Ecologia este deprimantă?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
nicoslv
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 10/01/10, 15:13
Locul de amplasare: yonne

Ecologia este deprimantă?




de nicoslv » 10/01/10, 15:33

Bună tuturor și la mulți ani
Mă abonez la asta forum și postezi acest mic mesaj pentru un prim contact și o discuție ...
Aici revin asupra diferitelor lupte împotriva încălzirii globale. Personal, speram la multe lucruri în Copenhaga. Având în vedere rezultatele, îmi spun că a fost nenorocită, că planeta noastră este condamnată
:strigăt:
în cele din urmă, pentru a-mi oferi o conștiință bună, continuu să fac selecția mea selectivă, să-i învăț pe cei trei copii mici micile gesturi simple ...
pe scurt, în ciuda depresiei mele în fața unui guvern inert, aș dori să trec la energie curată;
Înainte de a vă confrunta cu această junglă, încercați să faceți diferența între îndemânare și înșelătorie ... Mă voi hrăni cu dumneavoastră forum și posta mesaje în diferite secțiuni.
A bientôt
0 x
primul gest ecologic este buna educație / informare a copiilor
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 10/01/10, 15:59

Răspunsul meu gata făcut: https://www.econologie.com/forums/nouveau-cl ... t9103.html : Mrgreen:

Îmi pare rău că este duminică! Curaj, nu ești singur în acest caz, de fapt suntem foarte mulți să fim ... dar trebuie să fie puși în perspectivă și să nu mergem în partea întunecată ...
0 x
recyclinage
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1596
Înregistrare: 06/08/07, 19:21
Locul de amplasare: teren de artist

Re: Ecologia este deprimantă?




de recyclinage » 10/01/10, 16:37

nicoslv a scris: mă voi hrăni în dumneavoastră forum


poftă bună
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963




de Ahmed » 10/01/10, 20:37

Şic! Un burgundian! Bine ati venit!
Personal, speram la multe lucruri în Copenhaga. Având în vedere rezultatele, îmi spun că a fost nenorocită, că planeta noastră este condamnată

Din prima frază deduc o frumoasă prospețime sufletească și o anumită tinerețe (aceasta nu este o critică, dimpotrivă!).
În al doilea rând, vă pot liniști: planeta noastră nu are absolut nimic de temut, doar noi (și alte câteva ființe vii) avem totul de care să ne temem.

Va trebui să înțelegeți că suntem cu toții, de sus în jos, ai societății, prizonieri ai unui sistem complex și pervers, că trebuie să facem un efort pentru a ieși din el și că cei care sunt în fruntea noastră sunt cei mai puțini. capabil să facă asta ...
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
nicoslv
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 10/01/10, 15:13
Locul de amplasare: yonne




de nicoslv » 11/01/10, 19:30

bonjour
multumesc pentru raspunsuri
deci deja pentru a răspunde la reciclare ... vă mulțumesc pentru pofta bună, dar pentru moment este destul de indigestie, deoarece energiile regenerabile nu sunt atât de simple. Sunt multe de învățat .... nu neapărat evident.
Christophe nu-ți face griji, nu mă voi duce în partea întunecată, iubesc prea mult natura ca să o las să cadă.
Ahmed vă mulțumesc pentru căldura dvs. primire demnă de un burgundian.
Micul dezacord cu tine când spui că „capetele” noastre nu sunt capabile să facă lucrurile să evolueze și că trebuie să ne lipsim de ele.
Pentru că nu noi suntem cei care punem în pericol sistemul nostru, ci marile companii ... și cine le putem motiva să combine profitabilitatea și ecologia ... : Idee: sunt dragii noștri șefi de guvern :|
A bientôt
0 x
primul gest ecologic este buna educație / informare a copiilor
recyclinage
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1596
Înregistrare: 06/08/07, 19:21
Locul de amplasare: teren de artist




de recyclinage » 11/01/10, 19:55

Nu iti face griji

dacă reușești să te eliberezi de preconcepțiile obișnuite și de educația standard, vei ajunge cu ușurință să înțelegi

este vorba de da și nu 8)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13




de nonoLeRobot » 11/01/10, 21:59

Un pic de regionalism: Bună Burgundieni !!!
0 x
recyclinage
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1596
Înregistrare: 06/08/07, 19:21
Locul de amplasare: teren de artist




de recyclinage » 12/01/10, 13:41

bourguinionul nu sunt muzicieni?
Cred că am auzit una din carnea lor de vită la radio

(bourguinion de vită)

ok ies
0 x
Avatar de l'Utilisateur
highfly-dependent
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 757
Înregistrare: 05/03/08, 12:07
Locul de amplasare: Pyrenees, 43 ani
x 7




de highfly-dependent » 12/01/10, 16:42

nicoslv a scris:Pentru că nu noi suntem cei care punem în pericol sistemul nostru, ci marile companii ... și cine le putem motiva să combine profitabilitatea și ecologia ... : Idee: sunt dragii noștri șefi de guvern :|
A bientôt


: Mrgreen:
Ah!?! Și cine este cel care susține și susține practicile urâte ale marilor companii dându-le bani? Și cine ne alege liderii?

Noi suntem.

Să acționăm asupra cauzelor .....
0 x
„Dumnezeu râde de cei care deplâng efectele cărora le prețuiesc cauzele” BOSSUET
"Pe vede ce noi crede„Dennis MEADOWS
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 12/01/10, 16:48

Nu este greșit, vă mulțumesc că ați subliniat-o!

Votăm mai mult cumpărând (diferit, mai bine ...) decât participând la un vot (pseudo) democratic ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 257