Bine ați venit: prezentări ale noilor membri înregistrați!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
celouette
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 02/10/07, 22:11
Locul de amplasare: În mijlocul unei landuri pustii măturate de vânturi

Bine ați venit: prezentări ale noilor membri înregistrați!




de celouette » 04/10/07, 21:52

Mulți s-au gândit la asta și, evident, nimeni nu a făcut-o: un subiect de prezentare a membrilor!

Numele meu este Cécile, am 25 de ani, locuiesc în Oise din iulie 2006.

Îmi plac anumite emisiuni TV, cai, călărie, Bretania, Scoția, Irlanda, Istorie, Ocean, paste.

Sensibilitate față de mediu, o am de mult timp, mi se pare. Dar de când am început să citesc 80 de oameni să schimbe lumea, s-a trezit cu dorința de a face mai bine și chiar mai mult ... De continuat !!!
0 x
Fie ca forța să fie cu tine
Avatar de l'Utilisateur
louphil
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 278
Înregistrare: 22/07/05, 01:20
Locul de amplasare: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




de louphil » 05/10/07, 09:44

Bine ați venit la dvs. cecilouette, așteptăm cu nerăbdare toate contribuțiile dvs. ... Cu cât mai mult cu atât mai bine ....
Ideea ta este foarte bună, dar mi se pare că există deja un subiect similar. Nu l-am folosit niciodată: leneș să merg și să-l pescuiesc, fără îndoială ...
Așadar, voi profita de a ta pentru a mă prezenta:
Numele meu este Philippe, 45 de ani, muzician în timp pierdut și încerc să pierd mult. Sensibilizat la problemele de mediu pentru o vreme, dar și mai mult la neconcordanțele conducătorilor noștri, oricine ar fi, am devenit (puțin) activ datorită Econologiei timp de câțiva ani, în special încercând să propag ideile de bază prin muzică și altele ... Dacă ar trebui să pun o etichetă pe mine, aș pune:
„Eco-narhist”
A +, pe un alt subiect, poate ...
0 x
http://wunic.fr

Acest lucru se datorează faptului că viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului,
Unele arată strălucitor, înainte să se uite ...:D :D :D
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 05/10/07, 11:01

louphil a scris:Ideea ta este foarte bună, dar mi se pare că există deja un subiect similar.


Exact asta mi s-a părut și mie, dar nu am putut găsi ... Probabil că nu am introdus cuvintele cheie potrivite în motorul de căutare intern ... :şoc:

AJUTOR!

louphil a scris:Am devenit (un pic) activ datorită Econologie timp de câțiva ani


Ah? Toate acestea datorită econologie.com waaw : Cheesy:

Dacă nu despre mine, iată o pagină care îmi prezintă (pentru actualizare poate ... datează din 2004): https://www.econologie.com/qui-sommes-no ... es-13.html

ps: pagina „Cine suntem” a fost actualizată!
Dernière édition alin Christophe 05 / 10 / 07, 11: 19, editate 1 ori.
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 05/10/07, 11:02

Da, încă un Isean !!
Bine ați venit la Oise. Dacă sunteți lângă Compiègne, veniți la ciuperci sâmbătă dimineață, putem vorbi : Mrgreen:

Ei bine, prezentarea este rapidă: economie de modă veche, kyot-home master cu Nono (deși de câteva luni ...), vânzători de turbine eoliene, service verde cu toate cunoștințele mele.

În proiect: să merg la serviciu cu bicicleta în fiecare zi, dar sunt încă slab (doar de două ori săptămâna asta). O bicicletă nouă, mai potrivită, ar trebui să îmbunătățească toate acestea.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 05/10/07, 11:22

Rulian a scris:Da, încă un Isean !!
Bine ați venit la Oise. Dacă sunteți lângă Compiègne, veniți la ciuperci sâmbătă dimineață, putem vorbi : Mrgreen:


Roooh îl văd pe Rulian venind !!! : Mrgreen: : Mrgreen:

În caz contrar, vorbind despre Champi, ar trebui să vă întoarceți pentru o mică însoțire cu noi! Este uimitor ce are ... în spatele ruseului ... pe scurt, la 50 m de casă!

Russule, bolete, clitocybe ... dar și amanita phaloidă (nu am văzut niciodată o astfel de concentrație de phalo ...) și plină, dar apoi plină de Armilaria de culoare miere (exploatarea forestieră necesită).

Aici, pentru câteva zile, avem chiar și în grădină ... inclusiv o lapte (sau ceva de genul asta ...)
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 05/10/07, 14:22

Shhhhh !!!
Nu-i spune că am nevoie de ea să guste orongurile când sunt falos : Mrgreen:

Dacă găsiți o mulțime de phallos, este normal, deoarece, în general, le plac aceleași colțuri ca boletus ...

Când vine vorba de rusule, găsesc o mulțime de ele, dar două plus un farmacist care știe totul despre asta, nu le-am putea identifica pe cele bune de pe cele rele. O știință în afară de russulas !!!

Noroc !!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 05/10/07, 14:31

Rulian a scris:Când vine vorba de rusule, găsesc o mulțime de ele, dar două plus un farmacist care știe totul despre asta, nu le-am putea identifica pe cele bune de pe cele rele. O știință în afară de russulas !!!


Ei bine, în afară de "tot albul", nu există riscuri mari cu rusulele ... de îndată ce există puțină culoare

În pădurea din spatele pârâului sunt doar „roșii” ...
Dincolo sunt niște cărbuni și verde ...

Rulian a scris:Noroc !!


Ei bine, știu ... : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 05/10/07, 17:23

Dorința mea .... ca toate aceste frumuseți să nu dispară prin prostii, ignoranță, neglijare, lăcomie etc ... Este greu să nu pui mii de fotografii ...

Imagine
Aragonul canionului înalt spania

Imagine
Cel mai fain câine de pe planetă

Imagine
„L'estacade” în Capbreton Landes într-o zi furtunoasă.

Imagine
Coasta bască

Imagine
Coasta bască

Imagine
Să numere floret.

Imagine
Vedere spre stațiunea de schi Cauterêts

Imagine
Darth Vader s-a împietrit în calcit (Țara Bascilor).

A+
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 05/10/07, 17:31

Sunt toate fotografiile tale?

VEINARD GO !! : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 05/10/07, 18:07

Bună ziua Christophe

Cel al lui Capbreton într-o zi furtunoasă nu este al meu și are deja câțiva ani ...
Pentru alții, dacă v-ați îndoit că regiunea este destul de drăguță și că nu vrem să se oprească !!! : Mrgreen:

A+
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 277