Fericit an nou 2000! Dorințele

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

Fericit an nou 2000! Dorințele




de Christophe » 31/12/08, 18:51

Subiect unic pentru a-ți ura reciproc (sau nu alegerea ta) dorințele tradiționale pentru Anul Nou ... la ceea ce pare că va fi un an de schimbare după „surprize” (destul de rele cel puțin conform presei) din 2008, sperăm că schimbările vor fi în direcția „corectă” ... Deci 2009 mai rău sau mai bun decât 2008?

Deci, fără prea multă inspirație, vă doresc:

La mulți ani la mulți tuturor și mai ales mulțumesc celor obișnuiți și actorilor fideli ai acestora forums !

Sperând că anul 2009 are mai puțin de 2008 Imagine ecologice de tot felul!


Tur turistic al:
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
Da, ai nevoie și de felicitare, am găsit că la poștă :)

Imagine
(deoarece nu am reușit să-l termin încă: https://www.econologie.com/forums/petrole-mo ... t6796.html )

ps: rezoluțiile „bune” sunt pentru după prima cred că așa vom vedea mai târziu, eh biloute?!
Dernière édition alin Christophe 14 / 01 / 09, 13: 02, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 31/12/08, 23:58

Doua minute! 2 !!
La capacele tale !! (sau capsule!)
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 01/01/09, 03:38

bonjour

Încă două ore pe cealaltă parte a oceanului
Multă sănătate întâi și fericit an nou .. -19 în acest moment
Normal pentru sezon : Cheesy:

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Frumoasă pere Helena
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 389
Înregistrare: 16/05/07, 09:21
Locul de amplasare: sud
x 1




de Frumoasă pere Helena » 01/01/09, 11:33

Deci dopurile au sărit bine ???? : Mrgreen:

Aici a fost o mică masă între noi cu o sticlă de cidru, râsete, bucurie și speranță pentru anii următori.

pupici tuturor.
0 x
Frumoasă pere Helena
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16095
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5233




de Remundo » 01/01/09, 11:42

Bună ziua tuturor economiștilor!

Cele mai bune urări de sănătate și succes, fie că sunt profesionale sau familiale, pentru dvs. și toți cei dragi, în zorii acestui nou an 2009.

Și nu pot rezista să-ți pun micul meu ursuleț de pluș Imagine
0 x
Imagine
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 01/01/09, 13:30

Nici măcar nu am dureri de cap ... asta crești la maturitate? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

În caz contrar, am o mică problemă să-mi doresc „plin de succes profesional pentru 2009”, pentru că ce înseamnă asta? Câștigați mai mult pentru a consuma mai mult pentru a polua mai mult sau pentru a epuiza resursele puțin mai repede? Evident, munca nu se limitează la salariu, dar puțini oameni lucrează pentru orice altceva ...

Așa că prefer să spun: An ecologic fericit!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 01/01/09, 14:29

.

An Nou Fericit




Festival păgân






Imagine
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
camel1
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 322
Înregistrare: 29/01/05, 00:29
Locul de amplasare: Loire
x 1
A lua legatura cu:




de camel1 » 01/01/09, 18:48

À tous Salut!

Christophe a scris:În caz contrar, am o mică problemă să-mi doresc „plin de succes profesional pentru 2009”, pentru că ce înseamnă asta? Câștigați mai mult pentru a consuma mai mult pentru a polua mai mult sau pentru a epuiza resursele puțin mai repede? Evident, munca nu se limitează la salariu, dar puțini oameni lucrează pentru orice altceva ...


Bună Christophe, mai degrabă decât să ne dorim unii pe alții, nu știu ce „ce?” Ipotetic, care va fi mâncat rapid de zilele care trec, (timpul ne sărută ...), aș vrea să vorbim cu voi (cu voi) aici și mai ales astăzi 'hui, al unui proiect al cărui eu sunt unul dintre instigatori, ca o puțină gură de aer proaspăt în fața mizerie care ni se prezintă ...

Nu vă faceți griji, 2009 va fi un an interesant, intrăm pe deplin în desfășurarea crizei sistemice, care va duce la procesiunea ei de „reajustări” forțate și forțate.
Liderii noștri, de râs cu „refundarea capitalismului” lor, vor trebui să-și mănânce pălăriile!

Regele se va descoperi gol, iar aici abordarea economică își va putea lua locul, deoarece aduce răspunsuri imediate la problemele imediate, unde lobii și „factorii de decizie” își trag picioarele ...
Problema decreșterii se află în centrul dezbaterii, prin forța circumstanțelor (recesiune).

