Pentru președinția din 2007

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Manager
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 28
Înregistrare: 05/09/05, 14:09




de Manager » 05/09/05, 14:17

deoarece toate guvernele care au reușit ... au fost incapabile până acum ... de ce să nu votăm vert la urmatoarele alegeri prezidentiale !!! (Eu personal nu am votat niciodată verde) nu știi niciodată ... este o idee, nu? cel puțin vom fi aproape siguri că vor aborda problema vârfului de petrol. Avem nevoie de o schimbare radicală în ceea ce privește accesul la energie ... și cercetare ...

Site-ul lui Yves Cochet ... un omuleț verde ... (este clar că trece pentru un extraterestru în adunare când vorbește despre petrolul de vârf) ...
http://www.yvescochet.net/rubrique.php3?id_rubrique=35

Cultura Franței program de o oră pe problema sfârșitului petrolului ieftin.
http://www.radiofrance.fr/chaines/france-c...fusion_id=2
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79322
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043




de Christophe » 05/09/05, 14:45

Verdele ... ok ... Am fost destul de dezamăgit de comportamentul lor ...

Pe de altă parte, există Bové care este probabil să se prezinte ... ei bine, el este jumătate „terorist” (potrivit presei), dar trebuie văzut ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13




de nonoLeRobot » 05/09/05, 15:37

vorbind despre el, există un joc amuzant cu José Bové: http://www.la-vache-folle.com/jose.html
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6980
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2905




de gegyx » 05/09/05, 16:59

Din 74, (primul vot la 21), am votat întotdeauna „ecologie” în primele runde ale alegerilor unde erau candidați (destul de verde deschis ...).
Acest lucru nu a permis mult ... Altfel, conștientizarea unei minorități când candidatul era înfricoșător ... (Dumont, Bové)
sau sosirea la putere a unui parvenit, stil Brice Lalonde, care la acea vreme, aplica doar ca program original, pentru a plăti impozite producătorilor și consumatorilor în cele din urmă, fără nimic altceva original ...
José Bové, „pe jumătate terorist”, pentru că este incriminat sistematic de către instanțe și de tam-tam beni-oui-oui, pentru a-l rupe. Este suficient ca el să susțină o acțiune, să fie arestat, ca lider ...
Este batjocorit că acționează astfel, pentru a-și cultiva popularitatea, dar a face închisoare și a avea mai multe luni de împrumut ne-ar calma pe majoritatea dintre noi ...
În procesele cu OMG, este acuzat și apoi condamnat pentru deteriorarea gravă a proprietății altora, când i se spune că legea nu este respectată, deoarece câmpurile nu sunt declarate public, că testele nu se fac în spații închise, că obligația de precauție nu este niciodată luată în considerare. Justiția ignoră faptul că acestea sunt plantațiile penal care sunt cauza conștientizării și a actelor ilegale ...
La început, am fost uimit de felul său de a răspunde mai bine de o oră, la 4 jurnaliști care l-au atacat constant, cu rea-credință evidentă ... El a răspuns imediat, într-un ritm rapid, fără a fi demontat , cu propoziții bine construite, idei bine coordonate și judicioase. Jos pălăria! Domnule Bové.
0 x
Wish =>
Pentru a mă exprima în mod normal,
fără a fi atacați în permanență de unii oameni, care nu respectă nimic și asta, fără impunitate.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79322
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043




de Christophe » 05/09/05, 17:59

nonoLeRobot a scris:vorbind despre el, există un joc amuzant cu José Bové: http://www.la-vache-folle.com/jose.html

Minunat acest joc :)

Cum câștigi împotriva șefului final? Am probleme...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Jean-Francois
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 27/11/04, 00:18
Locul de amplasare: Poitiers în Viena




de Jean-Francois » 05/09/05, 22:51

econologie a scris:Cum câștigi împotriva șefului final? Am probleme...

da ciudat sfârșitul jocului .... altfel amuzant: rolleyes:

aici este voilou :P
0 x
me jeff născut cu o tijă într-o mână și un post de sudura în cealaltă :-)
... ______
... / ______ \
. (00 = H = 00)
.. IiI "" "" "" IiI .. Vraoummm !!!!!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79322
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043




de Christophe » 05/09/05, 23:05

De fapt, poate nu putem câștiga .... se face intenționat?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Jean-Francois
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 27/11/04, 00:18
Locul de amplasare: Poitiers în Viena




de Jean-Francois » 06/09/05, 00:56

Am terminat-o ....... trebuie să facă apăsări lungi pe lovituri

aici este voilou :P
0 x
me jeff născut cu o tijă într-o mână și un post de sudura în cealaltă :-)

... ______

... / ______ \

. (00 = H = 00)

.. IiI "" "" "" IiI .. Vraoummm !!!!!
Avatar de l'Utilisateur
A2E
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 235
Înregistrare: 15/12/04, 11:36
Locul de amplasare: la capătul holului 16




de A2E » 06/09/05, 09:37

Ei bine, dacă apare José, este evident că va avea vocea mea! :D
auzit în această dimineață pe france-info (ca să nu spun dezinformare!): se cultivă anul acesta pe teritoriul nostru aproximativ 1000 ha de porumb transgenic în mod legal și în principal în regiunea sud-vestică (deci acasă ce!) - (I să știți că compania Pionneer (SUA) o cultivă foarte mult aproape de casa mea), precum și 2 ha în Spania și aproximativ 10 milioane ha în SUA !!!
și aici 2 ani vor face diferența între porumbul OMG și cel nemodificat, deoarece (în umila mea părere) etichetarea pe dozele de semințe nu va fi afișată și din motive întemeiate! Este absolut necesar să extindeți OMG-urile la nivel global și cât mai repede posibil pentru a trece mai devreme față de cel mai faimos monopol care pentru moment este Monsanto phytochemistry SUA (fitosanitare, petrochimice, farmacie și așa mai departe!) Războiul pentru putere în această zonă este fără milă unde este evident permisă toate loviturile! dar că ai ghicit corect? :( :( :( :(
0 x
Avatar de l'Utilisateur
A2E
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 235
Înregistrare: 15/12/04, 11:36
Locul de amplasare: la capătul holului 16




de A2E » 06/09/05, 09:43

Aș sublinia în treacăt că „Pioneer” este o companie de semințe specializată în multiplicarea semințelor pe scară largă, „RAGT” sau „Maïsadour”, de asemenea, dar la o scară mult mai mică! :(
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 280