Căutați toate tipurile de panou fotovoltaic defect

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Căutați toate tipurile de panou fotovoltaic defect




de chatelot16 » 12/11/07, 16:31

hellos

totul și în titlu

Am o mulțime de experiență de-a face cu celulele fotovoltaice, dar nu-mi permit să le cumpăr la un preț ridicat

și este foarte posibil ca întregul panou să fie eliminat pentru o eroare internă fără ca toate celulele să fie moarte

Știu că dezmembrarea nu va fi evidentă: dar îmi petrec deja timpul reparând lucruri pe care toată lumea le spune ireparabile: de ce nu și celulele

nu este doar pentru a recupera materialul, ci și pentru a-mi face un experiment cu privire la ceea ce ține sau nu în materialul curent și să nu cad în aceleași capcane când fabric ceva

merci
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 12/11/07, 16:57

Pentru experimentele mici, există celule PV cu adevărat ieftine ... și, prin urmare, putem „distruge” fără un risc (financiar) mare:

electronic

Prețul + portul câtorva celule vă va costa probabil mai puțin decât portul unui panou PV „real” ...

În caz contrar, puteți recupera celulele din felinarele solare de rahat vândute la 15 € pentru 4 (sau chiar 6 acum) ... este economic, dar dacă nu refolosiți felinarele care nu sunt prea verzi ... cred că Delnoram în cumpărat câteva zeci : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 12/11/07, 17:21

În caz contrar, puteți obține celulele de la felinarele solare de rahat


Ai spus rahat: moda actuală este de a monta o singură celulă din 2 pe același circuit negru, astfel încât să nu vedem diferența

atâta timp cât pentru a face un concentrator orientabil atât cât produce o putere semnificativă

Deci, mai ales panourile mari mă interesează: bineînțeles că va trebui să plătesc transportul sau deplasarea și chiar mai mult pentru că nu caut doar gratuit ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 12/11/07, 17:30

Ok ok, dar pkoi vrei un semn HS în acest caz?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 12/11/07, 18:58

desigur, dacă există unele care oferă panouri noi, este și mai bine : Mrgreen:

dar încerc mai întâi să recuperez ceea ce aruncă acest lucru: întrerupere de energie fereastră spartă sau nu știu ce altceva

evident daca din orice alt motiv exista panouri bune de vanzare ieftine ma poate interesa

și chiar mai bune celule noi neasamblate : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Remundo și oaspeții 149