Despre antivirus, ferește-te de prețuri ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3

Despre antivirus, ferește-te de prețuri ...




de Lietseu » 26/08/08, 14:32

Bună ziua tuturor, postez acest mic avertisment pentru cumpărătorii care doresc să își protejeze computerele în mod eficient!
Trebuie să știți că intervalul dintre o licență cumpărată în Franța și o licență cumpărată în Luxemburg, Belgia este următoarea: 33,44 € pentru una și 34,99 pentru cealaltă ... Nimic extraordinar până acum du-mi spune-mi!
Gândiți-vă din nou, dacă de la una cumpărați mai multe licențe veți plăti de câte ori prețul unei licențe, în timp ce la cealaltă veți avea un preț descrescător destul de extraordinar, judecat mai degrabă: 33,44 € pentru prima ; 41,80 € pentru doi; 58,52 € pentru trei, 75,24 € pentru patru și în final 91,56 € pentru cinci!
Ceea ce face pentru cei care nu doresc să-și scoată calculatoarele un preț unitar de: 20,9 € pentru două licențe; 19,5 € pentru trei licențe; 18,81 € pentru patru; și 18,312 € pentru cinci.
Reînnoirile licențelor sunt supuse, în funcție de locul în care achiziționați programul, și variații mari de preț!
Veți fi înțeles că este infinit mai interesant să cumpărați o nouă licență pe piața franceză decât să cumpărați o reînnoire pe piața din Luxemburg! te vom avertiza ...
Precizie mică, prețurile sunt fără TVA, care este de 19% ...

Am evitat în mod expres să menționez numele produsului, nu câștig nimic trimițându-ți acest mesaj (în afară de recunoștința ta!), Dacă vrei să știi ce program este, scrie-mi un PM!

Cu salutări de la Lietseu :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Matt113
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 344
Înregistrare: 22/05/08, 09:15




de Matt113 » 26/08/08, 15:09

De ce să plătiți pentru un antivirus la acest preț atunci când există unele foarte bune și gratuite.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 26/08/08, 15:20

Matt113 a scris:De ce să plătiți pentru un antivirus la acest preț atunci când există unele foarte bune și gratuite.


Am testat QQ unu ... acesta nu este scump și, mai presus de toate, nu "cântărește" în memorie ...
În plus, este infinit mai eficient decât altele gratuite ...
Nimic nu vă împiedică să le raportați pe cele gratuite care credeți că sunt o alternativă bună!

Cu sinceritate :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Matt113
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 344
Înregistrare: 22/05/08, 09:15




de Matt113 » 26/08/08, 15:24

La nivel gratuit, nu prea greu și care merge destul de bine chiar mai bine decât majoritatea AV-urilor plătite există AVG, deși puțin mai greu de la versiunea 8, dar este totuși foarte corect.

Din curiozitate, puteți să-mi citați VA despre care vorbiți. În MP dacă nu doriți să faceți publicitate.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79461
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11097




de Christophe » 26/08/08, 15:27

Ben Avast nu este rău ca liber: http://www.avast.com/fre/download-avast-home.html

În caz contrar, de când am fost „pro”, suntem pe NOD32 ... sunt 20 € pe an cred ...

Pentru a evita mai ales: NORTON ... el este virusul ... : Mrgreen:
0 x
Matt113
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 344
Înregistrare: 22/05/08, 09:15




de Matt113 » 26/08/08, 15:31

Christophe a scris:
Pentru a evita în special: NORTON... el este virusul ... : Mrgreen:


Vă sfătuiesc clar că nu. : Cheesy:

Cred că singurul lucru care menține acest AV în viață este că vine cu majoritatea desktopurilor sau laptopurilor pe care le cumpărați în supermarketuri (HP, Packard Bell, etc ...).
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79461
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11097




de Christophe » 26/08/08, 15:37

Matt113 a scris:Cred că singurul lucru care menține acest AV în viață este că vine cu majoritatea desktopurilor sau laptopurilor pe care le cumpărați în supermarketuri (HP, Packard Bell, etc ...).


Ca ferestrele, nu? : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 26/08/08, 15:37

Matt113 a scris:
Christophe a scris:
Pentru a evita în special: NORTON... el este virusul ... : Mrgreen:


Vă sfătuiesc clar că nu. : Cheesy:

Cred că singurul lucru care menține acest AV în viață este că vine cu majoritatea desktopurilor sau laptopurilor pe care le cumpărați în supermarketuri (HP, Packard Bell, etc ...).

In totalitate de acord!!!! :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Matt113
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 344
Înregistrare: 22/05/08, 09:15




de Matt113 » 26/08/08, 15:40

Christophe a scris:
Matt113 a scris:Cred că singurul lucru care menține acest AV în viață este că vine cu majoritatea desktopurilor sau laptopurilor pe care le cumpărați în supermarketuri (HP, Packard Bell, etc ...).


Ca ferestrele, nu? : Cheesy:


Diferența cu Windows este că Bill Gates a reușit să facă oamenii dependenți de sistemul său de operare. Norton îl putem concedia, va fi benefic numai pentru toată lumea : Cheesy: . Fără Windows PC-ul va deveni mult mai puțin operațional pentru mulți oameni.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Superform
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 294
Înregistrare: 09/11/04, 14:00




de Superform » 26/08/08, 16:51

da, nod32 este cel pe care îl folosesc cu clienții mei
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google Adsense [Bot] și oaspeții 124