Electrocutarea „directă” cu trenul catenar

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79125
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Electrocutarea „directă” cu trenul catenar




de Christophe » 06/06/09, 18:27

Dernière édition alin Christophe 06 / 06 / 09, 22: 16, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15995
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5189




de Remundo » 06/06/09, 19:02

aoleu :şoc:

ar fi putut face ambele ...

Tipul merge pe picioarele goale pe acoperișul vagonului de oțel ... prin șine, el este la pământ.

Deasupra acestuia, are o tensiune tipică de 1000 V, poate DC?

Când ridică mâna pentru a fi inteligent, peria cablul mai puțin de 1 cm.

Prin urmare, există un câmp de 1 / 000 = 0,01 V / m

Electronii urcă de la sol către mâna sa (pol negativ), acesta este probabil atras de catenară (+): aerul este ionizat (fulgerul galben).

Câmpul de ionizare al aerului este de 3 V / m, dar se consideră că accidentele apar de la 000 V / m:

Tipul a murit instantaneu de la prima împușcare.

Chiar nu știa ce face :|
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 06/06/09, 20:57

Am avut deja ocazia să lucrez într-o centrală electrică. Peste tot, afișe: „pericol de electrocutare la 2 m” (linii la 100 KV și mai mult). Acestea fiind spuse, există ceva care mă frapează: camera era în acțiune înainte de a se ridica. Există oameni care prevăd lucrurile sau le provoacă?
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 08/06/09, 15:05

În India, ei se imolează adesea (se imola pe sine este întotdeauna cu foc. Așa că nu fac pleonasme ca acei idioți ai jurnaliștilor care își petrec timpul spunând și scriind imolându-se cu foc!).

Vedem că 2 persoane ajung la el și vorbesc cu el, apoi se ridică și apucă cablul. Există lovitura cu arcul cu trupul său care este carbonizat și continuă să ardă din interior.

Nu trebuie să urcați niciodată în vagoane sub catenare, deoarece există 1500V în stații și 25000V pentru liniile principale și TGV-uri.

[Mod umor = ACTIVAT]

Deci trebuie să fi vrut să moară, dar s-a gândit la planetă. Nu s-a amăgit cu benzină și apoi nu s-a lovit de chibrit.

Este o versiune mai rapidă, cu siguranță mai puțin dureroasă și mai presus de toate fără emisii de CO2 fosile datorate unui produs petrolier (corpul defectului fiind organic), cu excepția celui pentru a produce arcul electric scurt.

Este o sinucidere ecologică!

[Mod umor = OFF]

În orice caz, punerea asta online este destul de norocoasă, este să faci lucrurile senzaționale. Ce vom vedea data viitoare? Mama a pus copilul în cuptorul cu microunde?
0 x
[Mod MODO = ON]
Zieute, dar nu credeți mai puțin ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, nicio motocicleta electrica inca...
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 08/06/09, 15:57

Nu râdeți, mi s-a spus de mai multe ori despre spărgători care au pus câinele (ca Yorkie, bineînțeles) în cuptorul cu microunde.
Și s-a întâmplat cel puțin o dată (din întâmplare) ca un copil mic să fie închis în mașina de spălat (este mort)
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Naike_le_13th
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 14/06/09, 18:13
Locul de amplasare: Franţa




de Naike_le_13th » 14/06/09, 18:32

Întrebare în afară de orice considerație etică;
În urma unui dezacord între eu și fratele meu despre acest videoclip foarte îngrozitor (da, știu, nu presupun, mi-e rușine ...)
Imagine
Nu sunt sigur cum, dar sa transformat într-un pariu stupid, și anume:
El susține că acest bărbat a atins catenaria cu cele două mâini ale sale și cu mine, că este imposibil, deoarece el a murit cu siguranță de la prima descărcare și că îi putem vedea clar mâna stângă la nivelul taliei ... . :şoc:
Deci, dacă cineva are amabilitatea și cunoștințele care să mă dovedească, cu explicații relevante care să o susțină, cine are dreptate ...
Odihnească-se în pace. (Sunt dracu 'șocant de sine .... Imagine )
0 x
Lumea se încadrează în două categorii, cele cu un pistol încărcat și cei care sapă, tu sapi.
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15995
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5189




de Remundo » 14/06/09, 18:55

elefantul a scris:Nu râdeți, mi s-a spus de mai multe ori despre spărgători care au pus câinele (ca Yorkie, bineînțeles) în cuptorul cu microunde.
Și s-a întâmplat cel puțin o dată (din întâmplare) ca un copil mic să fie închis în mașina de spălat (este mort)

mi-a amintit că, în toamnă, procesul unei crime cu copii cu microunde a avut loc în SUA (link aici

SUA îi plac microundele și chiar se dezvoltă arme arzând mulțimile de la distanță. Este pentru momentul operațiunii de menținere a ordinii, nu letale și nu pare dăunător.

