Cenzura se apropie cu pași repezi!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13

Cenzura se apropie cu pași repezi!




de nonoLeRobot » 19/03/08, 10:57

Uitându-mă la părerea englezilor despre NS, am descoperit acest lucru: http://www.liberation.fr/actualite/poli ... 312.FR.php

Există un tip specializat în cercetarea a ceea ce se spune prost despre NS pe care nu l-a terminat, nu știu exact ce se poate face cu el, dar pare să industrializeze cenzura: @

Ce m-ar amuza este că face un buzz!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6929
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 19/03/08, 11:16

De obicei, asta este treaba RG.
Direct sub controlul politicianului în loc.

RG va fi combinat cu DST în 2008.

Marele Nico vrea să aibă un pic Nico la pogne-ul său specializat în bârfă-anti-ego.

Vrea să fie informat rapid despre controversele viitoare. Acest lucru este în cinstea lui.
(Internet sângeros!)

Are rangul de consilier? Pentru că consilieri, Napo trebuie să aibă deja 70 ...

Există un consilier special care să o țină pe Carla ocupată?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79111
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 19/03/08, 11:29

E pisică de pisică, iar normalul cu fața lui făinoasă de tânăr prim oportunist mă face să râd.

INTERNETUL NU ESTE CENZORAT! Este monitorizat, dar nimic altceva și apoi este normal să monitorizezi dintr-un anumit moment ceea ce se spune despre sine nu? Chiar și eu am pus alerte Google pe anumite cuvinte cheie ...ceea ce este mai îngrijorător sunt măsurile luate în caz de fapt „care nu-i plac șefului” ...

În calitate de webmaster, puteți împiedica pe oricine să vină pe un site prin IP sau identificator. Evident, putem oricând să ocolim acest lucru, dar hei ...

Am făcut-o deja pentru anumite companii de „supraveghere tehnologică” și „inteligență economică” și pentru anumiți roboți „umbroși” care nu au NIMIC de făcut în domeniul ecologiei ...

Exemplu: digimind-evolution.com a cărui activitate este să „urmărească” informații de pe net pentru anumite organizații (lobby-uri?) ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15989
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5187




de Remundo » 19/03/08, 11:40

Cred că nu este nimic nou ...

Este cea mai de bază slujbă a departamentului de comunicare al unui partid politic sau al unui om de stat influent.

Acesta este materialul de bază pentru a alimenta apoi serviciul de lobby.

Rutina ce, dar când este Sarko, proporțiile cresc :D
0 x
Imagine
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79111
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 19/03/08, 12:01

Apropo de cenzură: Primul ciberman împotriva cenzurii pe internet

Nu înțeleg pkoi Rusia nu apare ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 19/03/08, 12:12

Practic, de ce să nu îi trimiteți recenziile direct pe adresa sa de e-mail. Puțin mai multe șanse de a fi auzit de domnul președinte : Cheesy:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15989
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5187




de Remundo » 19/03/08, 12:20

Deoarece hard diskul pentru stocarea mesajelor nu există încă (sunt necesari 1 GB : Lol: )
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6929
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 05/09/08, 22:36

Pouuffff!

Din ce în ce mai insuportabil acest font Gestapo ...
Pentru Majestatea Sa.

http://tempsreel.nouvelobs.com/actualit ... rkozy.html
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 200