Innuend0 prezentare generală

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
innuend0
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 24
Înregistrare: 27/09/06, 21:57
Locul de amplasare: Alsacia

Innuend0 prezentare generală




de innuend0 » 27/09/06, 22:40

Salutare tuturor,

Sunt nou pe site, așa că scopul acestei postări este
să mă prezint pe scurt

În primul rând, vin din Alsacia (Colmar) și am 25 de ani.
Sunt pasionat de IT pe care am ales să îl studiez și pe care îl voi face chiar prima mea treabă.

De 2 ani, sunt pasionat de ecologie și am petrecut deja o cantitate semnificativă de timp peeling zona prin skimming Internet.

Sunt foarte interesat de orice este legat de reciclarea deșeurilor, în special de electronice.

Toate acestea m-au determinat să modific în domeniul electronicii pentru a recupera și repara echipamentele informatice.

Am fost timp de 1 an administrator și principalul colaborator al forum pe http://www.pcsilencieux.com
Scopul acestui site este de a reduce poluarea fonică a computerelor și, prin urmare, de a studia consumul lor de energie electrică. (consum ==> căldură ==> zgomot)

Sper să am ocazia să vă transmit cele mai bune sfaturi ecologice ale mele în această zonă.

În cele din urmă, iubesc natura, munții, plimbările cu bicicleta, muzica.


Ne vedem curând pe forum,
Din punct de vedere economic,
innuend0
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 27/09/06, 22:46

Bine ati venit !

Ai dreptate, este adevărat că uneori aruncăm biciclete pentru o joncțiune defectă în memorie.

Am avut câteva întreprinderi de economie socială care făceau piratări în zona noastră, din păcate au pus cheia sub ușă: prețurile au scăzut atât de mult, performanța a crescut atât de mult, chiriile sunt atât de scumpe încât nu mai este posibil .

Oxfam face încă o treabă bună (P4 1,4 GHz pentru 12 euro, orice altceva se potrivește)
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 269