Virusul Worm_rinbot.c

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12

Virusul Worm_rinbot.c




de Andre » 21/02/07, 00:49

bonjour

Un virus informatic a fost introdus în sistemele de servere ale unui spital, în orașul în care locuiesc, afectează toate secțiile de radiologie, laborator, internare, informații despre pacienți
datele către farmacii ect .. toată lumea înapoi în creion într-un moment în care spitalele sunt saturate! Este de necrezut că oamenii cu atât de puține sisteme de atac moral într-un spital?
Cred că societatea este prea tolerantă la acest tip de răutăți. el îi va prinde pe făptași și ce, două bătăi pe degete și se va întoarce și se va juca în trafic ...
În ce lume trăim?

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Superform
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 294
Înregistrare: 09/11/04, 14:00




de Superform » 21/02/07, 08:42

rămâne de văzut unde a intrat virusul ...

un utilizator trebuie doar să meargă la căsuța sa poștală și să citească un fișier powerpoint infectat și gata ... este gata să infecteze întregul spital ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 21/02/07, 08:55

Uh ... sistemele spitalului sunt toate sub același sistem de operare? (Windows ?? ... arggg ...)

Ești sigur că nu este o farsă André?
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 21/02/07, 09:16

-------------------------------------------------- ------------------------------

Uh ... sistemele spitalului sunt toate sub același sistem de operare? (Windows ?? ... arggg ...)


la INPI sunt pe ferestre, bănci, mi se pare că am văzut și eu! :şoc:
0 x
alb nu ar exista fără negru, dar încă!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 21/02/07, 09:34

8) Știi, nu cu mult timp în urmă, submarinele nucleare franceze erau și ele sub ferestre ... :şoc:
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 21/02/07, 16:37

bonjour
Christophe a scris:Uh ... sistemele spitalului sunt toate sub același sistem de operare? (Windows ?? ... arggg ...)

Ești sigur că nu este o farsă André?


Nu, este în ziarul local și poliția investighează, farmaciile care furnizează medicamente cu medicamente pe computer și în legătură cu acestea.
Vor întări standardele de securitate, este ca în aeroport mai mult timp pentru îmbarcare, situația de urgență variază între 5 dimineața și 20 pm.

André
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 21/02/07, 22:54

Sincer, departamentul IT al acestui spital este sincer iresponsabil pentru că nu s-a gândit mai bine la sistemul său. Pentru un sistem la fel de important ca cel al unui spital, punerea ferestrelor este pură sinucidere. În plus, risipește inutil banii care ar fi mai utili în personal și echipamente medicale.

Factorii de decizie IT sunt cei mai de vină, indiferent dacă este Windows sau nu. Deoarece un sistem Unix / Linux / BSD bine gestionat nu ar fi eșuat niciodată. Cel mult câteva bug-uri.

Sunt palme care se pierd!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
momotopo
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 40
Înregistrare: 21/11/06, 19:33
Locul de amplasare: Nord
x 1




de momotopo » 21/02/07, 23:00

citro a scris:8) Știi, nu cu mult timp în urmă, submarinele nucleare franceze erau și ele sub ferestre ... :şoc:


Se pare chiar că unele persoane au acest sistem acasă. Chiar trebuie să fii masochist : Mrgreen:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Majestic-12 [Bot] și oaspeții 196