Unele sunt programe de prospectare comerciale umflate

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Unele sunt programe de prospectare comerciale umflate




de Christophe » 16/03/09, 12:44

Spam primit în această dimineață: : Evil:

dragă

Uită de criză, relansează-ți activitatea comercială!!!

Ca parte a activității dvs."energii noi„prospectarea dumneavoastră se referă în principal la persoane fizice:

Am dezvoltat D***l Qualif. : capturați „PagesBlanches”, software care vă permite să regăsiți toți abonații telefonici ai unui municipiu stradă cu stradă și să lucrați doar pe case individuale prin separarea dosarului între locuințe colective și locuințe individuale. Proprietarii de case individuale dețin 95% din locuințe.

Puteți să vă creați fișierele în fiecare lună, de exemplu, și să comparați martie cu aprilie pentru a avea doar noii locuitori ai municipalității care sunt ținta dvs. de bază.

Software-ul nostru economisește timp prețios pentru prospectarea dvs. și spre deosebire de fișierele pe care le puteți obține pe CD care sunt deja învechite la momentul achiziției dvs., beneficiați de informații proaspete, „PagesBlancehes” este actualizată în timp real, astfel eviți numeroasele NPAI și numere de telefon incorecte.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 16/03/09, 12:55

Uf! pe de o parte există deja Infobel care face o mare parte din muncă, probabil mai ieftină.
Dar să nu credeți că e Bizance: în cartiere interesante sunt din ce în ce mai puțini oameni cu fix.
Nu mi se pare mai puțin moral decât să irosești hârtie în „toate cutiile”. Ai sunat vreodată? este iadul!
Mai mult, există o mulțime de alte tehnici: vă puteți abona la noi autorizații de construire, constituții de firme, noi înregistrări în registrul de securitate socială sau registrul comerțului și importatorii de automobile sunt informați cu privire la noile înmatriculări.
Ce este în neregulă în a face vânzările unei companii să funcționeze?
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042




de Christophe » 16/03/09, 12:59

Colectarea informatiilor private si mai ales marketingul acesteia este reglementata...nu?

Ce face CNIL?

Nu, nu am sunat niciodată și nu am de gând să o fac. Prietenii mei din Strasbourg îmi spun că de 18 luni (explozia VOIP ieftină deci) prospectarea telefonică a fost o nebunie. : Evil:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 17/03/09, 18:03

Din câte știu, informațiile din director sunt publice, la fel ca și publicațiile legale, precum autorizațiile de construire, constituirea de firme etc., publicațiile în jurnalul oficial (monitor în Belgia).

Fiind publice, ele devin „opozabile terților” (termen legal stabilit.

De fapt, aceste programe și baze de date fac pur și simplu pentru tine, contra cost, o muncă benedictină pe care ai putea-o face cu multă răbdare pe surse publice.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 302