Cu toate acestea, este suficient să creșteți puterea mașinii și să focalizați fasciculul pentru a prăji o parte a corpului oricărei persoane, a cărei singură salvare va fi să purtați o placă metalică acolo unde este. va ataca.


În caz contrar, pentru Naike, o mână este suficientă, deoarece „tipul” închide circuitul: (+) catenară la șine (-).

Electrocutiile cu 2 mâini au loc adesea acasă după atașarea / detașarea prizelor deteriorate: sunt în general foarte periculoase deoarece o parte din curent trece prin inimă, un organ vital și extrem de fragil în ceea ce privește stimulii electrici.
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Naike_le_13th
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 14/06/09, 18:13
Locul de amplasare: Franţa




de Naike_le_13th » 14/06/09, 18:58

Mulțumesc Remundo, electricitatea nu este cu adevărat domeniul meu, dar parcă vă cunoașteți ... Rămâne de văzut dacă acest lucru va fi suficient pentru a-l convinge pe fratele meu. :?
0 x
Lumea se încadrează în două categorii, cele cu un pistol încărcat și cei care sapă, tu sapi.
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 14/06/09, 19:22

Într-adevăr, omul suferă o diferență de potențial între catenară și pământ, deoarece întregul corp al vagonului și roțile sunt conductoare electric și, prin urmare, sunt conectate la șine.

Pentru arma µWave: ce groază: îți imaginezi oameni blocați într-o panică dacă nu încetezi să tragi destul de curând: chiar dacă nu mori imediat, un organ gătit (precum ficatul) nu mai funcționează ! Nu știam că am îndrăznit să testăm această armă pe oameni. Și în plus „cobaii” par fericiți!
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15995
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5189




de Remundo » 14/06/09, 20:22

Da, râd ... ca cei care se joacă cu focul. Atâta timp cât arsura rămâne ușoară, îi face să râdă, dar dacă bricheta se apropie prea mult și prea mult ... :?

De fapt, Cred că această armă este deja periculoasă pentru ochi. Undele sunt invizibile: pupila rămâne deschisă și obiectivul focalizează fasciculul pe partea din spate a ochiului. Care este plin de apă: este posibilă o arsură a petei galbene. Rămâne de văzut dacă este absorbit sau nu ... Totul este o chestiune de doză „timp x intensitate” (ca atunci când te uiți la soare).

SUA dezvoltă, de asemenea, arme laser ascuțite, oficial pentru ținte metalice la distanță (Northrop Gruman are un prototip de 100 kW), destinate neutralizării avioanelor sau rachetelor inamice, chiar și a sateliților. Și din nou, asta este ceea ce este oficial ... neoficial, trebuie să fie mult mai departe.

pentru că mi-am lăsat mintea să rătăcească peste posibilitățile pe care probabil americanii le învață prin microunde ...
O adaptare a acestui tip de armă cu laser CO2 poate fi foarte bine montată pe un tanc (sau pe un humvee blindat) și un astfel de fascicul ar fi un adevărat elicopter laser, versiune militarizată a bisturiului cu laser. (iată ce spun medicii despre asta cu puteri minuscule)

Măturând grinda prin rândurile inamice, am deveni mult mai răi decât o explozie de mitralieră, atât din punct de vedere psihologic, cât și în numerar.

Tocul lui Ahile este că, cu o oglindă bine plasată, inamicul poate trimite fasciculul înapoi în gura (murdară) a transmițătorului, care poate fi tăiat într-o cameră mică înconjurată de oglinzi ...

Dar pentru o mulțime ostilă sau trupe militare de bază și nepregătite pentru acest tip de atac (99% „șanse”), funcționează. Ca întotdeauna, o armă este eficientă numai dacă este potrivită pentru contextul câmpului de luptă de la data t.

Există filme pe net în care populațiile irakiene au fost victime ale unor astfel de arme, dar nu putem separa adevărul de propagandă ...

Pe scurt, așa se cheltuiește o parte din cei 600 de miliarde de euro din bugetul anual al armatei SUA, „modernă pentru schimbare, libertate și democrație”, care acum se concentrează pe controlul total al Afganistanului. : Idee:
0 x
Imagine

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 197