație mai mare ..

André
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 271