Jobul meu ecoconstrucție

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
BIOTEK
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 49
Înregistrare: 24/01/09, 17:01
Locul de amplasare: Les Moulineaux Issy

Jobul meu ecoconstrucție




de BIOTEK » 28/11/09, 02:31

Fie că dețineți casa dvs. sau închiriați un apartament, faptul rămâne că este casa dvs. Ca atare, este important să vă amintiți că există multe soluții ecologice și economice pentru a vă îmbunătăți habitatul.

Arhitecți și manageri de proiect Consultanta Bio Teknik derulează proiecte cu totul altele decât Constructorii, Meșterii sau Verandaliștii, mai mult decât un broker care depinde complet de furnizorii săi, aducem valoare adăugată reală proiectului tău, adesea cu un buget echivalent pe metru pătrat, chiar mai puțin.

Cu mult peste adăugarea suprafeței suplimentare dorite. Intervențiile managerilor de proiect se străduiesc să ofere mai multe calități decât cele emanate de altoirea unui volum. Ca urmare a unei reflecții asupra deschiderilor, a circulației luminii, a fluidității distribuției sau a capacităților de însușire a site-ului, soluțiile implementate au ca rezultat necesitarea și a clădirii existente.

Consultanta Bio Teknik are pentru postulat să vă sfătuiască și să vă însoțească în toate proiectele de construcție a casei (lemn, monomur din cărămidă, izolare tradițională, ecologică, pământ brut BTC), ținând cont că nu sunt mici proiecte și că ar trebui să existe doar clienți mulțumiți.

Sunt șantiere de autoconstrucție și îmi dau sfatul pentru a-i ajuta pe cei care doresc să profundeze!

Vă pot ajuta să vă faceți visul realitate, dar în autoconstruire motivată. (motivat pentru mine înseamnă să nu faci nimic !!)

Există mai multe soluții, adaptate diferitelor bugete, de la rezonabil la foarte îndrăzneț, fără a avea cunoștințe aprofundate în construcții.

Am înființat o companie de management de proiect în eco-construcții http://www.bio-teknik-consulting.com și mi-ar plăcea să te ajut.

A bientôt
0 x
Aumicron
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 387
Înregistrare: 16/09/09, 16:43
Locul de amplasare: Bordeaux
x 1




de Aumicron » 28/11/09, 11:29

Pe un alt subiect, v-am arătat că „blogul” dvs. părea mai degrabă un site comercial. Și răspunsul tău atunci:

BIOTEK a scris:Este un blog deocamdată pentru că BIO TEKNIK CONSTRUCTION este în proces de a fi creat, deci comercial pentru mine, ceea ce înseamnă să facem venituri, ceea ce nu este cazul în acest moment.

Astăzi, abordarea dvs. este, prin urmare, foarte comercială.

prin urmare SPAM - SPAM - SPAM - SPAM - SPAM - SPAM ...
0 x
Să ne certăm să facem.
Avatar de l'Utilisateur
phil12
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 530
Înregistrare: 05/10/09, 13:58
Locul de amplasare: occitană
x 156




de phil12 » 28/11/09, 11:32

bonjour,

mică întrebare pentru a chritofe, aveți dreptul de a pune site-ul dvs. web în semnătură?
0 x
Consultanță în domeniul energiei durabile pentru construcții
http://www.philippeservices.net/
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 28/11/09, 11:36

Aceeași părere: prin urmare PUB PUB ​​PUB

Nu sunt „gardianul” acestui site, dar în mod normal, concedim ...

PS: Nu am răspuns în mod deliberat acum un moment pentru acel „fel” al dreptunghiului la deschidere ...

PS 2: Cunosc unul sau altul profesionist, care pe acest aspect sau pe acel subiect au contribuții dezinteresate (nu încearcă să se vândă și nu fac reclamă) și transparente (spun cine sunt) toate destul de interesant (pentru că știu subiectul). Limita mi se pare bine.

Dar nu există nicio fotografie. Este publicitate să fii concediat ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
BIOTEK
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 49
Înregistrare: 24/01/09, 17:01
Locul de amplasare: Les Moulineaux Issy




de BIOTEK » 28/11/09, 17:06

Aumicron a scris:Pe un alt subiect, v-am arătat că „blogul” dvs. părea mai degrabă un site comercial. Și răspunsul tău atunci:

BIOTEK a scris:Este un blog deocamdată pentru că BIO TEKNIK CONSTRUCTION este în proces de a fi creat, deci comercial pentru mine, ceea ce înseamnă să facem venituri, ceea ce nu este cazul în acest moment.

Astăzi, abordarea dvs. este, prin urmare, foarte comercială.


Ei bine, da, după ce am ajutat mult oamenii, am decis să-mi încep activitatea în managementul de proiect în eco-construcție.

Pe Ile de France sunt doar 3 dintre noi, așa că trebuie să te faci cunoscut.

Întrucât am fost în locație (secțiune) pentru a-și face publice site-ul, am crezut că sunt în locul potrivit.

Dar poate există un loc rezervat pentru a-și face publicitatea activității?

În ceea ce privește cei care strigă PUB, aș spune că nu vând pompe de căldură sau tigăi și că serviciile mele sunt sub formă de taxe în același mod ca atunci când te duci să-ți vezi medicul.

