Un bătrân te părăsește

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

Un bătrân te părăsește




de jean63 » 16/03/08, 11:20

La revedere tuturor forumei.

Am luat decizia înțeleaptă de a nu mai interveni în acest sens forum pentru că există o tensiune care nu mai permite schimbului de seninătate. Mai posibil să te exprimi și să-ți dai o părere.

Cei care doresc să mă contacteze pot face acest lucru de către deputat.
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 16/03/08, 11:30

Ah? Surprinzător, trebuie să concluzionez că domnul a preluat incorect mesajul meu privat. Îmi pare rău pentru tine ...

La revedere și mult succes pentru viitoarele tale proiecte economice ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13




de nonoLeRobot » 16/03/08, 12:20

Îmi pare rău, nu vin foarte des la forum, Nu am avut ocazia să te moderez, într-adevăr s-a deviat puțin ...

Ei bine, acestea sunt lucruri care se întâmplă, nu toată lumea trebuie să se iubească, sper că veți avea ocazia să reveniți într-o zi Jean

te văd,
0 x
Avatar de l'Utilisateur
bham
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1666
Înregistrare: 20/12/04, 17:36
x 6




de bham » 16/03/08, 13:55

Este într-adevăr sfâșietor să ajungi la acest lucru pentru fleacuri de copii care subminează doar credibilitatea forum.
Păcat că Jean, ai adus multe informații.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 16/03/08, 13:58

Cu atât mai regretabil că înainte de a lua această decizie a scris acest lucru:

jean63 a scris:Deci Christophe, cel mai bine ar fi să ne oprim aici; devine puțin ridicol.

Deci, scuzele mele pentru „ta” care a declanșat o astfel de furie.


La care am răspuns: https://www.econologie.com/forums/choisir-de ... 98-40.html

Acum este alegerea lui, nici eu nu-mi amintesc asta ... Pe de altă parte, ceilalți, vă rog să nu mă luați pentru 100% responsabil pentru această defecțiune ...

ps: premierul meu a avut în scop unic să justifice o cenzură a uneia dintre postările lui Jean, care a fost complet abuzivă și mișcată. Nu cred că a jucat în „decizia” sa ...
0 x
fc89
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 170
Înregistrare: 20/10/07, 20:01




de fc89 » 16/03/08, 20:38

bonjour,

Păcat, Jean, te putem face să te răzgândești?
Prezența ta pe forum este într-adevăr constructiv.
Cu toții avem un mod diferit de a aborda nenumăratele lucruri.
Doar ..., ca și mine, limitează-ți schimburile cu cei care nu-ți plac, mulți alții merită.
Acest site este cu adevărat interesant, vorbește despre toate, datorită fondatorului și tuturor forumle.
Cu respect FC89.
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 16/03/08, 21:06

toată lumea trebuie să învețe de la toată lumea, păcat!
0 x
alb nu ar exista fără negru, dar încă!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 16/03/08, 22:23

Bonjour à tous

Timpul ușurează conflictele, fie ele mari sau mici. Sper că nu există nimic definitiv în atitudinile fiecăruia. Această notă tristă va reuși, în timp util, o notă veselă ... de împăcare ... o strângere de mână ... ei bine, asta e tot răul pe care ți-l doresc. :strigăt:
A+
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 16/03/08, 22:30

bonjour

Lecția care trebuie învățată din aceasta. atunci când începe o dezbatere între doi oameni care degenerează rapid .. și fierbinte sunt scrise multe lucruri care uneori merg dincolo de gândul nostru, alteori recitesc după aceea și sunt tentat să le șterg.
Unele dezbateri nu ar trebui să aibă loc pe forum pentru aceasta se fac mesaje private publice.
este mai bine când discuția devine puternică să lăsați computerul deoparte și să reveniți câteva zile mai târziu.
Dacă venim la forum este pentru distracție, pentru a nu avea ultimul cuvânt sau pentru a avea dreptate și nici pentru a arăta ceea ce știm, cei care aprofundează un domeniu știu foarte bine că nu știm prea multe, (doar colțul covor ridicat) avem totul de învățat și avem nevoie de păreri diferite.

Uneori mai găsesc că petrec prea mult timp forums și nu suficient în garajul meu .. Dar există părți bune, am cunoscut mulți oameni și am învățat că alții fac lucrurile diferit, descoperă site-uri cu explicații că nu am văzut totul singur în micul meu colț ..


André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 17/03/08, 09:44

Bună Jean63
Am apreciat întotdeauna sinceritatea și onestitatea ta. Sper din toată inima că retragerea voastră este doar temporară și că vom avea în continuare plăcerea de a vă citi despre aceasta forum.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 234