Nu sunt mulțumit de Big Bang!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
agriculturegaia
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 19/03/08, 20:21

Nu sunt mulțumit de Big Bang!




de agriculturegaia » 09/01/09, 05:56

Teoria Big Bang-ului care implică faptul că întregul univers este concentrat într-un singur punct astronomic dens, o teză susținută de majoritatea astrofizicienilor, inclusiv Robert Reeves, este greșită.

Această teorie nu a fost niciodată grav viabilă deoarece:

- Ce mecanism [implicat de teoria Big Bang] ar fi putut contracta universul într-un singur punct?
- Big Bang-ul nu explică ce a fost acolo înainte de acest moment.
- Dacă universul se extinde, cum se va contracta din nou?

Problema (*) este o ecuație greșită și o interpretare a gravitației. Gravitația a fost întotdeauna separată de alte forțe din univers.
În prezent, oamenii de știință pun la îndoială complet teoria Big Bang-ului. Era timpul. Teoria totului a lui Garett Lisi care reunește toate forțele universului a căror forță gravitațională o confirmă. LHC și descendenții acceleratorilor de particule vor confirma fără îndoială acest lucru. Este doar o chestiune de timp ...

Această eroare științifică este intrinsecă procesului științific în sine. Într-adevăr, am putea rezuma abordarea științifică ca o simplificare mai mult sau mai puțin corectă a viziunii noastre despre lumea reală [dar care este lumea reală?]. Viziune care se potrivește minții noastre umane, deoarece este liniștitoare să înțelegem lumea din jurul nostru. Pentru mintea umană, finitudinea noastră este similară cu orice. Universul ar avea, ca și specia umană, un început, o expansiune și ...?

Punctul
Curba
Dreapta

Aici se află răspunsul la enigmă.
Ce a fost acolo înainte de universul pe care îl cunoaștem astăzi?

O linie precum aX + b este de fapt o curbă pe o scară astronomică.
O curbă poate deveni o linie dreaptă pe un cadru de referință mai mic.
O succesiune de puncte devine o linie dreaptă, o curbă, o spirală etc ...

Punctul este la o dimensiune spațială
Linia sau curba are 2 dimensiuni spațiale sau doar 1 dimensiune spațială cu 1 dimensiune temporală. Ceea ce înseamnă a spune că o linie dreaptă și o curbă este poziția succesivă a aceluiași punct în funcție de timp.

Să presupunem că nașterea universului nostru s-a întâmplat în momentul Big Bang-ului provocând expansiunea universului, atunci dilatarea acestuia? Big Bang-ul nu explică continuarea într-o manieră satisfăcătoare.

Imaginați-vă că Big Bang-ul are originea nu având un punct, ci o linie sau o curbă.
Universul ar fi deci această linie dreaptă care se desfășoară ca o foaie de hârtie împăturită în 2 care se desfășoară până când cele două jumătăți sunt la 2 ° (extensie) apoi se pliază în cealaltă direcție până când cele două fețe se reunesc pentru a recrea acest „orizont” ( contracție).
Acest lucru ar explica faptul că universul este în continuă expansiune apoi contracție apoi extensie etc ...; catre infinit...

Noua teorie a originii universului afirmă că ar fi existat un alt univers înainte de nașterea universului pe care îl cunoaștem astăzi. Problema este dimensiunea timpului în luarea în considerare a tuturor parametrilor.

Încă total greșit ... De ce ar exista un început și un sfârșit pentru univers? Nu este universul ca orice mecanism guvernat de procesul sistemic și, prin urmare, guvernat de cicluri? Și de ce universul actual nu ar coexista cu universul „înainte” de Big Bang. Ca și cum ar fi în curbele spațiu-timp, nu am putea vizualiza ceea ce ar fi pe cealaltă față de pe Lună ...

Un indiciu .. Faimoasa materie întunecată care alcătuiește majoritatea universului cunoscut ar putea fi încă în centrul dezbaterilor științifice despre „originea universului” (de fapt nu există nicio origine. ..) pretind că încearcă să înțeleagă universul atunci când nu știu practic nimic despre materia întunecată?

Poate că ar trebui să folosim tehnica O / C pentru a progresa în astrofizică pentru că devine o comedie ...

La fel ca întrebările referitoare la dimensiunile spațio-temporale, Big Bang-ul este o întrebare existențială pur umană în domeniul metafizicii, dar care nu mai are până astăzi (cu cele mai recente descoperiri științifice) nicio legitimitate în domeniul științei.!

Într-adevăr, de exemplu, dacă luăm în considerare o lume bidimensională, locuitorii acestei lumi ar vedea un obiect în 2 dimensiuni spațiale ale lumii noastre pentru noi (o sferă de exemplu) traversează lumea lor 3 D ca punct care crește pe disc apoi se micșorează până devine din nou un punct ... Asta ar vedea ființele inteligente într-un spațiu bidimensional. Să ne imaginăm prin analogie că lumea noastră cu 2 dimensiuni spațiale este traversată de un obiect cu 2 dimensiuni spațiale ... Acestea ar fi ceea ce numim fantome sau spectre ...

