Întâlnire romantică ecologică !!!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
ceh
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 8
Înregistrare: 08/02/07, 18:33

Întâlnire romantică ecologică !!!




de ceh » 01/11/07, 10:40

bonjour,

nu este o dezordine, nu e umor dar sper să-mi permită să-l cunosc pe sufletul pereche care are și suflet econologic.

Căsătorit de puțin peste 10 ani, mi-am sacrificat 9 ani din viața mea în cuplu pentru a-mi mări casa construită de mine pentru că financiar mi-ar fi fost greu să plătesc meșteri pentru a ajunge acolo:
- pentru a construi o casă de 75m², 2 dormitoare de 9,5m², baie 5m², bucătărie 9m², living 30m², depozit de 6m² în 1999.
- extinderea prin autoconstrucție a unui garaj de 28 m² + mansardă + pivniță de 10 m² + atelier de 16 m², 1 rezervor de apă pluvială 7500L din 1999 până în 2002.
- a construit prin autoconstructie un adapost de gratar cu Solar ECS integrat in 2003.
- extinde prin autoconstrucție monomur, izolație din vată de lemn a unui living de 20 m² + 2 dormitoare de 13 m² + mezanin de 8 m² din 2005 până în 2007.
- acordați atenție consumului de energie, consumului de apă, sortării selective în tot acest timp.
- folosiți bicicleta, mersul pe jos și autobuzul pentru a merge în oraș.

În tot acest timp sau cel puțin până în 2005, soția mea m-a încurajat în eforturile mele.
Dar a trecut ceva timp de când am observat că ea preferă să facă băi la dușuri economice, că nu-i pasă de sortarea deșeurilor, de consumul de energie electrică, că folosește mașina la orice și la orice etc. Prin urmare, am mers prea departe în mine. pași și mai presus de toate munca a durat prea mult.
Fiind transferati la 800 km distanta in aceasta vara, de data aceasta ne-am cumparat o casa de marimea noastra (3 copii, deci 4 dormitoare) pentru ca am constientizat disconfortul lui si nu am vrut sa-i impun un nou test.de acest gen (mai ales ca ea nu mă mai sprijină) pentru a începe din nou împreună pe o bază bună.
Și acum cere divorțul și nu mă mai urmărește, chiar dacă aș fi hotărât să nu mă investesc atât de mult în proiectele mele!!!

Așa că mă trezesc singur într-o casă de 160 m², pe care cu greu am putut să o păstrez financiar.

Nefiind stilul care să cadă în genunchi și să renunț la ambițiile mele, dar capabil să depun un efort, acum caut o companie feminină care să aibă și un streak econologic. Acest lucru va face posibil să împărtășim împreună, să investim împreună în același scop și să nu rămânem singuri pentru că vă asigur că nu sunt mulți cei care sunt de acord să facă aceste câteva eforturi pentru planetă.

Dacă sunt gratuite pe asta forum ....

Alex.
0 x
Evoluția are nevoie de aer (R), așa că se îndreaptă spre această revoluție (www.mdi.lu)
Avatar de l'Utilisateur
louphil
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 278
Înregistrare: 22/07/05, 01:20
Locul de amplasare: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




de louphil » 01/11/07, 16:23

Hei, la naiba... nu este o super fata care raspunde!!!!:cheesy:
E adevărat că e greu să dai peste o fată cu spirit econologic sau ecologic... Trebuie să te trezești devreme și să fii vigilent în orice moment, pentru a nu rata perla rară care ar apărea în cele din urmă. :strigăt: ... Eu, am aruncat prosopul pentru moment și m-am resemnat să trăiesc singur, mai degrabă decât în ​​companie proastă. Trebuie să spui că oricât ai arăta, ei sunt cei care aleg, chiar dacă ai impresia că faci forțarea pentru a-i seduce... Așa că, cum sunt mult mai mulți candidați decât candidați cu acest spirit- acolo , nu e câștigat... Cel mai bun lucru este să răpi pe una înainte ca ea să aibă timp să facă alegerea : Mrgreen:
Altfel, dacă te-ai săturat să fii greu, există cluburi de noapte
În orice caz, îți doresc mult succes în căutarea ta...
0 x
http://wunic.fr

