Distribuiți cu ușurință informațiile care vă plac ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043

Distribuiți cu ușurință informațiile care vă plac ...




de Christophe » 29/05/08, 15:14

... de pe site-ul dvs. preferat (sfârșitul titlului) : Cheesy:

Timp de 2 zile am înființat un sistem pentru a ajuta la diseminarea informațiilor pe site (pe forum Acest lucru va veni peste câteva zile): acesta este următorul set de pictograme pe care le puteți vedea pe paginile Știri, articole și descărcări.

Imagine

Exemple cu ultimele 3 adăugiri (faceți clic pentru a vedea ce face):
https://www.econologie.com/prix-des-carb ... -3820.html
https://www.econologie.com/methode-de-fa ... -3819.html
https://www.econologie.com/biomasse-et-p ... -3810.html

Aceste pictograme vă permit să marcați sau să distribuiți o pagină care vă interesează pe diverse alte site-uri de partajare a informațiilor de pe web. Dacă sunteți obișnuiți să utilizați unul sau celălalt site, îi veți recunoaște cu ușurință pictograma.

Am pus și o bară de navigare pentru a facilita trecerea între diferitele părți ale site-ului:

Imagine

Pentru orice întrebare, remarcă sau sugestie, nu ezitați.
Dernière édition alin Christophe 30 / 05 / 08, 09: 46, editate 1 ori.
0 x
martien007
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 565
Înregistrare: 25/03/08, 00:28
Locul de amplasare: Marte planeta




de martien007 » 29/05/08, 15:41

OK.

Am observat în aceste ultime zile că afișarea paginii de econologie este din ce în ce mai lungă și văd o reclamă (imagine animată: acesta este PHYTO, ecologia părului. : Lol: ) care se afișează chiar lângă cele mai recente subiecte și postări. este și asta ceva nou?

Se pare că această imagine animată încetinește enorm ecranul.

Am o conexiune ADSL (600 kbți / sec).
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043




de Christophe » 29/05/08, 17:48

Nu vă faceți griji, această campanie publicitară nu va dura foarte mult (și rareori o folosesc în comparație cu alte site-uri, nu?).

În rest: mic în sus (special pentru Remundo)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16126
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5241




de Remundo » 29/05/08, 17:58

Mulțumesc Christophe pentru aceste noi instrumente.

Sper că voi ști cum să-l folosesc : Idee: Voi folosi toate micile mele mijloace.

Pe de altă parte, nu am înțeles „puțin” despre mine 8)

De ce să nu te „faci mare pentru Remundo” :?: : Lol:
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16126
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5241




de Remundo » 29/05/08, 18:05

Ah, cred că am înțeles puținul ... Este legat de legătura mea de transesterificare TP luată pe biodiesel.

Altfel am unul nou
http://sycomoreen.free.fr/PHRSD_FAQ.html

Am încărcat un document de la Bernard BIGOT pe combustibilii „generației următoare”

Mare pentru Remundo!

Du-te, mă opresc : Cheesy:
0 x
Imagine
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043




de Christophe » 30/05/08, 09:28

Ați vrut să difuzați în legătură cu subiectul despre prețul benzinei ...

Deoarece aceste instrumente vor fi integrate în forum curând (bine dacă ajung acolo :D ) Ei bine, acest lucru vă va permite să transmiteți subiectele care vă interesează ... cu ușurință.

Voi pune și un formular de transmitere a e-mailului...dar mai tarziu.

Pentru utilizare depinde de ce folosești .... dacă nu folosești nimic pentru moment îți recomand: wikio (a doua pictogramă), scoopeo (a 2-a pictogramă) sau blogmark (ultima pictogramă).

Yahoo, live, Myspace sau Facebook Nu am testat deoarece nu sunt înregistrat : Cheesy:
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : 44 d.Hr. și oaspeții 235