A patra dimensiune a lumii noastre care este dimensiunea Timpului ar fi o manifestare a celei de-a patra dimensiuni spațiale a altei lumi care ar coexista cu a noastră ... Care ar fi în acest caz valoarea absolută și norma dimensiunii Timpului?


Mister și minge de gumă! Sau problema este observatorul și, prin urmare, omul de știință însuși!



(*) dar dacă ecuația și interpretarea gravitației sunt greșite implică faptul că toate proprietățile fizice ale mecanicii sunt greșite! Sau doar aproximativ realitatea universului la scara noastră acceptabilă (câteva sute de ani lumină). Este timpul să includem tehnica O / C în procesul științific!


Imagine
0 x
Pentru a vedea construirea de mașini agricole Gaia în timp real în Franța și în străinătate, semnăturile contractului Gaia, înscrieți-vă la newsletter-ul Gaia:

http://www.agriculturegaia.com
pumnal pitt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2081
Înregistrare: 10/01/08, 14:16
Locul de amplasare: Isere
x 68

Re: Nu sunt mulțumit de Big Bang!




de pumnal pitt » 09/01/09, 09:12

agriculturegaia a scris:Teoria Big Bang-ului care implică faptul că întregul univers este concentrat într-un singur punct astronomic dens, o teză susținută de majoritatea astrofizicienilor, inclusiv Robert Reeves, este greșită.


Văd că sunt unii care nu se consideră oricine! :şoc:
0 x
Imagine
faceți clic pe semnătura mea
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 09/01/09, 11:22

hi agriculturegaia
Mi se pare foarte interesantă postarea ta.
Chiar dacă înseamnă a face teorii, pe cât de ambițioase.
Cel al Big Bang-ului este într-adevăr simplist și nu explică prea multe.
Se spune că unele pietre lunare au o vechime de 20 de miliarde de ani, adică cu 5,5 mai mult decât vârsta universului ...
0 x
agriculturegaia
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 19/03/08, 20:21

Re: Nu sunt mulțumit de Big Bang!




de agriculturegaia » 09/01/09, 11:54

dirk pitt a scris:
agriculturegaia a scris:Teoria Big Bang-ului care implică faptul că întregul univers este concentrat într-un singur punct astronomic dens, o teză susținută de majoritatea astrofizicienilor, inclusiv Robert Reeves, este greșită.


Văd că sunt unii care nu se consideră oricine! :şoc:


Orice nouă teorie implică aranjamentul, transformarea sau Imagine pur și simplu al vechii teorii.

La fel ca teoria lui Garett Lisi a tot ceea ce explodează relativitatea generală a lui Einstein. Chiar și Einstein a înțeles că teoria sa era puternică pentru acea vreme, dar nu suficientă.

Aceasta face parte din jocul cercetării științifice: orice idee nouă Gaia este diseminată imediat pe web pentru a putea, pe de o parte, să împărtășească ideea cu cât mai mulți oameni posibil, pentru a găsi cât mai mulți oameni de știință din internet, dar mai ales pentru să legitimeze autorul acestei noi idei. Dacă această nouă idee este dezvăluită pe web, ideea nu mai este brevetabilă. De exemplu, fuziunea la rece nu mai poate fi brevetată pentru că am dezvăluit pe web ... ih! ih! ih! și trei mici Imagine levitând :!: :!: :!:

Doamnelor și domnilor, oameni de știință,

Te astept pentru un Imagine cordial științific și teoretic, dar ai grijă, nu voi răspunde la batjocuri copilărești:!: :!: :!:

Imagine

Cordialement,

Imagine :!: :!: :!:
Dernière édition alin agriculturegaia 10 / 01 / 09, 02: 56, editate 4 ori.
0 x
Pentru a vedea construirea de mașini agricole Gaia în timp real în Franța și în străinătate, semnăturile contractului Gaia, înscrieți-vă la newsletter-ul Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
agriculturegaia
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 19/03/08, 20:21




de agriculturegaia » 09/01/09, 12:02

Cuicui a scris:hi agriculturegaia
Mi se pare foarte interesantă postarea ta.
Chiar dacă înseamnă a face teorii, pe cât de ambițioase.
Cel al Big Bang-ului este într-adevăr simplist și nu explică prea multe.
Se spune că unele pietre lunare au o vechime de 20 de miliarde de ani, adică cu 5,5 mai mult decât vârsta universului ...


