Dezvoltarea de idei pe internet

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen

Dezvoltarea de idei pe internet




de Rulian » 02/02/04, 20:07

Bună ziua!

Am descoperit acest site doar astăzi, după multe ore pe urmele lui Paul Pantone. Excelentă inițiativă! Foarte bine !

Cu toate acestea, în toate aceste cercetări, un lucru mi-a părut ciudat:
Într-adevăr, site-uri ca acesta sau quant'homme prezintă conținut relativ similar,
militează pentru aceeași idee (pe care o împărtășesc), dar mi se pare că se fac puține progrese pentru a schimba toate acestea (sunt foarte critic, dar am vrut să o spun).

Cu toate acestea, acest site este numit „ECONO-LOGIE”. Conține cuvântul „economie” ...

Înțeleg pe deplin că toate aceste invenții sunt lăsate intenționat deoparte de marii producători. Dar dacă nu o doresc și dacă aceste tehnologii sunt într-adevăr atât de critice, de ce nu începe cineva o afacere?
Va aduce fonduri substanțiale pentru a dezvolta toate aceste domenii de cercetare, dar mai ales va da CREDIT are totul!

Într-adevăr, rețineți că mulți consideră aceste invenții ca fiind un șarlatanism vast (unele sunt). Opiniile se vor schimba numai atunci când oamenii pot cumpăra dispozitivele și beneficiază de anumite beneficii.

Atacându-i pe teren (piața) putem împinge înapoi lobby-ul industrial.

Eu însumi sunt inginer absolvent într-un an și jumătate și mă gândesc serios să creez o companie de acest tip, dar imobilitatea relativă și mai ales obscurantismul comunității de internet (JL Naudin nici măcar nu răspunde la e-mailurile sale ... ) mă lasă foarte sceptic.

Prin urmare, îi rog pe cei mai experimentați dintre voi în acest subiect să-mi ușureze felinarul și să-mi indice posibile proiecte de afaceri care să mă ajute să-mi fac o idee.

Continuă, în ciuda acestor critici,

Rulian
0 x
Logan
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 62
Înregistrare: 25/03/03, 11:45




de Logan » 03/02/04, 16:17

Bună și bine ai venit în această privință forum

Nu sunt surprins de nereacțiile la planul dvs. de a înființa o companie care ar dezvolta noi tehnologii de producere a energiei.
Trebuie să înțelegeți că nu este suficient să fiți plini de bunăvoință, este de asemenea necesar să fiți o forță de propunere.

Deci, solicitarea dvs. este prea deschisă, iar proiectul dvs. nu este suficient de precis. Așa că înțeleg că „actorii” din acest domeniu nu consideră esențial să vă răspundă pentru că primesc sute de cereri de genul: Lucrul tău funcționează cu adevărat și dacă da, ajută-mă să îmi înființez compania ”

Nu poți să bati ușile oamenilor și să le spui, explică-mi cum ar trebui să înființez o afacere cu tehnologia ta. Depinde de tine să convingi „acești descoperitori” că proiectul tău este serios și nu invers.

Așadar, ați putea începe prin a configura un site și un forum, explicând scopul proiectului dvs. și astfel începeți să uniți oamenii. Nu vă va costa nimic decât timpul și vă va arăta că sunteți motivați. Cu alte cuvinte, trebuie să „vă murdăriți mâinile”.

Ați putea afla despre statutele unei astfel de companii, puteți aborda problema finanțării cercetării, puteți căuta parteneriate cu universități sau școli de inginerie și puteți expune totul pe site-ul dvs.

Pe scurt, antreprenoriatul nu poate fi improvizat și dacă vrei să îi convingi pe cercetători să-ți sprijine abordarea, știi ce rămâne de făcut.

Mult succes pentru viitor.
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 04/02/04, 09:37

Buna din nou !!

Am gresit vorbirea.

Întrebarea nu este:

"Cum pot face o afacere cu invențiile tale?"


Intrebarea este:

"Cum se face că, în ciuda unui astfel de potențial și a unei astfel de nevoi de a face publică toată această lucrare, nimeni nu a pus la punct o cutie?"

Trebuie să existe alt motiv decât „nimeni nu a încercat cu adevărat să facă acest lucru”.
Aici am vrut să fiu luminat.

Mulțumesc din nou, Rulian.

PS: Caut magneți de frigider pentru a încerca SMOT-ul lui JLNaudin. Unde pot găsi asta ?? Și mai rău mingea de oțel ??
0 x
Bibiphoque
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 749
Înregistrare: 31/03/04, 07:37
Locul de amplasare: Bruxelles




de Bibiphoque » 01/04/04, 12:47

Rulian a scris:PS: Caut magneți de frigider pentru a încerca SMOT-ul lui JLNaudin. Unde pot găsi asta ?? Și mai rău mingea de oțel ??

: Rolleyes:
hi,
Magneți de frigider, ușor de găsit într-un centru de reciclare;)
Pentru bile de oțel, trebuie să găsiți rulmenți cu bile „mari” și apoi să spargeți unul (poate că spargerea automobilului?)
;) În sfârșit, este părerea mea și o împărtășesc!
0 x
Nu pentru că am spus întotdeauna că este imposibil să nu încercați :)

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Bing [Bot] și oaspeții 281