Econologie lansează o ofertă gratuită de cazare

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Econologie lansează o ofertă gratuită de cazare




de Christophe » 16/10/06, 14:48

În prezent testez posibilitatea de a găzdui site-uri pe servere profesionale de ecologie. Și asta gratuit pentru tine.

Aveți un site web care vorbește despre economie (aproape sau departe) și sunteți găzduit pe un site gratuit cu publicitate care vă supără?

Concret, iată avantajele găzduirii pe o gazdă profesionistă:

1) posibilitatea de a avea un nume de domeniu real (imposibil pentru cele gratuite)

2) referințe mai bune (gazdele gratuite vin după profesioniști pentru motoarele de căutare)

3) nu mai sunt reclame sau popup-uri care vă atacă vizitatorii

4) sql și php 4 și / sau 5

5) e-mail real pe numele domeniului (fără redirecționare de rahat) și câte adrese doriți (atât timp cât nu există abuz ...)

6) gestionarea de către FTP independent de noi

7) spațiu de stocare destul de mare (cel puțin 200 MB)

8) integrarea automată a site-ului dvs. în director (PR4 pe toate paginile) și poate (dacă există oameni care sunt ok) într-un fel de Webring ...

De exemplu, www.kyot-home.com a fost găzduit de 1 an pe unul dintre serverele noastre.

Aceasta este în esență ideea .... există vreun interesat printre obișnuiții forum ?
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 18/10/06, 03:32

Uitați posibilitatea posibilă de a folosi rescrierea adresei URL (deși nu o folosim pe kyot-home ...)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Superform
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 294
Înregistrare: 09/11/04, 14:00




de Superform » 18/10/06, 08:52

Avertizare !!

Ideea este foarte bună, dar devenind gazdă, sunteți responsabil pentru conținutul pe care îl găzduiți ...

(bine, practic, pentru că dacă există un nume de domeniu diferit, poate funcționează, ar trebui să ne întrebăm)

Vedeți cazul care a început totul:Altern / Valentin Lacambre VS Estelle Halliday
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 18/10/06, 09:39

Rulian a scris:Uitați posibilitatea posibilă de a folosi rescrierea adresei URL (deși nu o folosim pe kyot-home ...)


Da, dar este puțin prea tehnic pentru a „începe” ... (nu de partea mea, ci pentru cei interesați ...)

Pentru Superform:

1) putem ocoli pb cu contracte (pe care nimeni nu le citește, dar prea rău) ... Asta fac TOATE companiile de găzduire pro acum

2) Nu intenționez să înființez un sistem automat ... cu alte cuvinte: fiecare cazare va fi configurată de mine după verificarea și validarea conținutului site-ului ...

3) este în principal pentru a depana și a ajuta persoanele obișnuite din forum...
0 x
depăși
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 190
Înregistrare: 12/12/05, 15:16
Locul de amplasare: Tailanda




de depăși » 18/10/06, 17:15

hi,

Spun BRAVO ....

Este super mișto pentru cei care ar putea fi interesați.
Personal, am vrut să fac ceva în legătură cu renovarea fabricii mele într-un amplasament izolat și autonom de producție hidroelectrică ... dar chiar nu știu suficient despre IT ... o adevărată tragere!
Vorbisem despre asta cu cineva care are deja un site și era foarte interesat de proiect ... Îi trimit documentele și apoi va gestiona încărcarea sub supravegherea mea ...
Dacă aș fi știut mai devreme ...

A + Serge.
0 x
Respect!

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 313