Inel de box

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4

Inel de box

de lejustemilieu » 11/05/08, 08:08

8) Buna „oameni”
Având în vedere frecvența decontării conturilor, am creat această postare special pentru dvs.
Orice este permis, pentru a exprima nemulțumirea față de una sau mai multe persoane.
O singură regulă: accesul interzis copiilor.
Deci, în caz de prostă dispoziție, mergi aici!
Pâine și jocuri !!
Boxul este unul dintre cele mai vechi sporturi, o frescă datând din 3000 î.Hr., descoperită în Irak, arată boxerii. Pumnul sau strămoșul boxului a făcut parte din Jocurile Olimpice din Grecia antică în 668 î.Hr. În timpul Olimpiadei a XXIII-a. Homer a descris luptele de box din Iliada. Pugilistii au mâinile acoperite cu „ceste” (piele de lână de doi centimetri lățime și doi metri lungime, împletite și strânse pentru a limita rănirea). La Roma, în timpul luptelor gladiatorilor, boxerii purtau o mănușă de piele cu știfturi metalice cu scopul de a-și răni sau ucide adversarul. Tot pe rămășițele unui templu mesopotamian din 2 de ani î.Hr., descoperim desenele unei lupte între doi sumerieni cu pumnii împletiți cu benzi de piele. Boxul a căzut în uitare odată cu dispariția Imperiului Roman.

Bine ați venit la INEL : Evil:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1

de fostul Oceano » 12/05/08, 22:11

Prima runda!

ex-oceano, 75 kg pentru 1m68 împotriva lejustemilieu.

ex-oceano surprinde subiectul lejustemilieu și Pim Pam Poum! îl propulsează în alt sub-forum.

Reporterul după luptă:

Deci, domnule ex-oceano, impresiile voastre?

Fericit, acest subiect nu a avut nimic de-a face cu sub-forum Creștere, economie, PIB etc. Am pus-o la loc cu umor, răbufniri și prietenie. Inelul este în fotografii, nu-i așa?
0 x
[Mod MODO = ON]
Zieute, dar nu credeți mai puțin ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, nicio motocicleta electrica inca...
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5187

de Remundo » 12/05/08, 22:29

Bună idee, dar, pentru mai multă claritate, văd mai bine un titlu din genul „Relaxare și răvășiri: intră în ring!”
0 x
Imagine
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4

de lejustemilieu » 12/05/08, 23:36

Nu judeca boabele de piper după mărimea sa mică, gustează-l și vei mirosi ca și cum ar înțepa!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1

de fostul Oceano » 13/05/08, 00:00

bine văzut : Mrgreen: !
0 x
[Mod MODO = ON]
Zieute, dar nu credeți mai puțin ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, nicio motocicleta electrica inca...
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4

de lejustemilieu » 13/05/08, 07:00

Stăpân pe web! care este acest obicei de a corecta întotdeauna titlul postărilor?
Punusem Inel mic de statura ......
Ca amintire:
inel, nume masculin
sens Platformă înconjurată de frânghii pe care au loc meciurile de box [Sport]. Sinonim Estrade English ring

Deci nu este nevoie să adăugați „box” : Evil:
Altfel există pleonasm
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6930
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870

de gegyx » 23/05/08, 23:18

Comentarii amuzate, ca răspuns la Remundo :
(și la subiectul potrivit, după voința generală, pentru că știu să mă comport)

Cu toate acestea, acest subiect nu mă face pe plac, și pe bună dreptate, dar decid să nu fac subiecte nepotrivite, pe celălalt subiect, și,
pentru a dezvolta pur și simplu un răspuns calm, la dispoziții iraționale, de la un singur membru hipertens ...

(Nu vedeți nicio amalgamare tendențioasă, chiar libidinoasă ...)

: Cheesy:
---

„Gegyx, du-te insultă ex-oceano care spune ca mine. El este și modo, e mai bine să distrugi sistemul, nu? "
Nu există niciun motiv să-mi insult poto_modo-ex-oceano.
Se exprimă corect!
(Este adevărat că am fost la aceeași școală o vreme).

„Dar acest lucru este de înțeles pentru un anarhist pe jumătate declarat”
La naiba, nu mi-am plătit încă licența!

„Securitatea va trebui să preia controlul tulburărilor musculo-scheletice ale degetului mijlociu, deoarece îl ridici prea des. "
Este deja fesier.

„Cine îți pune la dispoziție un computer”
Recuperează

„Și o conexiune la internet”
14,9 €

"Să vă revărsați pe forum toată ziua de dimineață până seara? "
Eu, găsesc companie și un schimb de idei.
De umor întâmplător.
Dar, este un hobby, pentru că nu mă mai mișc atât de mult.
(econologie?).

Ați înțeles, bineînțeles, că atunci când spun „agrement”, este acasă, și nu în timpul meu de lucru, pe internetul șefului sau la școală, desigur ...
: Mrgreen:

Nu ai raspuns
„Deci, credeți Rémundo, că doctrina Fillonesque se va aplica și pentru CRS?
Adică, înlocuind doar una din două pensii?
»

Serenadă de altă dată:
Ramuntcho, am avut un vis minunat ...
Dernière édition alin gegyx 26 / 05 / 08, 17: 18, editate 1 ori.
0 x
martien007
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 565
Înregistrare: 25/03/08, 00:28
Locul de amplasare: Marte planeta

de martien007 » 24/05/08, 18:00

Nu ai raspuns
„Deci, credeți Rémundo, că doctrina Fillonesque se va aplica și pentru CRS?
Adică, înlocuind doar una din două pensii? "


Nu vreau să intru în această dezbatere, dar aici am un cuvânt de spus:

Dupa parerea mea, pentru CRS, radare, camere de supraveghere .... va fi inmultit cu X, mai degraba decat divizat !!!

Ei bine, pentru siguranță și furt, este destul de mișto să-mi văd copiii „mari” cu bicicletele, camerele, aparatele de radio pentru mașini etc. etc. furate și trebuie să găsim aceste articole pe eBay ... ar trebui să facem pentru a-i face pe acești hoți să lucreze în serviciul comunității.

Mai mult, dacă Sarko a fost ales, se datorează parțial acestei insecurități, + bătrânilor cu pensii mici care trebuie să fie foarte dezamăgiți acum.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6930
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870

de gegyx » 24/05/08, 23:09

Ei bine, am vorbit despre CRS, pentru că săptămâna trecută Sarko a mers la Orléans, pentru a vizita 2 centrale eoliene, pentru a face un spectacol la Zenith în fața unui public de pasionați la invitație, apoi o masă cu toți politicienii departamentului doar după.
Elicopterul circula tot timpul peste capetele noastre, lunetiști și lunetiști, cocoțați pe toate stinghii, o armadă de jandarmi robocop în cortina din față (drăguță) și în spatele unei armate de CRS (mai puțin isteți).
Ei bine, asta face vânt când îl mută pe acela!
(suficient pentru a rula turbinele eoliene non-stop) ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6

de Cuicui » 25/05/08, 09:53

gegyx a scris:Ei bine, asta face vânt când îl mută pe acela!
(suficient pentru a rula turbinele eoliene non-stop) ...

Este cu banii noștri ... :se încrunta:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 211