Christophe șomer

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
jonule
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2404
Înregistrare: 15/03/05, 12:11

de jonule » 12/09/05, 10:45

Buna ziua.

Mi se pare destul de umflat să vin și să mă plâng pe propriul site ...
atenție Nu am animozitate Vreau să o subliniez, pur și simplu că cazul tău nu este unic și nu ești singurul care vrea să te intereseze „într-o lume mai bună”, și da în mod necesar în ENR. .dar de acolo până la a-și face o profesie = a câștiga €, există o marjă!
în cele din urmă, după cum ați văzut, aceasta nu este o soluție ... dar de ce să nu înființați o asociație de inventatori șomeri? pentru că acolo da, există ceva de făcut!

Mă interesează, nu este treaba mea, dar un lucru este cert este că, chiar dacă nu aș avea, aș fi oricum interesat, din aceleași motive pe care le știți!
deci ... nu-ți pierde speranța și, în cel mai rău caz, vei vedea că vei schimba modul în care concepi sprijinul ... concurenților tăi?

pentru a medita !

pentru informații și pentru a vă mângâia, creatorul acestui site este DEJA șomer de ceva vreme, aș spune chiar că a făcut o întreagă filosofie a acestuia:

http://www.surrealiste.org

precum ce !
: ph34r:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

de Christophe » 12/09/05, 11:41

jonule a scris:Buna ziua.

Mi se pare destul de umflat să vin și să mă plâng pe propriul site ...
atenție Nu am animozitate Vreau să o subliniez, pur și simplu că cazul tău nu este unic și nu ești singurul care vrea să te intereseze „într-o lume mai bună”, și da în mod necesar în ENR. .dar de acolo până la a-și face o profesie = a câștiga €, există o marjă!

Nu mă plâng, afirm un fapt ... Dacă aș fi vrut să mă plâng aș fi făcut o știre și chiar un articol ....
uită-te la Moreau, pe care îl aperi, așa cum a făcut-o bine și îl acuză pe fostul său angajator de concediere nedreaptă ... se plânge și asta îi dezvăluie personalitatea ...

"creatorul acestui site este DEJA ..." Si tu ? Care este cazul tău ...

ps: pentru asociație este o idee care este în desfășurare ... rămâne să găsești oamenii în care ai încredere ...
0 x
59
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 10/09/05, 21:20

de 59 » 14/09/05, 21:17

de ce nu te uiți în profesiile de apă? există ecologie în ea!
0 x
proiect de lege
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 8
Înregistrare: 31/08/05, 18:46

de proiect de lege » 14/09/05, 21:39

Bună!

Tocmai am sosit și am dat peste mesajul tău: ce ghinion! ...

Băieți motivați ca voi, avem nevoie de ei aici în Elveția, iar pe 25 septembrie votăm pentru libera circulație a oamenilor ... rămâneți la curent! ...

Cordialement
0 x
Lumea așteaptă ca noi să o schimbăm, spune Bill.
rpsantina
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 178
Înregistrare: 17/12/04, 16:11
Locul de amplasare: 81 - South Tarn
x 10

de rpsantina » 30/09/05, 17:57

Deci Bill,

Pot cri-cri-urile noastre preferate să vină să lucreze la oficiul elvețian de brevete?

pentru că plânsul-plâns, merită :D :D :D
0 x
RPS (South Tarn 81 Dpt)
I-Doar cei care nu fac nimic nu sunt niciodată greșiți
ii - Totul este posibil dacă petreceți puțin timp
SAVOY73
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 22
Înregistrare: 03/10/05, 13:45

de SAVOY73 » 20/10/05, 13:40

bonjour,

Nu știu unde vă aflați în căutarea unui loc de muncă, totuși, am o sugestie ...
(poate că deja ai făcut-o și, în acest caz, îmi pare rău) ... Te-ai apropiat de cutii de genul
Wartsila, Caterpillar, Deutz ... Sultzer, MAN, Alstom marine ... Cred în mod special
aplicațiile navale ale acestor motoare, în special în marina comercială.

Cunosc destul de bine lumea transportului maritim și cred că este oportunitatea de a oferi
clientela lor de motoare pantonizate care consumă cu 1/3 mai puțin combustibil ar fi
amabil să le păstreze atenția.

Transportul maritim este o piață dinamică în care există orice potențial avantaj tehnologic
apreciat cu mare atenție. Cred chiar că ți-ai putea îmbunătăți memoria acolo.

Aceasta este doar o sugestie și sperăm că o veți găsi utilă.

Între timp, toate dorințele mele sunt cu tine și nu voi lipsi să te contactez
dacă întâmplător am văzut ceva.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79330
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

de Christophe » 20/10/05, 18:11

Am aplicat pentru PielStick și Wartsilla ... Nici măcar nu am primit interviul ...
Ce este amuzant este că wartislla tocmai a depus un brevet care arată amuzant ca un dopaj în apă ... Dacă aș avea mândrie excesivă, aș contacta HRD pentru a-i explica acest fapt, dar la ce bun? Pură pierdere de timp ...

Altfel, în general, companiile mari își dezvoltă inovațiile pe plan intern ... și atunci dacă ar funcționa ar fi exploatat mult timp ... Nu-i așa? Nu un mic tânăr absolvent care ne va învăța să lucrăm ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
vincent27
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 111
Înregistrare: 20/05/05, 19:20
Locul de amplasare: Eure

de vincent27 » 20/10/05, 20:52

Bonsoir,

Această opinie este complet personală: nu căutați cu orice preț în domeniul mediului. Căutați un loc de muncă într-un domeniu profesional care vă conectează (întreținere, funcționare, studiu, producție), veți avea apoi destul timp, subliniind experiența dvs. în acest domeniu, pentru a vă apropia de sectorul care vă corespunde.

Este ușor de spus și știu că pentru a găsi un loc de muncă acum trei ani, am trimis poate 200 de CV-uri (răspuns la reclame) timp de câteva luni.

În ceea ce privește domeniul maritim, acesta este un domeniu foarte interesant, dar puțin închis „non-maritim”. Modalitatea corectă de a investi în mediu este de a trece prin funcții de însărcinat cu afaceri în cutii de cazane, electricitate, mecanică.

Noroc,
0 x
SAVOY73
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 22
Înregistrare: 03/10/05, 13:45

de SAVOY73 » 24/10/05, 10:39

Bine, sunt în domeniul maritim ...
0 x
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles

de Bibiphoque » 10/01/06, 12:50

hi,
Dacă este încă de actualitate, s-ar putea să te intereseze, Christophe.
http://www.vrtnieuws.net/nieuwsnet_mast ... ndex.shtml

@+
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 313