Acest lucru se datorează faptului că viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului,
Unele arată strălucitor, înainte să se uite ...:D :D :D
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 03/09/08, 18:56

A mers? :?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 03/09/08, 21:23

louphil a scris:Hei, la naiba... nu este o super fata care raspunde!!!!:cheesy:
E adevărat că e greu să dai peste o fată cu spirit econologic sau ecologic... Trebuie să te trezești devreme și să fii vigilent în orice moment, pentru a nu rata perla rară care ar apărea în cele din urmă. :strigăt: ... Eu, am aruncat prosopul pentru moment și m-am resemnat să trăiesc singur, mai degrabă decât în ​​companie proastă. Trebuie să spui că oricât ai arăta, ei sunt cei care aleg, chiar dacă ai impresia că faci forțarea pentru a-i seduce... Așa că, cum sunt mult mai mulți candidați decât candidați cu acest spirit- acolo , nu e câștigat... Cel mai bun lucru este să răpi pe una înainte ca ea să aibă timp să facă alegerea : Mrgreen:
Altfel, dacă te-ai săturat să fii greu, există cluburi de noapte
În orice caz, îți doresc mult succes în căutarea ta...


Metoda recomandată seamănă cu cea a avatarului tău, hi, hi, hi! o tragi de păr în peșteră...


Tabloul mi se pare puțin defetist sau puțin prea realist, dar bineînțeles că mă voi abține să judec și, ca bun prieten, voi fi bucuros să vă înveselesc, dacă va fi nevoie!

Pe de alta parte, citatul tau merita ocolul! pălărie! Dacă este al tău, ai merit și dacă nu... ai merit pentru că l-ai dezgropat. :P

Ecologic al tău, Lietseu :P

Ce rost are să ai cartofi prăjiți dacă nu ai scoici, așa cum ar spune un ket din Bruxelles că știam bine :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 03/09/08, 22:14

tchobec a spus:

După ce a fost transferat la 800 km în această vară,


hui! daca e in sud, e bine.. dar daca ai fost transferat in industria siderurgica din Lorena ..... o sa ai mai multe probleme!
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 03/09/08, 22:35

O alta parte a problemei: e ciudat, super fetele sunt in reclame la electrocasnice high-end, boilere Viess.. (la naiba), iluminat cu halogen super scump si de designer, beemmas, etc..sa le vedem!

Puii sunt atât de făcuți încât sunt mereu în căutarea unei îmbunătățiri a nivelului lor de bunăstare. Înregistrează-te pe un site Lapp! Unde gasesti atunci un ceh (CU prevederi) sau un ungur: va fi mereu mai bine decat la parintii ei :D

Fratele meu a făcut invers: s-a găsit ivorian și a plecat la muncă în Benin: dar sunt atâtea întreruperi de curent și e atât de cald încât are nevoie de un generator acasă: trebuie să acționezi frigiderul!
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 03/09/08, 22:35

elefantul a scris:tchobec a spus:

După ce a fost transferat la 800 km în această vară,


hui! daca e in sud, e bine.. dar daca ai fost transferat in industria siderurgica din Lorena ..... o sa ai mai multe probleme!


transferat, ce faci ca job, tchobec?
Salutări de la Lietseu :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2




de tăietor de lemne » 03/09/08, 22:53

Uh ... tipul nu s-a mai întors de la 24 noiembrie ... :?

Aș fi foarte surprins dacă ți-ar răspunde ...
0 x
"Sunt un mare brute, dar eu rareori greșesc ..."
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 03/09/08, 23:03

Poate că a găsit ceva mai bun de făcut decât să vorbească prostii cu noi, așa că :D
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 03/09/08, 23:43

Bucheron a scris:Uh ... tipul nu s-a mai întors de la 24 noiembrie ... :?

Aș fi foarte surprins dacă ți-ar răspunde ...


Sacru Christophe, îl recunosc acolo! El relansează un subiect datând de anul trecut și ne plac picoanele cădem în capcană, Bien vu Chris!


Mulțumesc Lemnar!
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Bing [Bot] și oaspeții 257