Airshow: un show aerian din Luxemburg în Bitburg, în Germania

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072

Airshow: un show aerian din Luxemburg în Bitburg, în Germania




de Christophe » 22/02/08, 19:11

Mult de-a face cu economia, dar este vina lui Gegyx cu videoclipul său despre Patrouille de France care a adus la suprafață vise din vechea copilărie. Și apoi, deoarece suntem câțiva dintre noi care iubesc zavionii ...

Așa că am căutat puțin și am găsit un show aerian care arată foarte bine: http://www.airshow.lu/participants.php mai ales la avioanele vechi ...

Ce cred specialiștii? Un punct de întâlnire pentru ecologiștii amatori ai cerului?

ps: Nu aș fi crezut niciodată că un Me262 încă zboară!

Editați: vedeți fotografii ale întâlnirii airshow
Dernière édition alin Christophe 22 / 02 / 08, 19: 25, editate 2 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 22/02/08, 19:24

Uh, m-am înșelat, în ciuda apariției site-ului Bitburg, este de fapt în Germania (la 40 km de Luxemburg).

Îi sfătuiesc pe toți cei interesați să viziteze linkurile ... sunt lucruri uimitoare.

În felul acesta, o elice put ** a FW 190, în special pentru André:

Imagine

http://www.flugwerk.de/fw190.shtm
0 x
Chatham
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 536
Înregistrare: 03/12/07, 13:40




de Chatham » 22/02/08, 19:59

Ah FW 190: pentru mine cel mai bun și mai frumos avion de vânătoare german din cel de-al doilea război mondial! Un adversar redutabil, în special D9 ...
Me 262 este o reconstrucție (100% nouă), reactoarele nu sunt originalele (care ar fi sinucigașe ...) ci cele moderne cu forță strânsă (nu-mi amintesc tipul) ...
Așteptăm încă un bogat fanatic francez (...) care să finanțeze reconstrucția unui Dewoitine 520 sau a incredibilului Bloch 157 care a avut ~ performanța unui FW190 D9 ... cu aproape 2 ani înainte de acesta din urmă ... . (puțin mai bine decât un Mustang P51D care era cel mai comun tip ...)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 22/02/08, 20:04

chatam a scris:Ah FW 190: pentru mine cel mai bun și mai frumos avion de vânătoare german din cel de-al doilea război mondial! Un adversar redutabil, în special D9 ...


Exact asta îi spuneam lui delnoram în chat acum câteva minute și din acest motiv m-am uitat la acest site cu prioritate ... Doar Hellcat era superior nu?

chatam a scris:Me 262 este o reconstrucție (100% nouă), reactoarele nu sunt originalele (care ar fi sinucigașe ...) ci cele moderne cu forță strânsă (nu-mi amintesc tipul) ...


Ok, asta mă liniștește, deoarece durata de viață a motorului a fost de 25 de ore, cred :) De aici și uimirea mea!

chatam a scris:Așteptăm încă un bogat fanatic francez (...) care să finanțeze reconstrucția unui Dewoitine 520 sau a incredibilului Bloch 157 care a avut ~ performanța unui FW190 D9 ... cu aproape 2 ani înainte de acesta din urmă ... . (puțin mai bine decât un Mustang P51D care era cel mai comun tip ...)


Da, dar mult prea rar ... ei bine, nu știu mai mult de atât ... așa că vii la această întâlnire?

Dacă nu, știți simularea IL2 Sturmovik? Datează din 2001, dar încă se referă ... Unele ecrane: http://www.pacific-fighters.com/en/screenshots.php
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 22/02/08, 20:12

Găsiți fotografia reală;)

Imagine
Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 22/02/08, 20:21

Iată care sunt versiunile disponibile în joc:

FW-190D-9 Fighter. Modelul 1944
FW-190D-9 Fighter. Modelul 1945 cu MW50
FW-190F-8 Bombardier
FW-190A-9 Fighter


MW50 = Metanol Wasser (mishung) = 50% injecție apă-metanol ...

Un joc nebun jte say chatam, dacă îți plac sims-urile un pic, nu ezita! Reglarea bogăției în funcție de altitudine, a motoarelor independente una de alta etc etc ...

Există chiar și prototipuri precum Go 229 ... o plăcere ... când ești cuie la pământ ca mine ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 24/02/08, 13:15

Puțin pentru chatam și andré :)
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 24/02/08, 16:28

bonjour
Unele modele în stare de zbor

Bf 109 nu mai zboară, a avut o problemă cu trenul de aterizare, a fost ultimul în zborul original.
În ciuda numărului mare de avioane construite, cei învinși sunt dezafectați
Spits de Mustang sunt încă în circulație, dar Zero și BF109 sunt destul de rare, războiul este un lucru rău, dar istoria, tehnologia și muzeele sunt altceva.
Am o legiune de fotografii cu avioane, dar nu suntem pe forum pentru asta..
Pentru a răspunde la întrebarea dvs. despre M262 în zbor, problema este că turbina originală avea o durată de viață foarte scurtă de mai puțin de 30 de ore, iar Benz-ul modelului Bf109 mai puțin de 200 de ore (care, în orice caz, se încadrează în durata de viață a unui avion de vânătoare înainte de a fi doborâți .. motorul RR Merlin al Spit a avut o viață mai lungă ..

André

Replica
Imagine

Imagine

Imagine

Original Bf 109
Imagine


Fotografie făcută ieri după-amiază la Lac Blanc (suntem încă în zăpadă o lună)
Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 28/02/08, 09:30

Încă o dată, André, excelezi în cunoștințele tale.

Fotografiile BF și FW sunt ale tale?

Pentru fanii prototipurilor aeriene iată 2 videoclipuri interesante (opriți sunetul dacă nu suportați tehnologia):

http://www.dailymotion.com/video/x1rlp4 ... ft_extreme
http://www.dailymotion.com/video/x2efw3 ... -2_extreme

În al 2-lea este aproape avionul lui Grendizer!
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 29/02/08, 03:47

bonjour

Pentru pasionații de avioane
Găsiți modelele.
Cel care sa prăbușit la o prezentare a celui mai recent model din zbor
Imagine

Fotografie realizată la Nancy
Imagine
Imagine
Imagine
Fotografie realizată în avionul Doncourt folosit pentru parașutiști
Imagine
Imagine

Imagine

Pentru Chatam le bloch 157 singura imagine pe care o am despre această pasăre rară construită de (Dassault) fostul nume de Bloch
Imagine


André
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : dav.jaffre, gegyx, sicetaitsimple și oaspeții 154