Aveți probleme de afișare sau intruziune publicitară?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles

Aveți probleme de afișare sau intruziune publicitară?




de Bibiphoque » 08/09/06, 13:54

hi,
De ceva vreme am descoperit postări cu câteodată un spațiu gol foarte mare la început sau reclame.
Devine repede enervant pentru lectură .... Firele devin uneori chiar de neînțeles dacă nu ești foarte atent.
Putem repara asta?
@+
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 08/09/06, 14:07

Orice site (sau site personal) și dintr-un anumit trafic are costuri și, prin urmare, necesită finanțare publicitară ... sau sponsori mai mult sau mai puțin ascunși ...

Pentru a autofinanța economia nu am ales a doua soluție care poate fi la limita necinstei față de tine ...

Pentru aceste noi reclame:

1) Datează de ieri și sunt doar în faza de testare ... aparent în afară de tine, nu deranjează mulți oameni ... sau anunță-mă ...

2) Este posibil să nu știți, dar un server pb de sfârșit de lună a făcut o gaură în bugetul site-ului ... (700 €)

3) Mă gândesc la concluzia că acestea îmbogățesc dezbaterile prin propunerea de oferte comerciale (în special pe apă, lemn, pompe de căldură ...) ... doar pentru a deveni concret ... sau cel puțin de aflați despre soluții concrete!

4) Mi se pare că nu am văzut încă o comandă de la dvs. în magazin ... totuși sunteți obișnuiți cu acestea forums pentru o vreme ... și apoi ai avea chiar dreptul la un tricou gratuit :)

5) Ați prefera ferestrele popup (cazinou)? Consider că linkurile sponsorizate sunt cea mai bună soluție ... mai ales că acord atenție integrării ...

ps: Voi încerca să le pun în partea de jos a primelor 3 mesaje ...
Dernière édition alin Christophe 08 / 09 / 06, 14: 21, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 08/09/06, 14:17

Aici pun după semnături ... Este adevărat că acum este mai clar :)

Sunteți bine sau este întotdeauna prea intruziv?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 08/09/06, 15:35

Personal, asta nu mă deranjează, trebuie spus că prezența publicității pe unele site-uri de jocuri (nu cazinou : Cheesy: ) este mult mai enervant, cu timpul ajungem chiar să nu le mai vedem.
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"
"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
Avatar de l'Utilisateur
Pégase
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 24
Înregistrare: 12/07/06, 09:22
Locul de amplasare: Sud-Vest Lot și Garonne




de Pégase » 08/09/06, 16:03

bonjour,

Anunțul de la sfârșitul postării este mai bun, mulțumesc.

Doar o sugestie: un fundal colorat diferit sau un alt corp de scris pentru reclame le-ar face și mai diferite. Da nu ?

Merci à toi
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 08/09/06, 16:13

Pegasus a scris:bonjour,

Anunțul de la sfârșitul postării este mai bun, mulțumesc.

Doar o sugestie: un fundal colorat diferit sau un alt corp de scris pentru reclame le-ar face și mai diferite. Da nu ?

Merci à toi


1) ok pentru partea de jos, cred la fel.
2) pentru diferențiere da, dar în ce interes pentru tine, deoarece ar fi mai vizibil, deci mai enervant ... ei bine, îl văd așa? Mă înșel?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 08/09/06, 19:34

Da, este mai bine la sfârșitul semnării
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 670
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272




de SixK » 08/09/06, 20:19

Având în vedere numărul de anunțuri din pagini acum, sper că nu sunteți afectat de virusul liberalismului ...

Ok, am să fac un gest, să comand PM230 ....

SixK
Dernière édition alin SixK 08 / 09 / 06, 23: 27, editate 1 ori.
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 08/09/06, 22:26

este adevărat că, dacă a ajutat puțin la economie, avem răbdare, nu trebuie să le vedem, deși, dacă este drăguță ... : Cheesy: : Cheesy: dar din fericire ai selectat!
pe de altă parte, nu sunt întotdeauna informat despre răspunsurile din cutia mea :strigăt:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Pégase
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 24
Înregistrare: 12/07/06, 09:22
Locul de amplasare: Sud-Vest Lot și Garonne




de Pégase » 09/09/06, 09:23

Publicitate excelentă: mondialgeothermie

Companie germana, intentioneaza sa vanda in Franta cu un site german !!!! vezi in engleza ?????????

Pentru propunere, culoare sau corp de scriere diferit, în funcție de tipul ales sau acela, dar în evidență sau care se estompează (foarte albastru deschis, galben deschis .....)
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 279