Întâlnind econo, oferim sau bâlbâiam puțin?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79124
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Întâlnind econo, oferim sau bâlbâiam puțin?




de Christophe » 22/05/09, 11:23

După cum știți întâlnirea ( https://www.econologie.com/forums/rendez-vou ... t6982.html ) este pentru într-o săptămână (vezi subiectul asociației https://www.econologie.com/forums/l-associat ... t7049.html și) așa că mă întrebam dacă nu putem profita de această întâlnire pentru a schimba unele obiecte de recuperare sau pe care nu le mai folosim?

De exemplu: dau câteva articole pe care le-am pus deja în reclame https://www.econologie.com/pa/annonces/membre-63.html

Dacă îi interesează pe oameni? (subțire mai rămân doar 2 ...)

De exemplu, am și cele 2 motoare universale ale mașinii de spălat (cele din testele pentru generator vezi acest subiect: https://www.econologie.com/forums/moteur-uni ... t6819.html ) ... și o mulțime de alte lucruri mici ...

Pe scurt, dacă kk1 are nevoi curente pe care le întreabă pe acest subiect și poate un membru al ședinței va avea partea acasă (inutil) acasă și, prin urmare, poate renunța, o poate schimba sau chiar o vinde la un preț bun?

Este și econologie!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 22/05/09, 16:01

Buna umor se schimbă ușor și nu trebuie să faceți niciun efort, hihihi!


Vei fi binevenit, împreună cu bataclanii tăi ...

Îmi dă o idee, primul târg economic și de barter economic!

Am face schimb de idei, know-how, robinete vechi, rulmenți, ac de cusut etc ...

Să sapi, nu?



miau :P
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu
„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?
Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79124
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 22/05/09, 16:04

Lietseu a scris:Îmi dă o idee, primul târg economic și de barter economic!

Am face schimb de idei, know-how, robinete vechi, rulmenți, ac de cusut etc ...

Să sapi, nu?


Ei bine, tocmai asta este ideea acestui subiect: s-ar putea să profitați de întâlnire pentru a face câteva schimburi ...

În sfârșit, dacă nimeni nu dorește motoare de mașină, păcat că le păstrez! Am o „sursă” bună acum : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Hasardine
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 350
Înregistrare: 26/07/08, 22:01
Locul de amplasare: Alsacia




de Hasardine » 22/05/09, 18:29

3 laptopuri în piese de schimb interesate de kk1?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Lietseu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2327
Înregistrare: 06/04/07, 06:33
Locul de amplasare: Anvers Belgia, Skype lietseu1
x 3




de Lietseu » 23/05/09, 03:30

Da, dacă ne spui ce conțin, memorie p4, p5, câștigă 98 programe, XP etc ... RAM, Bios ....


Salutări Cattesque și un ronronat plăcut dacă ați făcut clic sub postarea mea (mulțumesc Flytox! :P )
0 x
Prin îndepărtarea omului din natură, el a fost îndepărtat din natura lui! Lietseu

„Puterea iubirii trebuie să fie mai puternică decât iubirea de putere” un contemporan al lui Lie Tseu?

Vedeți numai cu inima, esențialul este invizibil, pentru ochi ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79124
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 23/05/09, 09:54

În opinia mea, Hasardine vorbește despre GSM („portabil” înseamnă 2 în Franța) ... dar aș putea să mă înșel ...
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 277