Mica mea poveste ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
sylvain78
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 19/11/06, 10:51

Mica mea poveste ...




de sylvain78 » 04/02/07, 11:06

hi,

Am să-ți spun propria mea poveste, am 17 ani și de 10 ani cu ușurință, mă interesează toate, când eram mică mă uitam la documentare pe 5 în loc să mă uit la desene animate, când primul Nature & Découverte l-am deschis pentru mine, acolo era o plimbare obligatorie în fiecare sfârșit de săptămână și apoi spre vârsta de 1 ani am înființat o „asociere” cu colegii de clasă, există un mic pârâu în fundul casei care era destul de poluant, plin de resturi vegetale pe scurt am curățat-o făcusem fotografii „Înainte de după” și apoi am oprit totul 8 an mai târziu pentru că nu mai eram prea motivați ... Dar încă am avut acest lucru mic în mine că IUBESC natura ... Îmi amintesc că tatăl meu îmi cumpărase o carte „SOS Terre” și apoi iată-o. Acum de 1 ani am făcut voluntariat la WWF. Încep să am din nou acest „Aer” ecologic. De multe ori dedic becuri normale pentru a le spune părinților mei „La asta este pâine prăjită” și el cumpăra un bec cu consum redus, înainte ca părinții mei să scoată gunoiul în fiecare zi, acum scoatem gunoiul de reciclare în fiecare zi și că normal în fiecare săptămână ... sunt fericit cu o mică victorie ca asta acasă. Dar lângă toată viața aia, oamenii mă demoralizează complet, de multe ori scriu despre alții forum iar oamenii sunt din ce în ce mai proști, nu vor să înțeleagă că există o schimbare climatică, se topește și că sunt sătul, alături sunt oameni ca tine doresc să lupți cu oameni care nu sunt egoisti și care se gândesc la generațiile viitoare. Și că încerc să-l transmit data trecută când i-am făcut pe oamenii din clasa mea să privească. Sunt în CAP filmul lui Al Gore toată lumea a fost cu adevărat „supărată” după ce am vorbit despre asta la ora de fizică și oamenii nu-și cred ochii, la fel nepotul meu mic îi spun despre toate astea ...

Pe scurt, mi-am spus povestea vieții, dar a fost doar să spun că există oameni ca tine care te fac să vrei să lupți atât de BRAVO

Si multumesc
0 x
 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 355