GagnerPartager.fr: web unit și web plătit reconciliat

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Enkidu02
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 25/10/09, 17:01

GagnerPartager.fr: web unit și web plătit reconciliat




de Enkidu02 » 25/10/09, 17:03

Buna ziua tuturor!

Risc sa ma expun unei salve de lemn verde... Vin sa va prezint site-ul meu lansat in urma cu aproape 2 luni, bazat pe ideea de a reconcilia web-ul platit cu web solidar.

Unii dintre voi s-ar putea să fiți deja familiarizați cu ceea ce se numește „Web-ul plătit”, site-uri care vă permit să câștigați bani pe internet. Așa că te aud deja „Da, știm, acestea sunt înșelătorii mari etc.”
Aș răspunde că îl confundați cu site-uri complet delirante care promit 500 de euro pe zi sau alte escrocherii de-a dreptul.
Acolo posibilitățile de a câștiga puțini bani sunt reale, dar este iluzoriu să crezi că vei face avere. Câteva zeci de euro pe lună este maxim.
Pe scurt, practic câștigi bani datorită reclamei: vezi o reclamă, noi te plătim. Se oprește acolo. Într-adevăr, unele site-uri pot fi înșelătorii, dar altele sunt sincere și serioase și au un model economic viabil.

Nu am spus mai multe despre web-ul plătit, dacă vrei să afli mai multe, vei găsi link-uri pe site-ul meu. Să trecem la lucrul principal.
Site-ul meu, GagnerPartager.fr, permite tuturor să câștige bani „clasic” datorită web-ului plătit, dar și să facă donații „gratis” datorită activității tale. Pentru a spune simplu, deturnez sistemul de sponsorizare a site-urilor cu plată: în loc să păstrez banii, îi donez unei asociații.
Prima donație a fost făcută pentru lansarea site-ului cu propriile mele câștiguri, chitanța o veți putea vedea pe site.
Pușculița crește foarte încet, dar următoarea donație vine în curând.

Pe scurt, GagnerPartager.fr îți permite să câștigi puțini bani pe internet, dar mai ales (după părerea mea) să faci donații către asociații cu scopuri umanitare și ecologice.
Mă opresc aici, mulțumesc curajoșilor care m-au urmărit până acum ;) Vă invit să aflați mai multe pe site-ul menționat, sau să îmi adresați aici toate întrebările pe care doriți să obțineți lămuriri asupra conceptului general sau a unui punct anume.
Iată adresa site-ului:

http://www.gagnerpartager.fr

Ne vedem curând, sper ;)

Nicolas
0 x
Enkidu02
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 25/10/09, 17:01




de Enkidu02 » 19/11/09, 22:16

Vă aduc câteva știri:

- O forum a apărut, veți găsi toate metodele pentru a sprijini GagnerShare;
- a doua donație tocmai a fost făcută astăzi cu banii strânși datorită recomandărilor de susținere. Această donație de 5 EUR a fost făcută în beneficiul Acțiunii Împotriva Foamei.

Fără să vă înregistrați măcar pentru nimic, ne puteți ajuta să strângem puțini bani doar făcând câteva clicuri, intrați pe site, totul este indicat ;)

Ne vedem curând, sper !
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Bing [Bot] și oaspeții 161