Știința viitorului și celelalte ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 23/09/04, 15:15

: huh:
hi,
Luând un tur pe diferite forums, Observ cu groază lipsa de deschidere a minții multor oameni, se pare că există un fel de „clan” al oamenilor care caută doar să discrediteze ideile noi, (vezi printre altele firul pe motoarele magnetice de pe futura-science sau firul de peforum.lelectronique.com / 'target =' _ blank '> http: //forum.lelectronique.com / în „blabla”, care sunt instigatorul meu.
Aveți același sentiment ca mine că există un fel de coluziune al cărui scop este de a discredita oamenii care vin cu idei neobișnuite? (ar deveni Net un fel de TF1? :P :P :P :P )
Multumesc A +
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 23/09/04, 20:24

Bună Bibiphoque!

Și eu sunt îngrozit de lipsa de deschidere a unor oameni care cred că au adevărul absolut.
Aceiași oameni, de exemplu, judecă PMC-ul ereziei sub nobilul pretext că „dacă ar exista, ar fi cunoscut de mult timp și că ar fi comercializat”. In regula, atunci. Iată o analiză că este bine.

Sunt oi sau pante cu care trebuie să aveți de-a face, dar cu care nu ar trebui să pierdeți timpul în limbaj.

Într-o zi, sper că nu vor mai fi multe de spus, pentru că totul va fi demonstrat și se va impune ca fiind normal.


Doboară, dar alții trag în sus :D


să fie continuat .....: nu:
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 24/09/04, 08:44

:P
hi,
Sunt complet de părerea ta, singurul lucru care mă îngrijorează, este întârzierea spre o evoluție rapidă a tehnicilor care este cauzată de toate aceste „așteptați și vedeți” în timp ce nevoia este urgentă pentru planeta noastră săracă , și întâmplător pentru civilizație! (Ei bine, nu am lăsat asta! Lol !!) : Lol:
A+
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 25/09/04, 17:04

Cel puțin astăzi, mesajul, informațiile circulă datorită internetului și se poate spera că va câștiga niște minți. Această distribuție a fost aproape inexistentă nici acum 10 ani ...

În plus, este mai mult o revoluție decât o evoluție: să ne imaginăm că există alte surse de energie decât petrolul, în timp ce întregul sistem (economic, politic, educațional ...) în care trăim se bazează pe el (petrol), îl folosește, îl abuzează, îl face gargară ... este o revoluție chiar dacă unele soluții sunt vechi (HVB ...)

(Ei bine, nu am lăsat asta! Lol !!)


Nu mă îndoiesc o clipă :P
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 27/09/04, 13:35

;)
Absolut, în plus, petrolul este de neînlocuit ........... pentru fabricarea anumitor materiale plastice. : da ochii peste cap:
A+
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 166