Petiții: să facem așa cum fac belgienii (publicitate în avion, 4 * 4 ...)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
tristan
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 04/04/07, 13:14
Locul de amplasare: Maine și Loire

Petiții: să facem așa cum fac belgienii (publicitate în avion, 4 * 4 ...)




de tristan » 30/06/07, 02:28

salut
M-am întrebat de ce noi, francezii, aceste mingi puțin în urmă cu privire la ecologie, nu vom copia pe belgieni și petiția lor împotriva publicității pentru călătoriile aeriene și vehiculele poluante ...
problema este că nu știu ce să fac și că la 15 ani este cald să fiu auzit, mai ales pe cont propriu ...
merci
++
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 30/06/07, 17:36

Bună, Tristan, și bine ai venit.

1) ai dreptate: urmează întotdeauna exemplul belgian, cel puțin când au dreptate : Cheesy:

2) aveți dreptate să doriți să luptați, dar la 15 ani trebuie să o faceți la propria scară:

- aduceți împreună prieteni, dacă este necesar uniți-i
- obține informații, alege-ți acțiunile, învață să nu crezi primul măgar care frânează într-un grajd.
- nimic nu vă împiedică să construiți treptat o bază de date de e-mail, de exemplu a membrilor adunării naționale, pe site-ul acesteia din urmă sau pe site-urile partidelor, consiliilor regionale, etc ... (că nu difuzați pe un site, îl transmiteți doar unor persoane de încredere)
- rămâneți întotdeauna politicos în mesajele dvs. (prima curtoazie fiind ortografia, doar pentru a fi serios) și fiți reprezentativ, chiar dacă asociația dvs. are doar 5 sau 6 persoane
- dacă știi cum să te joci cu prima pagină, sau mai bine dreamweaver, creează un site frumos: 100 mega hosting și un nume de domeniu în
.net, nu costă foarte mult. Profitați de sărbători pentru a afla cum să utilizați acest instrument!

nenorocit: când ai vârsta ta, nu trimite un manifest, o petiție etc. tuturor acestor aleși, ci cere-le sfaturi despre cum să o facă: este sfârșitul sfârșitului manipulării!

Noroc și spune-ți că dacă experiența nu înlocuiește nimic, nimic nu înlocuiește experiența! Experiența umană pe care o scoți din ea va fi de neînlocuit, chiar dacă eșuezi.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
tristan
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 04/04/07, 13:14
Locul de amplasare: Maine și Loire




de tristan » 30/06/07, 17:43

salut
multumesc mult, voi cauta putin ^^
pentru site, da, știu despre asta în html (cu notepad ^^) și un prieten al surorii mele a făcut un site gratuit fără publicitate sau nimic în .com, dar sora mea nu se poate alătura lui .. .
vă mulțumesc din nou
++
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 30/06/07, 18:01

pentru site-ul gratuit .com, știu că este posibil, dar există o mulțime de restricții de locuri de muncă și gazda are dreptul să elimine site-ul dvs. dacă acesta nu mai îndeplinește criteriile lor

păstrați-vă independența: 1 an de la început 1giga pe ovh.com și un nume de domeniu în .org sau. net este de 12 euro.

(mai ales că este posibil să trebuiască să scrieți lucruri care nu vor fi pe placul tuturor)
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Flothekid
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 6
Înregistrare: 07/07/07, 00:40




de Flothekid » 07/07/07, 18:41

Nu am înțeles sistemul pe care belgienii l-au stabilit cu cârciumele !!

Poți explica?
0 x
tristan
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 04/04/07, 13:14
Locul de amplasare: Maine și Loire




de tristan » 07/07/07, 23:05

0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flothekid
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 6
Înregistrare: 07/07/07, 00:40




de Flothekid » 08/07/07, 16:52

Va multumesc !! :D
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 101