mea culpa

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
coucou789456
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1019
Înregistrare: 22/08/08, 05:15
Locul de amplasare: Narbonne

mea culpa




de coucou789456 » 08/10/08, 02:19

Sunt mai degrabă de tipul de ciorbă, mă înroșesc repede când cineva mă face să-mi pierd cumpătul.
Întotdeauna încerc să fiu rezonabilă dar uneori interlocutorii mei nu mă înțeleg sau nu vor să mă înțeleagă, sau pur și simplu cred că au adevărul, cei mai enervanti, cei de nescrutat!
Mă face să mă gândesc la profesioniștii IT care explică unui începător cum funcționează un anumit program, pe care îl gestionează cu ușurință... dar atunci când începătorii se găsesc singuri, devin incapabili să folosească programul menționat sau se frământă jalnic.
același lucru este valabil și pentru cei care argumentează cu formule pe care le aplică adesea cu ochiuri, ca majoritatea oamenilor de știință, din păcate. le lipsește latura practică, care permite unei persoane să găsească declanșatorul care generează descoperirea genială!!!
aplicam o formula legata de un model dat si incercam sa o aplicam altuia fara sa tinem cont de parametrii care nu exista in primul si intr-un impas foarte repede, chiar si in ridicol cand modificam setarile la extrem.

asta m-a facut sa raspund gresit si vreau sa-mi prezint mea-culpa tuturor forumautorii de econologie
-----------------

adevărul rămâne că printre răspunsurile pe care le-am sărit forum, mulți au fost aruncați așa cum este în forum iar după reflecție puțini ar fi rezultat în proiectul final. putem spune că am folosit forum ca un presser pentru a-mi stoca ideile. deci chiar dacă ai găsi spații libere acolo unde am scris răspunsuri, puțini ar fi dus la ceva concret.

jeff
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 08/10/08, 07:02

Buna Buna,
Aceasta este problema forum ...
Nu spunem întotdeauna ceea ce gândim, nu ajungem la fundul lucrurilor pentru că trebuie să scriem.
Suntem adesea înțeleși greșit și îi înțelegem greșit pe alții.
Pe scurt, acestui mod de comunicare îi lipsește puțină sare :D
Sunt convins că o conversație verbală, măcar o dată, între doi participanți, ne permite să creăm legături diferite și foarte solide.
Am luat legătura („verbal” pe Skype) cu mai multe persoane din econologie, iar de atunci, m-am uitat la acești oameni cu o altă abordare. Este foarte pozitiv.
De exemplu, Flytox a dispărut din circulație, știu de ce, știu că se va întoarce după mutarea sa.
Sunt o mulțime de oameni care dispar forums, pe fondul indiferenței generale. Nu e frumos.
De fapt, nu este adevărat, toți avem oameni pe care îi plac și îi urâm.
De aceea îi invit pe cei cărora le place una sau mai multe persoane de pe site, să le spună, și să intre în contact personal, prin contact vocal, msn, skype sau altele.
Sistemul forum este un sistem complet diferit de viața socială de zi cu zi, așa că a avea cel puțin o persoană pe care să o poți contacta altfel decât în ​​scris ajută la rezolvarea multor probleme.
Fă-o, îi umanizează forums. :D
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
Avatar de l'Utilisateur
coucou789456
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1019
Înregistrare: 22/08/08, 05:15
Locul de amplasare: Narbonne




de coucou789456 » 08/10/08, 15:43

re

si totusi, aici, scrisul este practic anonim. doar administratorul forum știe sau poate cunoaște mai multe informații personale despre diferite forumoameni care o frecventeaza...

cu toate acestea, așa cum spuneți atât de bine, puțini vin în contact direct, ceea ce este păcat pentru buna înțelegere.

Sunt deschis oricărui dialog, atâta timp cât nu este un dialog al surzilor, deși surzii reușesc uneori să se audă mai bine decât auzul!

jeff

din întâmplare, coucou789456@hotmail.fr deși merg acolo doar foarte rar, cu excepția să verific e-mailurile mele private
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 08/10/08, 17:10

Mi se pare foarte curajos să fi scris această postare 8)

Știu mai multe cine ar fi plecat cu pumnii strânși și... furie în inimile lor!

Profit de această ocazie pentru a-mi crea propria mea. tuturor, in caz de neintelegere...

De asemenea, aprob și susțin ideea Mijlocului drept.

Să încercăm să construim ceva real și sincer, poate că va fi o oportunitate de a arăta că econologia nu este opera unor oameni superficiali... ceea ce pentru mine este evident!
Salutări de la cel mai pretențios și pedant dintre ecologiști, Lietseu : Cheesy:
Dernière édition alin Lietseu 08 / 10 / 08, 17: 30, editate 1 ori.
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 08/10/08, 17:28

Poate cineva să-mi explice exact despre ce vorbim aici? Mea culpa despre ce sau cine? :şoc: :?: : Idee:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 08/10/08, 17:34

Bună, a făcut o Méa culpa, în legătură cu un atac de sânge (legitim).
Am profitat de ocazie să-l fac pe al meu, hei! nu stii niciodata !
Că stilul meu „bombastic” este Ch... sigur : Cheesy:

este pentru a fi prietenos și pentru a nu gâdila nervii :?

Asta e!

hi
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 08/10/08, 17:39

O lovitură de sânge? Nu știu că este kwa? : Mrgreen: : Mrgreen:

Ei bine, fără să glumesc, poate ar fi trebuit să punem legătura cu baia de sânge în discuție pentru că cred că nu suntem rău să înțelegem nimic...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 08/10/08, 17:47

Al doilea răspuns, primul nu a sosit...

Despre : https://www.econologie.com/forums/un-aerogen ... t6261.html

Dar de când și-a eliminat postările, nu le mai putem citi!

Pagina s-a întors atunci, salut!
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 08/10/08, 17:55

Da, am vazut: https://www.econologie.com/forums/un-aerogen ... 1-110.html

În acest caz: vă rugăm să contactați un moderator înainte de a șterge totul...

Este într-adevăr o „sarcină” pentru forum...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 08/10/08, 18:06

Moaa, eu spun că un scris bun este mai bun decât 2 pagini de scris decât majoritatea forumEi zag în zig-zag

și știu despre ce vorbesc :D

Crobs fac paginile lizibile, așa că vorbește domnilor înțelepți, plângerii de tot felul și altora care sunt înțeleși greșit și dezactivați de tastatură : Cheesy:

Deci, Toff și acest utilitar Crobard să se integreze în site?
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 277