Internet Explorer 7 + vista = problema cu magazinul?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Internet Explorer 7 + vista = problema cu magazinul?




de Christophe » 26/02/07, 16:05

De inalta clasa! Tocmai am fost informat despre o problemă de compatibilitate între magazin și cea mai recentă rahat de la Microsoft, am menționat: Internet Explorer 7 (+ Vista).

IE 7 nu reușește să păstreze coșul cu setările originale... ar fi inginerii Microsoft prea bine plătiți pentru a face astfel de incompatibilități?

Pentru a rezolva problema, o singură soluție: folosiți Firefox, care este linkul oficial de descărcare: http://www.mozilla-europe.org/fr/products/firefox/

În plus, cei care încă folosesc IE vor aprecia sistemul de afișare a paginii mult mai rapid al FF.

Ne pare rău pentru acest incident.
Dernière édition alin Christophe 26 / 02 / 07, 19: 26, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 26/02/07, 16:32

Uh ...Ar exista un suflet generos care să testeze „umplerea coșului cu IE 7”?

Suntem „încă” sub Windows 2000 și IE 7 nu poate fi instalat sub 2000 (o altă glumă frumoasă de la krosoft) ...

mulțumesc :)
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 26/02/07, 17:55

Am vrut să te ajut, dar așa s-a întâmplat:
Tocmai am petrecut 1/2 oră așteptând finalizarea descărcării IE7.
Odată terminat, rulez programul de instalare „IE7-WindowsXP-x86-FRA.exe "pe computerul meu care rulează sub XP pro (sp2-fr) ​​și acest M ... E îmi răspunde:
instalarea putredă a IE7 a scris:Această instalare nu acceptă limba sistemului dvs. de operare


Poate dacă aș fi descărcat IE7 în limba rusă ar fi funcționat. În orice caz, mă consolează în ideea mea că Firefox este mai bun.

Din contra, brusc, nu pot testa magazinul. Îmi pare rău :strigăt:
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 26/02/07, 18:57

Targol a scris:Am vrut să te ajut, dar așa s-a întâmplat:
Tocmai am petrecut 1/2 oră așteptând finalizarea descărcării IE7.
Odată terminat, rulez programul de instalare „IE7-WindowsXP-x86-FRA.exe "pe computerul meu care rulează sub XP pro (sp2-fr) ​​și acest M ... E îmi răspunde:
instalarea putredă a IE7 a scris:Această instalare nu acceptă limba sistemului dvs. de operare


Poate dacă aș fi descărcat IE7 în limba rusă ar fi funcționat. În orice caz, mă consolează în ideea mea că Firefox este mai bun.

Din contra, brusc, nu pot testa magazinul. Îmi pare rău :strigăt:


:şoc: Scuze targol, dar l-am instalat aproximativ 3 săptămâni și nicio problemă.
și nici cu magazinul
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"
"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 26/02/07, 19:25

Vă mulțumim Targol pentru că ați încercat să testați, dar problema dvs. confirmă ideea că IE7 nu este cu adevărat actualizat ...

Delnoram (mulțumesc foarte mult) a testat de partea lui ... se pare că nu a întâmpinat nicio problemă ... Ar putea fi o problemă legată de IE7 ȘI Vista? :?:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 26/02/07, 22:41

8) IE7 :?: Vista :?:
Nici nu vreau să știu.
Merge suficient la locul de muncă, deci acasă, este mandriva și mozilla ...

După cum tocmai și-a amintit Christophe, Mozilla funcționează foarte bine sub windaube. : Lol:
Vista, tocmai lansat, știm de mult timp că noile lor produse trebuie evitate ... (cum ar fi ultimul Renault sau Pigeot) este întotdeauna plin de bug-uri ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 26/02/07, 23:14

este bine cunoscut faptul că Vista nu are alt obiectiv decât să ofere venituri pentru Microsoft! și crește dependența noastră.

Firefox! Firefox! Firefox!
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 02/03/07, 10:28

Hei despre Vista, iată ce mi-au transmis Zac și Maloche:

Subiect: perversitatea Windows Vista.


