Problemă gravă cu serverul

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79124
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Problemă gravă cu serverul

de Christophe » 26/08/06, 10:53

Serverul dedicat al site-ului a întâlnit o problemă de întreținere foarte gravă joi în jurul prânzului : pur și simplu s-a prăbușit și a fost tăiat de gazda mea!

Un nou server este reconfigurat cu dificultățile de migrare pe care le implică ...

Puteți lăsa un mic cuvânt de sprijin mai jos, deoarece aceste zile sunt destul de cumplite și încearcă pentru Christine și pentru mine ...

Vă mulțumim pentru înțelegere și îmi pare rău pentru problemele întâmpinate ...
Dernière édition alin Christophe 26 / 08 / 06, 14: 56, editate 3 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
pluesy
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 291
Înregistrare: 26/11/04, 22:39
Locul de amplasare: saint mor 88 vosges
x 1

de pluesy » 26/08/06, 11:21

bravo christophe ești cel mai bun
Știu că munca ta, inteligența ta și neîncetarea îți vor depăși problemele actuale și că într-o bună zi vor fi răsplătite

nu disperați, vă susținem
0 x

"Sunt doar două lucruri infinite, universul și prostia umană ... dar pentru univers, nu am absolută certitudine".
[Albert Einstein]
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse

de lau » 26/08/06, 12:09

Salut Christine și Christophe!

când am văzut că nu mai pot accesa economia, m-am gândit că webmasterul a luat o poziție pentru a pleca în vacanță. Tipul! ... dar nu!
Aici tocmai m-am avertizat cu privire la o defecțiune a serverului și christophe cu strigăt de dragoste îndrăznesc să reconfigureze :şoc:

În timp ce vă doresc mai mult decât noroc; deseori învățăm cel mai mult în reparații, deoarece este rar ca totul să ruleze pe roți.
Sunt sigur că săptămâna viitoare totul se va rezolva.

@ curând!
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79124
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 26/08/06, 12:21

Multumesc pentru sprijin ...

Lau cum ai reușit să ajungi aici?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
pluesy
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 291
Înregistrare: 26/11/04, 22:39
Locul de amplasare: saint mor 88 vosges
x 1

de pluesy » 26/08/06, 12:30

I-am dat informațiile pe care nu mi le învinuiți sper ... : Cheesy:
0 x

"Sunt doar două lucruri infinite, universul și prostia umană ... dar pentru univers, nu am absolută certitudine".
[Albert Einstein]
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79124
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 26/08/06, 13:35

Deloc din contră ... a fost doar o falsă speranță, așa că (am crezut că „a funcționat” de la lau ...) ei bine, mă întorc la * .php .... :strigăt: :strigăt: :strigăt:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79124
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 26/08/06, 14:52

Iată raportul operațiunilor în curs și / sau rezolvate:

1) Lucruri care funcționează:

1) forums cu excepția unor imagini (avatar) și a galeriei. Acest lucru ar trebui rezolvat luni.
2) magazinul (dar este încă un test, prin urmare accesul restricționat pentru moment)
3) site-ul funcționează parțial (vezi mai jos)


2) Punctele „pozitive” referitoare la acest crash al serverului:

1) Fără pierderi de date (cu excepția mesajului de joi dimineață) forums.
2) Nicio pierdere de date în magazin (nici o comandă nu va fi deci onorată!).
3) Nicio pierdere în conținutul site-ului, dar descărcările rămân inaccesibile pentru moment ...
4) Securitate îmbunătățită a serverului (pasivă și activă)

2) Lucruri care sunt greșite:

1) gestionarea .com pune probleme și care nu vor fi rezolvate corect înainte de luni la prânz.
2) Rescrierea se pierde deoarece noul server nu este compatibil (pentru moment) în speranța că va fi în curând.
3) Fără sitemap (.xml) din cauza 2)
4) Descărcările (5 GB) vor fi livrate ca și când.
5) Pb cu caracterele din director.
6) O mulțime de link-uri moarte pe site ... ele vor fi rezolvate ca și când ...

Încă trebuie să existe niște pb care nu sunt menționate mai jos ... deoarece am dormit 8 ore de joi la prânz .... Am un pic de probleme să înțeleg totul ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6

de Cuicui » 26/08/06, 15:01

Sunt bucuros să te revăd. Mult noroc !
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79124
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 26/08/06, 15:59

Bună Cuicui, de asemenea, fericit să vă revăd ... mai ales că cred că sunteți primul membru care a profitat de redirecționarea temporară a domeniului econologie.com pe care tocmai l-am înființat ... în timp ce așteptăm redirecționare permanentă ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7

de elefant » 26/08/06, 16:38

Dragă Christophe:

uf, am reușit să revin pe site printr-un link pe un e-mail primit pe contul meu de e-mail: banuiam că nu ați fost în grevă și că a existat ceva slab.

Bine ca toți ceilalți, îmi iau necazurile cu răbdare și vă doresc mult noroc cu Cochise și Geronimo :D

Profit de această ocazie pentru a încerca să fur date de la „ceilalți”
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 272