Optimizarea forums: nou Începutul paginii

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79319
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Optimizarea forums: nou Începutul paginii




de Christophe » 18/03/07, 20:37

Am luminat „partea de sus a paginii” de pe paginile subiectului.

Astfel: ultimele 15 mesaje nu mai apar pe paginile subiectului ci doar pe index ( https://www.econologie.com/forums/ ) și diferitele sub-forums ( De exemplu: https://www.econologie.com/forums/les-energi ... -vf39.html )

Sper că acest lucru nu va deranja prea mult obișnuiții dar în mod normal se presupune că va face citirea forum Mai ușor".

Vom vedea că această modificare nu este în mod evident ireversibilă.

Ce crezi?
Dernière édition alin Christophe 19 / 03 / 07, 12: 54, editate 1 ori.
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2




de Targol » 19/03/07, 01:33

Ei bine, recunosc că mă deranjează puțin: a fost util să vezi ultimele postări în partea de sus a paginii.
Mă voi obișnui, există încă linkul „ultimele postări” în bara de instrumente.
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6




de bham » 19/03/07, 08:55

Targol a scris:Ei bine, recunosc că mă deranjează puțin: a fost util să vezi ultimele postări în partea de sus a paginii ......

: Hopa: : Mrgreen: Mi-a plăcut mai mult înainte, pentru o navigare rapidă și rapidă, pentru a vedea ce era nou și ce nu.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 19/03/07, 08:58

Nu-mi place deloc, mă obligă să caut o pagină în care să fie vârful, aș dori revenirea la vechiul sistem, mă pregăteam și eu să vă pun o întrebare pentru a vedea dacă a fost normal.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 19/03/07, 09:34

bham a scris:: Hopa: : Mrgreen: Mi-a plăcut mai mult înainte, pentru o navigare rapidă și rapidă, pentru a vedea ce era nou și ce nu.

+1
0 x
goodeco
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 121
Înregistrare: 14/02/06, 06:54
Locul de amplasare: marseille




de goodeco » 19/03/07, 09:49

+ 1, de asemenea
0 x
În învățătura veșnică
Avatar de l'Utilisateur
crispus
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 401
Înregistrare: 08/09/06, 20:51
Locul de amplasare: Rennes
x 1




de crispus » 19/03/07, 11:06

Bonjour à tous,

La rândul meu, apreciez această schimbare, orice mi se poate accelera încărcarea paginilor mi se potrivește, deoarece sunt fracturat digital. Prea des renunț la vizionare, mai ales când vine vorba de videoclipuri!

Și atunci, dacă vreau să aflu lista ultimelor postări, am bar econology dedicat acestei utilizări ... Mulțumesc Christophe!

În acest sens, această „listă de 15” se referă în mod sistematic la prima pagină a subiectului, atunci trebuie să aștept să fie încărcată complet (și dacă există o mulțime de imagini, da!) Înainte să puteți selecta ultima pagină. Încearcă.

S-ar putea să cer multe, dar am putea merge direct la ultima pagină a subiectului?
0 x
goodeco
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 121
Înregistrare: 14/02/06, 06:54
Locul de amplasare: marseille




de goodeco » 19/03/07, 11:41

Dacă îmbunătățește accesul pentru cei care au viteză redusă, este mai bine să îl lăsați așa.
: Idee: +1 pentru a fi direcționat direct la ultima pagină a subiectului : Cheesy:
0 x
În învățătura veșnică
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 19/03/07, 11:47

crispus a scris:S-ar putea să cer multe, dar am putea merge direct la ultima pagină a subiectului?


hi

Puteți: faceți clic pe pătratul mic de la capătul liniei.

mizerie, lucrul tău Christophe, trebuie să te întorci pentru a începe din nou; cea veche era mai simplă; aveam totul sub ochi.

@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79319
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042




de Christophe » 19/03/07, 11:48

crispus a scris:În acest sens, această „listă de 15” se referă în mod sistematic la prima pagină a subiectului, atunci trebuie să aștept să fie încărcată complet (și dacă există o mulțime de imagini, da!) Înainte să puteți selecta ultima pagină. Încearcă.

S-ar putea să cer multe, dar am putea merge direct la ultima pagină a subiectului?


+1 cu tine în ceea ce privește viteza de încărcare.

În ceea ce privește accesul direct la ultima postare, trebuie doar să faceți clic pe pictograma mică

Nu ai mai încercat niciodată? :şoc:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Ahmed, Macro și oaspeții 354