Ofertă de voluntariat!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Nina
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 19/02/08, 15:08

Ofertă de voluntariat!




de Nina » 19/02/08, 15:34

Numele meu este Nina Campbell și sunt neozeelandeză care locuiește acum la Paris. Datorită faptului că sunt dintr-o țară destul de ecologică, sunt foarte pasionat de situația mediului din întreaga lume și, bineînțeles, din Franța.

Am lucrat ca avocat în Noua Zeelandă, dar la Paris, deocamdată, nu lucrez și aș dori să lucrez cu o organizație care se ocupă de problemele de mediu și protecția mediului.

Învăț franceza, dar pot deja să vorbesc și să înțeleg destul de bine.

Este poate nevoie de ajutor de la cineva ca mine? Sunt gata să fac orice și să mă ofer ca voluntar dacă este necesar!

Aștept cu nerăbdare un răspuns pozitiv!

Cordialement,
Nina Campbell
0 x
Avatar de l'Utilisateur
louphil
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 278
Înregistrare: 22/07/05, 01:20
Locul de amplasare: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




de louphil » 19/02/08, 17:24

Bun venit la tine, Nina!!!

Toată bunăvoința este binevenită pentru a contribui la o evoluție mai ecologică a modurilor noastre de viață...

Multe, pe asta forum, sunt pasionați de bricolaj, de multe ori genii, lansatori de idei mai puțin dotați cu mâinile lor, dar la fel de dispuși și entuziasmați de descoperiri originale și promițătoare, curioși și ei, care contribuie în felul lor făcând cunoscut site-ul și această nouă idee care este „ econologie" ...si am uitat cateva!!!

În ceea ce privește domeniile în care un avocat poate contribui, mă gândesc în primul rând la sistemele GV și Gillier-Pantone și, mai general, la tot ce ține de automobile în general... Dar pentru mai multe detalii, vă sfătuiesc să contactează-l pe Christophe, talentatul „webmaster” al acestui site, care va putea, mai bine decât mine, să-ți spună dacă subiectele au fost deja discutate sau nu, dacă nu ia E greu să răspund la subiectul tău...

În ceea ce mă privește, am o întrebare care îmi trece în minte de ceva vreme: Există prevederi legale care permit publicarea invențiilor protejate în același spirit în care software-ul este protejat de licențe GPL și altele...?
0 x
http://wunic.fr

Acest lucru se datorează faptului că viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului,
Unele arată strălucitor, înainte să se uite ...:D :D :D

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 178