PeerGuardian 2: Sunt monitorizat de NIST

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4

PeerGuardian 2: Sunt monitorizat de NIST




de lejustemilieu » 05/03/09, 08:55

: Cheesy: bonjour,
Ieri, un prieten amabil mi-a spus:
Hei! descarcă aceste lucruri și spune-mi ce crezi .. (gardian coleg).
Deci, spuneți, atât de curând, și aflu ceea ce cred că este spyware; sursa: institutul național de standarde și tehnologie (NIST) :şoc:
Mă uit pe internet, este compania care lucrează pentru guvernul SUA și care a făcut studiul magistral și mult disputat despre prăbușirea turnurilor gemene. :şoc:
Sunt confuz...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 05/03/09, 09:16

iar paravanul de protecție nu vă spune ce programe comunică prin internet?

dacă nu ia funcția fișierelor de sistem precum svshost ...

și ce este acest software Peer Gardian?
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79115
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 05/03/09, 09:54

Asta e: http://phoenixlabs.org/pg2/ Trag cu el de ani buni (și da „prietenul care te vrea bine” sunt eu : Cheesy: : Cheesy: )

Este un software care va filtra și bloca anumite adrese IP în conformitate cu listele actualizate periodic ...

Nu este chiar un firewall (majoritatea firewall-urilor vândute pe piață sunt complet false, dar mai ales inutile pentru persoane fizice), ci un blocator IP nedorit ...

Nu cred că putem adăuga IP-uri manual sau putem configura porturile spre deosebire de un firewall REAL ...

De asemenea, poate bloca „cookie-urile” site-ului web, dar acest lucru duce adesea la probleme de navigare (blocarea cookie-ului de publicitate = blocarea site-ului) ...

LeJuste, nu te teme de nimic, este doar pentru „statistici” ...

ps: mic truc / eroare când actualizați listările, dezactivați protecția, deoarece software-ul se „auto-blochează”
: Cheesy:
Dernière édition alin Christophe 05 / 03 / 09, 09: 58, editate 2 ori.
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 05/03/09, 09:54

Capt_Maloche a scris:iar paravanul de protecție nu vă spune ce programe comunică prin internet?

dacă nu ia funcția fișierelor de sistem precum svshost ...

și ce este acest software Peer Gardian?

Bună Capt,
Paravan de protecție software de partajare a fișierelor

PeerGuardian este un mic firewall conceput special pentru utilizatorii de software peer to peer, dar și pentru toți cei care se simt preocupați de investigațiile companiilor și autorităților efectuate pe net. PeerGuardian interzice conexiunea dintr-un interval de adrese IP configurat și înregistrează conexiunile blocate într-un jurnal. Folosește o bază de date online pentru a cunoaște IP-urile de respins (dar este posibilă și configurarea lor manuală).
În rest, nu sunt prea priceput la internet ...
Cred că am un zid de incendiu ... dar .. :D Nu l-am „vizitat” niciodată : Cheesy:
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 05/03/09, 09:58

Este un software care va filtra și bloca anumite adrese IP.

Bin, da, va trebui să explic acestui program că nu ar trebui să blocheze ... antivirusul meu. :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79115
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 05/03/09, 09:58

Care este VA-ul tău?
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 05/03/09, 10:02

Christophe a scris:Care este VA-ul tău?

F-sigur
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79115
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 05/03/09, 10:14

Ok, nu știu.

De asemenea, am NIST în lista IP blocată, precum și Institutul Național de Fizică Nucleară (de exemplu) :D

Nu vă faceți griji, 99.9% din timp acestea sunt conexiuni pentru statistici de trafic web ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 05/03/09, 11:05

Avantajul Firefox este că permite cookie-urilor să fie autorizate numai pe durata sesiunii și nu permanent ca Internet Explorer

În mod implicit, când navighez pe net, solicit validarea tuturor cookie-urilor, activeX și le autorizez doar pe cele de pe site-urile „fiabile”: Orange, Econologie :D, site-uri comerciale, restul blochez totul, limitează al naibii ruperea. Uneori sunt zece cookie-uri pe o singură pagină !! BLOCURI COOKIES

Îmi lipsește doar un anti spyware rezident

Acum rulez cu AVIRA + Free Zone Alarm gratuit
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 251