Pikachurine !! au îndrăznit !! Proteina Pikachu?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles

Pikachurine !! au îndrăznit !! Proteina Pikachu?




de Bibiphoque » 11/09/08, 14:50

hi,
Unii oameni de știință au umor, de exemplu această echipă japoneză care a descoperit o nouă proteină legată de percepția mișcărilor, ei au numit-o pikatchurină! : Mrgreen:

Cercetătorii cred că această proteină joacă un rol cheie în formarea conexiunilor între celulele fotoreceptoare din retină și neuroni; ar avea, de asemenea, un impact asupra eficienței viziunii cinetice și cercetătorii l-au numit, așadar, pikachurin, după Pikachu, un personaj din Pokemon cunoscut pentru mișcările sale rapide.


http://www.bulletins-electroniques.com/ ... /55714.htm

@+
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79353
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11059




de Christophe » 11/09/08, 15:10

Oh, la naiba! Va crea un precedent care !!

Numele descoperirilor științifice vor fi probabil amuzante data viitoare ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tigrou_838
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 573
Înregistrare: 20/10/04, 11:25
Locul de amplasare: frontiera Lorraine luxemburg

pikachurin




de tigrou_838 » 11/09/08, 15:23

salut, asta îmi amintește de generatorul meu electric pe care îl am acasă, îi dau ceva de mâncare pe o parte, îi place mâncarea pentru pisici, îmi dă energie electrică pentru a alimenta întreaga casă și, în plus, un compostator bun pentru plante .
Am avut un pic de probleme la antrenament la început, dar acum este în regulă.

dar shhh nu spune nimănui, sunt informații de top secret.

uorgit 8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79353
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11059




de Christophe » 11/09/08, 15:52

Ah abia aștept să fiu sâmbătă să văd asta!

Trigouine?
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : JimmyBoss, Majestic-12 [Bot] și oaspeții 272