Site-ul meu creator-reciclator

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
ecologicreation
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 59
Înregistrare: 10/03/10, 23:36
Locul de amplasare: Ardennes

Site-ul meu creator-reciclator




de ecologicreation » 11/03/10, 00:21

Bună seara tuturor

Nu am văzut o poziție de prezentat pe forum Prin urmare, profitez de această secțiune pentru a mă prezenta pe mine și pasiunile mele:

Numele meu este Caro, îndrăgostit de natură, pasionat de grădini amenajate, iazuri și decor, îmi împărtășesc experiențele pe un blog
http://caro0807.skyrock.com/ de câțiva ani încoace.
În ultima vreme, am făcut un pas dorind să merg mai departe în abordarea mea și să împărtășesc convingerile mele verzi prin crearea site-ului meu Ecologicreation http://www.ecologicreation.com/ cine îmi colectează creațiile din reciclare, eu sunt genul care sortează și păstrează tot ce poate fi folosit din nou și încep prin a acumula o mulțime de lucruri, lol. De asemenea, am vrut să pun tutoriale online gratuite pentru a face patine, acoperiri sau fresce naturale pe bază de apă, pigmenți și lianți.
Am avut o mulțime de probleme pentru a fi listat pe motoarele de căutare și foarte surprins că într-un moment în care vorbim despre dezvoltare durabilă și ecologie, nu ne putem „potrivi” creatorilor care folosesc reciclarea ca materii prime. Idem pentru tot ceea ce structurează la nivel regional, nimic în ceea ce privește reciclarea! este o nebunie, așa că suntem o mână să mergem mai departe cât putem pentru a schimba mentalitățile.

Sper să vă pot aduce abilitățile mele în grădinărit, iaz și decor natural și să aduc puțin mai mult la acest lucru forum super interesant : Wink:

bună seara

caro
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 11/03/10, 16:03

Fi atunci! spammerul urât care încearcă să profite de notorietatea noastră forums :D În cele din urmă, este destul de mișto, pentru o dată nu ne vom plânge prea mult.
Încercați să creați un magazin pe e-bay: chiar dacă nu vindeți direct, veți pune cuvintele cheie în prima linie, deoarece e-bay este citit zilnic de motoare.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
ecologicreation
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 59
Înregistrare: 10/03/10, 23:36
Locul de amplasare: Ardennes




de ecologicreation » 11/03/10, 16:20

Salut elefant

Ne pare rău, dacă considerați că postarea mea este spam, nu ezitați să o eliminați, dar apoi să vă schimbați titlul în „prezentare site”? este confuz.
Nu am nevoie de notorietatea ta forum deoarece nu am un magazin online, ci un site personal, în plus, am o agendă completă și particip la multe forums care au toate o legătură cu una sau alta dintre pasiunile mele și că acestea m-au încurajat la crearea site-ului meu.

Problema este că suntem o mână de artiști amatori sau profesioniști care caută să evidențieze produsele reciclate, dar nu se face nimic, nici la nivel de referință, această categorie nu există, nici la nivel artistic, reciclarea nu este încă recunoscută, am crezut că cel puțin aici, am putea discuta despre acest subiect de actualitate, m-am înșelat, îmi pare rău.
Apropo, când mă înregistrez pe un forum este că mi se pare interesant și este mai presus de toate să împărtășesc și să particip și nu am doar această postare în creditul meu, dar hei, nu contează ....

O zi bună

caro
0 x
bernardd
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2278
Înregistrare: 12/12/09, 10:10
x 1




de bernardd » 11/03/10, 16:42

ecologicreation a scris:Ne pare rău dacă considerați că postarea mea este spam


Cred că a fost o primire prietenoasă pentru pachyderm: spamul real este de obicei zdrobit mult mai sălbatic : Mrgreen: iar computerul dvs. sare după ce trimiteți viruși înapoi la sursa de alimentare :x

Dacă activitatea dvs. ar fi fost deja menționată peste tot, nu ați fi original, nu creativ: mulți creatori care nu trebuie menționați, sau chiar irelevanți „f” erenți ;-)
0 x
Un bientôt!
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 11/03/10, 18:22

atât, bernardd, văd că începi să mă cunoști :D
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 11/03/10, 18:28

Hai să vedem elefant, se spune că reacționezi pe margine, dar asta e tot ce ești dermul pachy : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
[Mod MODO = ON]
Zieute, dar nu credeți mai puțin ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, nicio motocicleta electrica inca...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 11/03/10, 19:28

elefantul a scris: e-bay este citit zilnic de motoare.


Și nu a ta forum preferat crezi? : Cheesy:

1-clic dovada și chiar în 2 cuvinte 8) 8)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ecologicreation
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 59
Înregistrare: 10/03/10, 23:36
Locul de amplasare: Ardennes




de ecologicreation » 11/03/10, 20:11

Bună seara

Vă mulțumim atunci pentru această primire călduroasă : Cheesy:
Dar, cu toate acestea, nu mi-ai spus ce sentimente ai
reciclare creativă, vi se pare superficială sau vă inspiră?
Doar dacă asta nu te interesează deloc?

O seară plăcută

caro
0 x
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 11/03/10, 20:25

Crearea se poate face foarte bine din obiecte reciclate.
Soacra mea este artistă și se află într-o asociație de artiști spinali. Reciclarea este adesea utilizată în crearea de lucrări.
De asemenea, permite ca un obiect să fie deviat de la scopul său inițial.
0 x
[Mod MODO = ON]
Zieute, dar nu credeți mai puțin ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, nicio motocicleta electrica inca...
bernardd
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2278
Înregistrare: 12/12/09, 10:10
x 1




de bernardd » 11/03/10, 20:30

Aș spune că îl găsesc în viață.

Aceasta este activitatea pe care am văzut-o dintotdeauna în familia mea de țărani: găsirea unor utilizări originale pentru orice și, desigur, pentru mâncare (pâine prăjită, ...), astfel încât să nu existe odihnă, cu excepția animalelor.

Și a existat întotdeauna grămada de fier vechi, deșeuri pentru cei neinformați, dar o comoară care a făcut întotdeauna posibilă găsirea a ceea ce este necesar pentru a repara sau construi ...
0 x
Un bientôt!

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : gegyx și oaspeții 148