Susțin oamenii care doresc acest lucru, pentru a nu fi smulși de producătorii lipsiți de scrupule, care s-au lansat în încălcarea ecologiei pentru a câștiga bani cu orice preț.

Încerc tocmai să vă recomand soluții ecologice care nu sunt capturi de cuplu !!

Vindeți un panou solar și pretindeți că economisiți bani atunci când panoul solar își pierde eficacitatea în timp.

Prin faptul că nu țin cont de eficiența sa în calcularea rentabilității, pentru mine este mai dăunător decât să mă fac cunoscut pentru a te ajuta să scapi de toate cuvintele care spun totul și contrariul lor !!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
phil12
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 530
Înregistrare: 05/10/09, 13:58
Locul de amplasare: occitană
x 156




de phil12 » 28/11/09, 17:14

Atunci, dacă toată lumea sună ca tine, spunându-mi bine celălalt nu e bine că va fi sucul de timbuct cu reclame de toate dimensiunile și ștampilele, există un buton www în semnătura oamenilor nu sunt proști (plinătatea de când vin deja),
În plus, există un avatar PUB, de ce nu și un avion cu un banner!

dacă sunt interesați să vă vadă intervențiile, vor face clic pe ea ./

:se încrunta:
0 x
Consultanță în domeniul energiei durabile pentru construcții
http://www.philippeservices.net/
Avatar de l'Utilisateur
BIOTEK
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 49
Înregistrare: 24/01/09, 17:01
Locul de amplasare: Les Moulineaux Issy




de BIOTEK » 28/11/09, 18:07

philxNUMX a scris:Atunci, dacă toată lumea sună ca tine, spunându-mi bine celălalt nu e bine că va fi sucul de timbuct cu reclame de toate dimensiunile și ștampilele, există un buton www în semnătura oamenilor nu sunt proști (plinătatea de când vin deja),
În plus, există un avatar PUB, de ce nu și un avion cu un banner!

dacă sunt interesați să vă vadă intervențiile, vor face clic pe ea ./

:se încrunta:
Mulțumesc pentru informații, cel puțin va tăcea limbile proaste
0 x
Avatar de l'Utilisateur
phil12
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 530
Înregistrare: 05/10/09, 13:58
Locul de amplasare: occitană
x 156




de phil12 » 28/11/09, 18:15

BIOTEK a scris:
philxNUMX a scris:Atunci, dacă toată lumea sună ca tine, spunându-mi bine celălalt nu e bine că va fi sucul de timbuct cu reclame de toate dimensiunile și ștampilele, există un buton www în semnătura oamenilor nu sunt proști (plinătatea de când vin deja),
În plus, există un avatar PUB, de ce nu și un avion cu un banner!

dacă sunt interesați să vă vadă intervențiile, vor face clic pe ea ./

:se încrunta:
Mulțumesc pentru informații, cel puțin va tăcea limbile proaste


Nu este rece pentru alți formatori
Imagine
0 x
Consultanță în domeniul energiei durabile pentru construcții
http://www.philippeservices.net/
Avatar de l'Utilisateur
BIOTEK
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 49
Înregistrare: 24/01/09, 17:01
Locul de amplasare: Les Moulineaux Issy




de BIOTEK » 28/11/09, 18:29

philxNUMX a scris:
BIOTEK a scris:
philxNUMX a scris:Atunci, dacă toată lumea sună ca tine, spunându-mi bine celălalt nu e bine că va fi sucul de timbuct cu reclame de toate dimensiunile și ștampilele, există un buton www în semnătura oamenilor nu sunt proști (plinătatea de când vin deja),
În plus, există un avatar PUB, de ce nu și un avion cu un banner!

dacă sunt interesați să vă vadă intervențiile, vor face clic pe ea ./

:se încrunta:
Mulțumesc pentru informații, cel puțin va tăcea limbile proaste


Nu este rece pentru alți formatori
Imagine
nu ar trebui să începi !!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
phil12
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 530
Înregistrare: 05/10/09, 13:58
Locul de amplasare: occitană
x 156




de phil12 » 28/11/09, 18:38

BIOTEK a scris:
philxNUMX a scris:
BIOTEK a scris:
philxNUMX a scris:Atunci, dacă toată lumea sună ca tine, spunându-mi bine celălalt nu e bine că va fi sucul de timbuct cu reclame de toate dimensiunile și ștampilele, există un buton www în semnătura oamenilor nu sunt proști (plinătatea de când vin deja),
În plus, există un avatar PUB, de ce nu și un avion cu un banner!

dacă sunt interesați să vă vadă intervențiile, vor face clic pe ea ./

:se încrunta:
Mulțumesc pentru informații, cel puțin va tăcea limbile proaste


Nu este rece pentru alți formatori
Imagine
nu ar trebui să începi !!


Nu vă mirați dacă aruncați, vindeți lucruri ecologice sau ecologice, care după părerea mea încep cu respect pentru ceilalți!
Buna ziua, mult noroc!
Imagine
0 x
Consultanță în domeniul energiei durabile pentru construcții
http://www.philippeservices.net/

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 135