Această recesiune este norocoasă și mă bucur. Scăderea prețului petrolului este pur și simplu legată de o piață care a devenit extrem de speculativă, care a dus prețul la noi culmi, înainte de a reveni la nivelul din 2005 ...
De ce toamna asta? De fapt, întrucât a existat o încetinire bruscă a producției de șase luni, industria și transporturile, care sunt cei mai mari consumatori de energie primară, au retras mânerele.
Cererea a scăzut, deci poluarea ...: Mrgreen:

Efect pozitiv asupra mediului! : Cheesy:
Trebuie să transformi eseul, există loc pentru alternative serioase.
Trebuie să nu mai ascultăm bla-urile politicienilor și paraziților puternici și să luăm măsuri concrete.

Am ajuns la mine acasă, am pus la cale, cu niște prieteni, ceva numit întrePOTE
Mergeți să vedeți, faceți clic pe acest link, totul este explicat în detaliu, există chiar și un forum !
Practic, suntem o asociație care cuprinde astăzi 180 de membri, cu un localnic în oraș, în Roanne, care găzduiește o cafenea asociativă, grupul nostru de achiziții, AMAP și birourile noastre.
cu prietenii își propune să evidențieze alternative în toate domeniile (în special cele dezbătute pe economie.:D ), cu o viziune de networking bazată pe practici de cooperare.

Când lucrăm împreună, avem o putere de foc considerabilă.

Pentru a cu prietenii, am trecut de la cei 6 fondatori, când proiectul era în curs de dezvoltare, la 150, în timpul primei noastre GA, trei luni mai târziu ...
Ne-am traversat rețelele personale de încredere, adică oamenii cu care ne-am simțit „compatibili”. Filozofia noastră, cerându-le să facă același lucru de partea lor.

Atâta timp cât nu am încercat, nu ne putem imagina puterea unui grup ... mai ales atunci când oamenii care îl compun au toți cel puțin un talent, un domeniu de excelență, rețele, a căror contribuție este apreciată.

Ceea ce facem este să acționăm local, pe rețelele noastre locale, gândind la nivel global, național și global.
Suntem convinși că multiplicarea acestui tip de inițiativă în toate domeniile vieții ar putea declanșa o dinamică care, pentru o dată, vine de la „oameni de jos” ...
Înaintăm spre o strategie de „roire”, și deja, o antenă cu prietenii deschis în Charlieu, la nord de Roanne, altele sunt mai mult sau mai puțin avansate în conductă.
În plus, în fiecare zi descoperim structuri care înoată în aceleași ape ca noi, care luptă în colțul lor, cu care căutăm să legăm legături.
Este necesar să privilegiezi munca în rețea, care poate da rezultate impresionante!



Sunt disponibil să răspund la toate întrebările de la economiști care ar fi interesați de abordarea noastră, chiar dacă aceasta înseamnă crearea unui nou fir de discuție ...: Cheesy:

Așa cum a spus prietenul meu Didier (pantone Merco și 205), ia-ți degetul de pe c..l! )
Lecturi bune la începutul anului, prieteni! :D 8)

Christophe a scris:Nici măcar nu am dureri de cap ... asta crești la maturitate? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Bine ați venit la club! : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:

Prin urmare, mă alătur lui Christophe pentru a ne dori un an ecologic fericit!
0 x
Eram pe marginea drumului, dar am făcut un mare pas înainte ...
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 01/01/09, 19:58

Christophe a scris:Nici măcar nu am dureri de cap ... asta crești la maturitate? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:


Nu-i rău : Mrgreen:
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
oliburn
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 181
Înregistrare: 30/01/07, 07:59
Locul de amplasare: 33 Mérignac




de oliburn » 02/01/09, 11:22

Vă doresc tuturor sănătate foarte bună pentru această curvă
anul 2009, moral, pescuit, determinare fără împingere
pana la rahat ..., ajutor reciproc, intelegere, spiritul analizei inteligente .... ma opresc acolo altfel iti voi face o carte!
pe de altă parte, am o față rănită, care nu se datorează
consumul excesiv de lichide mai mult sau mai puțin alcoolice
dar la o nenorocita de gripa !!!
noroc tuturor celor care își vor pierde slujba datorită unui
rahatul politicii mondiale.
Dernière édition alin oliburn 02 / 01 / 09, 12: 47, editate 1 ori.
0 x
Fii propria ta torță, propriul tău refugiu, propriul tău stăpân ... "

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 186