Celelalte site-uri de „econologie”

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Celelalte site-uri de „econologie”




de Christophe » 22/09/06, 12:04

Iată celelalte site-uri cu termenul „econologie”, dar cu care nu am nicio relație sau chiar afinitate:

ecology.over-blog.com
econologie.net

Dacă găsiți altele, vă rugăm să le specificați pe acest subiect.
Dernière édition alin Christophe 29 / 10 / 10, 11: 24, editate 5 ori.
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2

Re: Celelalte site-uri de „econologie”




de Targol » 22/09/06, 13:08

Christophe a scris:Iată celelalte site-uri cu termenul „econologie”, dar cu care nu am nicio relație sau chiar afinitate:

ecology.over-blog.com

Acesta, când te uiți la schimburile de bannere pe care le oferă este doar un spin-off al încărcătorului-portabil-solaire.com care vinde un încărcător solar pentru telefoane mobile.

Christophe a scris:Dacă găsiți altele, vă rugăm să le specificați pe acest subiect.


De asemenea, aveți, dacă schimbați limba:
http://www.econology.com/ sau dai peste o prezentare de diapozitive care prezintă un „think tank” american ...
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Re: Celelalte site-uri de „econologie”




de Christophe » 22/09/06, 14:00

Targol a scris:Acesta, când te uiți la schimburile de bannere pe care le oferă este doar un spin-off al încărcătorului-portabil-solaire.com care vinde un încărcător solar pentru telefoane mobile.


... ale căror metode de vânzare par foarte umbroase ...
charger-portable-solaire.les-pages-web.com/opportunite.php (amuzant, data „scrisorii” se schimbă în fiecare zi pentru a simula că este recentă ....)

Ai spus piramida? :D

Și să spui că le-ai lăsat e-mailul :strigăt: :strigăt: :strigăt:

Site-uri de genul acesta poluează comerțul electronic și distrug credibilitatea magazinelor „serioase” ca noi ... :|
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2

Re: Celelalte site-uri de „econologie”




de Targol » 22/09/06, 14:13

Christophe a scris:Și să spui că le-ai lăsat e-mailul :strigăt: :strigăt: :strigăt:


Boaf, există filtre anti-spam !!!
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Avatar de l'Utilisateur
Superform
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 294
Înregistrare: 09/11/04, 14:00




de Superform » 05/10/06, 09:04

acesta nu este un site pe care l-am găsit ...

dar un anunț al cărui tipar și termeni au sărit asupra mea ...

Cf: https://www.econologie.info/?2006/10/05/ ... des-emules
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 05/10/06, 13:20

este adevărat că există similitudini sacre la nivelul greșelii de scriere !!!
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 05/10/06, 13:34

Ei bine, cu atât mai bine asta înseamnă că aspectul econo nu prea displăcea ...

Bine altfel în același gen există www.econologie.info dar asta e al nostru eh Targol? : Cheesy:
Dernière édition alin Christophe 29 / 10 / 10, 11: 26, editate 1 ori.
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 05/10/06, 13:58

Christophe a scris:Bine altfel în același gen există www.econologie.info dar asta e al nostru eh Targol? : Cheesy:


Ei bine, este adevărat că, pentru moment, sunt 90% tu și 6% eu și 4% Olga. ceilalți autori nu se străduiesc să pună bilete :strigăt:
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 05/10/06, 14:00

Targol a scris:
Christophe a scris:Bine altfel în același gen există www.econologie.info dar asta e al nostru eh Targol? : Cheesy:


Ei bine, este adevărat că, pentru moment, sunt 90% tu și 6% eu și 4% Olga. ceilalți autori nu se străduiesc să pună bilete :strigăt:


Ei bine, indiferent de% ... important este să participi ...

ps: Olga este sora mea mică (10 ani) de fapt (hihihihi am antrenat-o bine eh) : Cheesy:
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 05/10/06, 14:09

Christophe a scris:ps: Olga este sora mea mică (10 ani) de fapt (hihihihi am antrenat-o bine eh) : Cheesy:


Știam că este sora ta mai mică, dar nu că avea 10 ani.
Nu mă face mai tânăr, ai o soră care are aproape vârsta fiului meu cel mare :strigăt:

În orice caz, pălărie, dă speranță să spunem că următoarea generație este preocupată de problemele planetei.

Generația de 68 de jucători a profitat de societatea de consum, generațiile următoare își ridică gunoiul : Evil:
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 257