Windows Vista, cel mai recent sistem de operare Microsoft, este plin de sisteme de protecție împotriva copierii și de blocare a conținutului, ca urmare a presiunii unor companii precum MPAA, RAA sau SGAE și sub pretextul combaterii pirateriei. Aceste sisteme sunt integrate în programarea de bază a sistemului, făcându-le foarte dificil de îndepărtat sau ocolit.
Rezultatul este că, dacă instalați Windows Vista sau dacă cumpărați un computer cu Windows Vista deja preinstalat, nu mai puteți vizualiza sau înregistra videoclipuri sau asculta sau înregistra muzică descărcată de pe Internet.
Cel mai rău este că, în multe cazuri, nu veți putea face acest lucru, chiar dacă ați achiziționat legal conținutul, deoarece DRM-ul încorporat (sistemul de protecție a drepturilor de autor) nu. să nu permiteți, de exemplu, să puteți înregistra o melodie sau DVD (achiziționat legal) pe MP3-ul dvs. și nici să puteți înregistra o selecție de melodii (achiziționate legal) pentru CD-ul din mașina dvs. Și adesea, nici măcar nu veți putea salva un film, (cumpărat legal), pe computerul dvs. sau pe orice alt suport decât un anumit arzător autorizat de Microsoft și de producătorii de conținut. Dacă încercați să faceți acest lucru, înregistrarea este fie de calitate slabă, fie complet imposibilă.
Singura soluție sigură pentru a lupta împotriva acestui abuz nu este instalarea Windows Vista și refuzarea oricărui computer pe care vom încerca să-l vândem cu Windows Vista preinstalat. Continuați să utilizați Windows XP sau luați în considerare actualizarea la un sistem de operare „gratuit”, cum ar fi Linux.

Vă rugăm să circulați aceste informații. Este posibil ca, dacă Microsoft află că nu există nicio modalitate de a vinde Windows Vista din cauza acestei prevederi revoltătoare, să se gândească de două ori.


Kk1 poate confirma? Oricum mi se pare destul de mare ...
:şoc:
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 02/03/07, 11:12

Cred că acest e-mail, deși bazat pe elemente reale, mărește în mod voluntar linia pentru a discredita acest sistem de operare.

Să ne înțelegem bine. Nu sunt un apărător fervent al Microsoft și cu atât mai puțin al modelului economic pe care îl reprezintă, dar hei, dacă vrem să rămânem credibili, trebuie să calificăm acest tip de propagandă anti M $.

Realitatea este, într-adevăr, Vista încorporează o serie de caracteristici care vizează asigurarea drepturilor de autor asupra fluxurilor video și audio.
Cu toate acestea, uneori, dacă aceste caracteristici protejează bine lucrările (și interesele financiare ale editurilor lor), ele pot fi cauza inconvenientului pentru utilizator (incompatibilitatea diferitelor DRM-uri între ele, utilizare limitată, .... ).

Dar funcțiile de protecție audio / video ale Vista nu merg atât de departe încât să facă imposibilă citirea sau stocarea și, în plus, nu pot funcționa fără o parte hardware compatibilă. Pentru a afla mai multe, consultați acest lucru Știri Clubice

Pe de altă parte, există ceva sigur, este că pe o anumită mașină, Vista este mai lent decât XP pentru majoritatea sarcinilor - Vezi testul - și, din nou în dezavantajul Vista, un jurnalist specializat în informatică, care avea doar de făcut pentru a testa productivitatea acestui sistem de operare comparativ cu Mac OSX și XP și, din nou, Vista este mai rău
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 14/04/07, 01:33

Christophe a scris:Uh ...Ar exista un suflet generos care să testeze „umplerea coșului cu IE 7”?


Ei bine, aici se face cu VISTA Home Premium + IE7.0.6000.16386

Un coș de 20 de articole și totul a mers bine, fără griji.

Așa că misterul rămâne.
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"

"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 161