Recordul bullshit bătut !!!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2

Recordul bullshit bătut !!!




de Targol » 23/08/06, 13:00

NOMECOURT (AFP) - Patru sute șaizeci și trei de tractoare cuplate cu pluguri au bătut duminică un record francez, arând simultan același complot în Nomécourt (Haute-Marne).

Cele 463 de tractoare au arat simultan un teren de 40 de hectare, a declarat Mickaël Masselot, purtătorul de cuvânt al Tinerilor Fermieri din Haute-Marne, organizatori ai evenimentului care a reunit mii de curioși, aproape 20.000 potrivit organizatorilor.

Recordul anterior pentru aratarea simultană a parcelelor a fost deținut de departamentul Somme din 2005 (284 de echipe).

Un executor judecătoresc a fost prezent pentru a vedea oficial înregistrarea, au declarat organizatorii.


Imagine


De pe site lelombrik

Într-un moment în care încălzirea globală devine cu adevărat îngrijorătoare, acest tip de manifestare înseamnă să spui: „planeta mea, nu-mi pasă” : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:

În plus, pariez că niciunul nu a fost pe HVB.
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: record de rahat batut !!!




de Christophe » 23/08/06, 13:15

Targol a scris:Într-un moment în care încălzirea globală devine cu adevărat îngrijorătoare, acest tip de manifestare înseamnă să spui: „planeta mea, nu-mi pasă” : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:


Ei bine, nu pkoi? Nu vă opriți la asta altfel veți înnebuni ... în acest caz câmpul a fost arat, așa că a fost util ... : Cheesy:

Ce ați crede despre sporturile cu motor în acest caz?
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2

Re: record de rahat batut !!!




de Targol » 23/08/06, 13:32

Christophe a scris:Ce ați crede despre sporturile cu motor în acest caz?


Vrei un răspuns direct?
Iată una care nu va plăcea tuturor: este o manifestare egoistă a companiilor umplute cu aluat și care constă în a face scuze tehnice pentru viteză și putere și scuze umane pentru agresivitate și concurență.

Personal, la nivel tehnic, prefer sobrietatea și căutarea nepoluării, la nivel uman, solidaritate și ajutor reciproc.

Nu ar trebui să mă invite !!!
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: record de rahat batut !!!




de Christophe » 23/08/06, 13:39

Targol a scris:Nu ar trebui să mă invite !!!


Mă așteptam la un astfel de răspuns, dar de ce ai nevoie pentru a face totul pentru a crea o lume ... atunci uneori (extrem de rar totuși ... deși la motociclete este destul de frecvent) există un transfer de tehnologie de la concurență pe piața comercială ...
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 23/08/06, 13:43

Când juxtapun sporturile cu motor și acel tip de expediere AFP (preluat de la același teren), Eu halucină.

SYDNEY (AFP) - Oamenii de știință din Australia și Noua Zeelandă au anunțat vineri lansarea unui studiu de milioane de dolari care vizează reducerea gazului de vacă, considerat a fi o cauză a încălzirii globale.

"Vrem vaci eficiente din punct de vedere energetic. Lucrăm la o digestie eficientă", a declarat Dieter Adam, manager al Societății de îmbunătățire a animalelor din Noua Zeelandă și partener al Biotech Partnership Fund. Australia-Noua Zeelandă.

"Datele științifice indică faptul că dacă vacile sunt mai eficiente în producerea laptelui, acestea produc mai puțin metan", un gaz considerat a fi responsabil pentru efectul de seră, a adăugat dl Adam.

Cercetarea va ajuta în special fermierii să selecteze cele mai eficiente specii de bovine pentru producția de lapte, a spus el.

În 2003, guvernul din Noua Zeelandă a încercat să perceapă fermierilor o taxă pe metan, argumentând că animalele lor sunt responsabile pentru mai mult de jumătate din gazele cu efect de seră produse de țară.

Dar „impozitul pe farts” a fost renunțat în urma protestelor puternice din partea fermierilor.


Pe de o parte, se risipesc tone de combustibili fosili și se aruncă tone de CO2 în atmosferă, astfel încât volanul să se estompeze să poată fi trimis în aer, pe de altă parte, am dori să punem un dop pe vaci pentru a le împiedica farting :şoc: :şoc: :şoc:

Mergem pe cap, acolo !!!!
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2

Re: record de rahat batut !!!




de Targol » 23/08/06, 13:50

Christophe a scris:Mă așteptam la un astfel de răspuns, dar de ce ai nevoie pentru a face totul pentru a crea o lume ... atunci uneori (extrem de rar totuși ... deși la motociclete este destul de frecvent) există un transfer de tehnologie de la concurență pe piața comercială ...


Sunt de acord cu ideea de transfer tehnologic și, mai mult, așa cum vă așteptați la acest tip de răspuns de la mine (dovadă că ați identificat în mod clar Targol :D ), Mă așteptam la acest argument (nu neapărat din partea dvs., este un argument de „club” pentru cei care doresc să justifice acest gen de demonstrații).

Transfer tehnologic, da, dar care tehnologie?
cu siguranță nu sunt tehnologii anti-poluare sau orientate spre sobrie?

Dacă nu știți mai multe despre asta decât mine (despre care nu am nicio îndoială), mi se pare că transferurile ar fi mai degrabă orientate spre o viteză mai mare pentru vehiculele „obișnuite”.
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 23/08/06, 22:59

bla ... și ei s-au distrat mult și de ajutor!
nu au poluat mai mult decât toți acei belgieni sau englezi care mers pe jos toată vara pe drumurile noastre!
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 23/08/06, 23:36

pentru mulți care iubesc calculele : Cheesy: : este mai bine să arăți 1 oră cu 100 de tractoare sau 100 de ore cu 1 tractor?
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 23/08/06, 23:37

raspunde:
100H cu un tractor !!



cu pantone și floarea-soarelui desigur! : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 23/08/06, 23:41

100 de ore cu un tractor, astfel încât să puteți fi siguri că nu veți fi deranjați!

Și la nivel de calcul: doar pentru a veni la palet, vom polua întotdeauna mai puțin cu 1 trator care își va face cele 100 de ore decât 100 de tractoare care vor călători timp de 1 oră!
Capito pepito? !! : Cheesy:
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 268