Extraterestre și tancuri pe aceeași barcă ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79361
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Extraterestre și tancuri pe aceeași barcă ...




de Christophe » 12/10/06, 14:41

Difuzat pe Euronews, dar cu siguranță pe 1 aprilie ...

http://video.google.fr/videoplay?docid= ... 2629427790


: Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6991
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914




de gegyx » 12/10/06, 17:22

Fotografiile sunt cunoscute, dar operațiunea „Dezvăluire” ar fi îmbătătoare de guvern.
(de la iubitul meu JPP):
22 octombrie 2003: lipsa completă de reacție din partea lui Greer și a echipei sale duce la o concluzie evidentă. Abordarea bo, homme nu a fost altceva decât o operațiune de dezinformare care poate fi descompusă în mai multe etape:
1 - Greer publică un manifest de „Dezvăluire” (dezvăluire sau extragere, încălcare a secretului). Manifestă faptul că Statele Unite ar ascunde secretele tehnologice de studiul OZN-urilor. Greer își susține afirmațiile publicând mărturii de la oameni, dintre care mulți sunt ex-militari sau „foști membri ai serviciului secret”. Dar, la analiză, aceste mărturii nu conțin nimic foarte șocant.
2 - Politica lui Greer se transformă într-un marketing intens. Site-ul său oferă cărți, casete etc.
3 - Renunțând la „explodarea scandalului reținerii informațiilor”, el se îndreaptă către „energiile noi”
4 - În timpul unui program radio, el anunță că a pus mâna pe un „cercetător independent” care a dezvoltat cu „artizanal” înseamnă un dispozitiv de mărimea unui aparat de ras electric capabil să furnizeze electricitate unei case. Greer spune repede că va dezvălui aceste fapte cât mai curând posibil, de teama de a nu fi eliminat.
5 - Afacerea rapidă către apa cârnaților, ca tot ceea ce se referă la „energia vidului”.
Părerea mea: manipularea lui Greer este pilotată de CIA. Acesta își propune să devieze toată atenția de la fapte foarte reale, retro-inginerești, care rezultă din examinarea epavelor OZN. Nu exclud faptul că Statele Unite practică o politică de ascundere intensă a secretelor științifice și tehnice sau chiar știu cum să sintetizeze antimateria prin comprimare. Prin autodiscreditare, Greer va descuraja ulterior oamenii să nu acorde atenție acuzațiilor similare, oamenii spunându-și „Trebuie să fie același butoi”.
Prin urmare, Greer nu a putut face ecou informației foarte solide pe care i-am trimis-o cu privire la programele negre americane (hipersonică, torpilă hiper-rapidă etc.).

http://www.jp-petit.com/Disclosure/dema ... losure.htm
Dezvăluire: Anatomia unei dezinformări
http://www.jp-petit.com/Disclosure/disc ... _doute.htm

Divulgare Merchandising
http://www.jp-petit.com/Disclosure/disc ... dising.htm
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79361
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 12/10/06, 17:25

gegyx a scris:Fotografiile sunt cunoscute, dar operațiunea „Dezvăluire” ar fi îmbătătoare de guvern.


CHIAR AȘA ? : Mrgreen:

Otrăvire guvernamentală? Dar în ce scop? Pur marketing? Sau să ascunzi altceva? Oare Euronews (puternic sponsorizat de Shell ... cel puțin în prezent) a negat-o după fapt?

Aș fi preferat o versiune bestie: April Fools ...
0 x
freddau
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 641
Înregistrare: 19/09/05, 20:08
x 1




de freddau » 12/10/06, 21:04

Imagine

nu am inteles nimic
Imagine

Ei bine, voi întreba o persoană inteligentă
Imagine


Lasă-i să scoată armele și să rezolve scorul cu iranienii, coreenii și rușii care tocmai le-au refuzat accesul la depozite.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 234