Blogul meu ecoloblog

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
tiebo88
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 04/03/09, 10:01

Blogul meu ecoloblog




de tiebo88 » 04/03/09, 10:17

Am creat un blog despre ecologie, în sensul larg al termenului, reportaj, noi tehnologii, mici gesturi de obiecte cu tendință ecologică ...
așa că oprește-te și dă-mi sfatul tău pentru a atrage mai mulți oameni și mai ales pentru a îmbunătăți acest blog

http://ecoloblog.over-blog.fr/
0 x
recyclinage
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1596
Înregistrare: 06/08/07, 19:21
Locul de amplasare: teren de artist




de recyclinage » 04/03/09, 13:45

salut

ai putea posta blogul tău pe

www.econologie.com/forums/operation-cornucopia-t7212.html


vă mulțumesc foarte mult pentru participare



:P
0 x
recyclinage
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1596
Înregistrare: 06/08/07, 19:21
Locul de amplasare: teren de artist




de recyclinage » 04/03/09, 13:48

salut

ai putea posta blogul tău pe

https://www.econologie.com/forums/operation- ... t7212.html


vă mulțumesc foarte mult pentru participare



:P
0 x
Avatar de l'Utilisateur
nicolas44
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 23/04/09, 09:03
Locul de amplasare: Nantes




de nicolas44 » 23/04/09, 09:16

Îți place blogul, dar fundalul verde este puțin prea întunecat!
0 x
Nicolas! Să trăim mai bine, să trăim organic! Recomand acest lucru blog de sănătate
tiebo88
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 04/03/09, 10:01




de tiebo88 » 14/05/09, 19:47

mulțumesc!! din pacate am foarte putini vizitatori !!! și fără vizitatori, fără reclame de către gazda mea, așa că nici o propagare a ideilor mele !! vino !!
http://ecoloblog.over-blog.fr/
0 x
aerialcastor
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 865
Înregistrare: 10/05/09, 16:39
x 21




de aerialcastor » 14/05/09, 23:29

Da, m-am dus să văd ...
Deja pe formular este foarte greu de citit, doare ochii. Dimensiunea fontului nu este aceeași de la un articol la altul, de exemplu articolul despre energia solară termică este scris prea mic. Și există destul de multe greșeli de ortografie ...
Apoi, pe fond, ar trebui să intrați mai în detaliu și să mergeți pe subiecte mai specifice, deoarece lovitura de „trebuie să oprească apa atunci când faceți vasele”, nu va atrage mulți oameni. Același lucru este valabil și pentru mașina din apă, unde există doar gâfâi fără niciun sens tehnic.
Și altfel, o casă ecologică perfectă nu are nevoie de energie geotermală, dar poate fi satisfăcută cu energie solară pasivă ...
0 x
tiebo88
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 04/03/09, 10:01




de tiebo88 » 19/05/09, 19:45

ok, mulțumesc pentru sfatul tău voi încerca să remediez problemele pe care mi le-ai menționat !! știind că faptul de a folosi termeni tehnici a adormit, dar eu și cititorii preferăm să vorbim despre lucruri concrete, cum ar fi gesturi mici sau liniștire, dând exemple care demonstrează că ecologia în general progresează !! Raman deschis la comentariile voastre !!
0 x
tiebo88
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 04/03/09, 10:01




de tiebo88 » 21/05/09, 23:34

tiebo88 a scris:ok, mulțumesc pentru sfatul tău voi încerca să remediez problemele pe care mi le-ai menționat !! știind că faptul de a folosi termeni tehnici a adormit, dar eu și cititorii preferăm să vorbim despre lucruri concrete, cum ar fi gesturi mici sau liniștire, dând exemple care demonstrează că ecologia în general progresează !! Raman deschis la comentariile voastre !!
scuzati-ma pentru defectele "cititorilor mei" si nu "ci cititori" si mici gesturi !! da-mi sugestii pentru subiecte sau doar da-mi sfaturi pentru a atrage mai multi oameni !!
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 125