Imagine

Buna ziua Cuicui,

Astrofizica încearcă să înțeleagă universul în ciuda ignoranței materiei întunecate care compune majoritatea acesteia din urmă, pe acest fapt simplu putem spune că este amuzant, deoarece cum să studiem un mecanism dacă nu cunoaștem majoritatea componentelor? Cu privire la acest fapt simplu, este foarte pretențios din partea astrofizicienilor să emită teoria „originii” universului!

Pentru a nu plictisi cititorii și a atrage cât mai mulți oameni de știință pentru a deschide dezbaterea (este titlul pe care l-am ales suficient Imagine ? În orice caz, mi-am decorat mesajul : Cheesy:

Cordialement,

Imagine
0 x
Pentru a vedea construirea de mașini agricole Gaia în timp real în Franța și în străinătate, semnăturile contractului Gaia, înscrieți-vă la newsletter-ul Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
Avatar de l'Utilisateur
delnoram
moderator
moderator
posturi: 1322
Înregistrare: 27/08/05, 22:14
Locul de amplasare: Macon-Tournus
x 2




de delnoram » 09/01/09, 17:42

Citisem un articol despre „Sky & Space” despre Theory of Everything al lui Garrett Lisi.

Interesant acest poliedru cu 248 vârfuri.
Imagine
0 x
"Nu ar trebui să se gândească mai degrabă la școală decât să se memoreze fapte care nu sunt toate adevărate?"
"Nu pentru că mulți dintre ei au greșit că au dreptate!" (Coluche)
agriculturegaia
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 19/03/08, 20:21




de agriculturegaia » 09/01/09, 19:51

Iată Teoria totul a lui Garett Lisi de către Garett Lisi însuși:

http://arxiv.org/PS_cache/arxiv/pdf/071 ... 0770v1.pdf

Tocmai a explodat teoria corzilor lui Einstein și relativitatea II. Este un surfer, dar a făcut-o Imagine către lumea științifică ...

Crezi că sunt FAN de el ???
Ei bine, ai dreptate pentru că știu că folosește tehnica O / C.
Voi pune o avertizare ... Uită-te la data dezvăluirii teoriei sale și uită-te la data rezoluției grupului matematic Lie E8 .. Imagine

Șansa există doar în mintea oamenilor ...
0 x
Pentru a vedea construirea de mașini agricole Gaia în timp real în Franța și în străinătate, semnăturile contractului Gaia, înscrieți-vă la newsletter-ul Gaia:



http://www.agriculturegaia.com
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 09/01/09, 21:19

În fizica fundamentală, astrofizică etc. regula este aceea de a spune ... „totul se întâmplă de parcă ...”.

Și astfel vedem că până și opera lui Leonardo da Vinci este o ramassis de couillonnades ... sic transit!

Teoria Big Bang-ului are mai multe merite:

- a permis, ca multe alte teorii, știința să avanseze
- este opera unui savant din Charleroi, Chanoine Georges Lemaître

iar teoria pe care o prezentați va fi depășită în 30 de ani ... : Mrgreen: (ceea ce nu ne împiedică să fim interesați) : Mrgreen:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
agriculturegaia
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 112
Înregistrare: 19/03/08, 20:21




de agriculturegaia » 09/01/09, 22:03

elefantul a scris:În fizica fundamentală, astrofizică etc. regula este aceea de a spune ... „totul se întâmplă de parcă ...”.

Și astfel vedem că până și opera lui Leonardo da Vinci este o ramassis de couillonnades ... sic transit!

Teoria Big Bang-ului are mai multe merite:

- a permis, ca multe alte teorii, știința să avanseze
- este opera unui savant din Charleroi, Chanoine Georges Lemaître

iar teoria pe care o prezentați va fi depășită în 30 de ani ... : Mrgreen: (ceea ce nu ne împiedică să fim interesați) : Mrgreen:


prea puternic ;-)

Dacă te-am înțeles corect, chiar și Gollum își are locul său până la sfârșitul POVESTEI Este asta? Sunt de acord cu tine ... chiar Imagine are dreptul de a trăi

Dar nu am spus niciodată că ideile mele sunt absolute (fac ceea ce trebuie să fac în timpul meu, adică acum) ... Spun doar că teoria mea de fuziune rece explodează științific Imagine al cercetărilor actuale de topire la cald ...

Și nu am bugetul lor financiar ... am doar o hârtie, un creion, cărți în biblioteci și nici nu am un computer al meu! Dar am un nou creier pe care l-am cumpărat pentru ultimul brevet Gaia Imagine : Cheesy:

acesta este răspunsul meu? Imagine

Gătesc mama și păsările mici?
0 x
Pentru a vedea construirea de mașini agricole Gaia în timp real în Franța și în străinătate, semnăturile contractului Gaia, înscrieți-vă la newsletter-ul Gaia:



http://www.agriculturegaia.com

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : JimmyBoss și oaspeții 303