2009 întâlnire economică

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4

2009 întâlnire economică




de lejustemilieu » 28/01/09, 16:25

: Cheesy: Imagine
Salut tuturor,
Cred că este timpul ca mulți oameni să se întâlnească.
Mulți oameni au idei bune, invenții bune de împărtășit, dar nu este ușor în scris.
Trebuie să se nască o întâlnire extraordinară de economiști.
Propun ca o persoană cu un mare talent în acest domeniu să fie managerul acestei provocări! (Vorbesc bine? : Cheesy: )
Lietseu să nu-l numească (are timp)
Văd povestea cam ca visele dispărute, fără droguri, dar la fel cu grătarul, vinul, brânza și berea ... :D
E timpul să faci lucrurile astea, nu?
Trebuie să o rezolvăm, este timpul, nu spun totul, surpriză
: Cheesy:
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15995
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5189




de Remundo » 28/01/09, 18:01

Bună ziua LeJuste,

El vorbise deja despre asta, într-adevăr este o idee bună : Idee:
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Gregconstruct
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1781
Înregistrare: 07/11/07, 19:55
Locul de amplasare: Amay Belgia




de Gregconstruct » 28/01/09, 19:21

Ce? Vorbim despre bere și nu-mi spun nimic?
Imagine

Pe partea de grătar, există un loc minunat pentru asta!
Este Chevetogne ...
Imagine
0 x
Fiecare gest contează pentru planeta noastră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 01/02/09, 17:15

Cred, din experiență și intuiție, că să organizezi, prin intermediul unui forum, o întâlnire mare este prea complicată pentru a fi organizată și sortită eșecului sau dezamăgirii ...

Aș prefera, într-un prim pas, să fac mici întâlniri localizate (fiecare se luptă între ele în funcție de regiune) la una sau alta: este mai distractiv să discutăm decât o întâlnire mare de 1 sau 10 de persoane (mai ales pentru prima dată nu uitați că realul nu este netul).

Astfel, în colțul meu (Valonia de Sud și de Est) și pe care l-am întâlnit deja există:
-Guidi
- Iepure
- Gregonet

Se pare că cei 3 au supraviețuit întâlnirii (cu Guidi neuroni pierduți oricum hiihhihihi puțin mai puțin cu Greg)

Cu care am putea organiza o mică întâlnire cu belgienii din Occident:
-LeJuste
- Liesteu
- Elefant
- ...

Imi pare rau ...

Pentru a vedea detaliile: un grătar în aer liber ar fi foarte frumos! Întâlnirea la un alt eveniment ar putea fi, de asemenea, posibilă (cum ar fi emisiunea de tuning ... umor umor eh !!)

Voila ... între timp: încearcă să te găsim în chat sau pe skype: am avut deja câteva discuții cu belgienii din vest

ps: jonule, gaudet86 și econologue sunt interzise să participe la aceste întâlniri : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 01/02/09, 17:45

Christophe a scris:Cred, din experiență și intuiție, că să organizezi, prin intermediul unui forum, o întâlnire mare este prea complicată pentru a fi organizată și sortită eșecului sau dezamăgirii ...

Aș prefera, inițial, să fac mici întâlniri localizate:


Este cu siguranță cea mai „economică” formulă (călătorie).

Pe de altă parte, ne putem imagina și o „operațiune tematică”, de exemplu, în linie cu ceea ce a întreprins Dirk cu problemele de ajustare de pe Okofen, de ce nu o întâlnire a prietenului virtual al utilizatorilor de „Okofen sau mai mult cazane pe peleți sau mai larg utilizatori de energii regenerabile?

PS: Cele două nu sunt incompatibile!
0 x
pumnal pitt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2081
Înregistrare: 10/01/08, 14:16
Locul de amplasare: Isere
x 68




de pumnal pitt » 01/02/09, 18:18

întrucât vorbim despre o întâlnire ecologică, o voi promova pe cea pe care o organizez.
este cam prea devreme pentru că site-ul pe care îl pregătesc nu este încă online, dar hei ...

Organizez cu un asoc o întâlnire sub forma unui eveniment temporizat pentru proprietarii de biciclete electrice și scutere electrice.

va fi pe 13 iunie 2009 și într-un loc mitic pentru ciclism: ascensiunea Ape d'Huez.
Ar putea fi o bună oportunitate de a veni și de a vorbi despre economie, în plus față de a arăta ce putem face cu o bicicletă electrică fără a fi numiți Armstrong sau altele.

Vă dau fișierul de prezentare a proiectului dacă doriți să aflați mai multe. Rețineți că, dacă locuitorii din Isère nu știu ce să facă, căutăm voluntari pentru organizație.

acest lucru este a fost
0 x
Imagine
faceți clic pe semnătura mea
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 01/02/09, 22:10

: Arrow: Am participat la o seară în regiunea Bordeaux cu câțiva membri locali ai Forum cu ocazia unei comenzi de grup pentru o carte. A fost foarte frumos, dar am fost doar o mână.

Apropo, atunci când unul sau altul călătorește, îl pot face cunoscut ...
... mi-ar fi plăcut să mă întâlnesc Christophe și Christine când au venit în vacanță în zonă ... :?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 02/02/09, 01:47

Într-adevăr, este prevăzută o întâlnire în luna mai a acestui an!

Avem un loc de întâlnire (în Belgia), care va fi comunicat la cerere tuturor celor care s-au înregistrat pe skype și m-au sunat înainte de sfârșitul lunii.

Skype este GRATUIT ușor și ușor de utilizat, vă recomandăm să cumpărați sau să vi se ofere o cască cu microfon și o cameră mică ... 20 € pentru amândouă dacă căutați puțin ...

Am începe cu o după-amiază devreme sau o seară în stil „han spaniol”, fiecare aducând o mică specialitate regională, pentru două persoane ....

Băuturi și mâncare natural ...

Dacă vremea o permite, posibilitatea de a rămâne în corturi și sau cu unul sau altul belgian care nu se creează prea departe de locul de întâlnire, în agenda voastră, domnilor și doamnelor!

Intenționez să invit oameni serioși, dacă nu știi cum să te comporti pregătește-ți batistele, te va strica!
: Mrgreen:

Dacă aveți sugestii, acestea vor fi binevenite.
Dernière édition alin Lietseu 02 / 02 / 09, 16: 47, editate 1 ori.
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 02/02/09, 16:11

Lietseu a scris:fiecare aduce o mică specialitate regională, pentru două persoane ....


Ok, deoarece suntem între belgieni: vom mânca pui, midii, cartofi prăjiți și kougelopf alsacian?
Imagine

Este La Rochefort o specialitate regională? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 02/02/09, 16:54

Rectificare, am clienți francezi din diverse origini :D

Deci, putem face frumos și, mai mult, dragul meu Christophe, dintr-o regiune a Belgiei în alta găsim specialități foarte tipice!

Da, berea este una dintre ele, cea a fraților mei mici de la mănăstirea Rochefort mai ales ... pentru unii dintre voi ....

Eu, sunt interzis alcoolul de orice fel, fac tot posibilul să vă demonstrez că putem fi plini de bună intenție, răutate și joie de vivre fără a bea o picătură de alcool : Mrgreen:

Aștept apelurile tale și aștept cu nerăbdare participarea ta la această întâlnire ... lângă granița franco-belgiană ...

Salutări de la Lietseu
:P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 182