Acest subiect este blocat [de justemilieu]

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4

Acest subiect este blocat [de justemilieu]




de lejustemilieu » 12/04/10, 13:21

bonjour,
Este clar, iată un răspuns la ultima intervenție a postului „trebuie să oprim masacrul” (subiect blocat)

Mi se pare că econologia refuză orice implicare politică.
Normal..Nu?
Mai ales când conversația devine serioasă.
Dacă aș avea mingi, aș face un site anti trust, anti globalizare, anti "putere" ... dar nu am bilele ...)
Scopul postării mele a fost să-l anunț pe Christophe despre evoluția mea,
Și s-a făcut.
Dacă permiteți ca o persoană să fie judecată, este pentru că sunteți mult mai bun decât ei, dar cred că trebuie să fiți perfect pentru a vă permite să judecați ...
Deci, nu judeca și respectă cât poți.
A fost o postare grozavă, au fost lucruri bune și lucruri rele și accept blocajul.
:D
Nici o politică extremă privind economia (este un mediu fericit de respectat)
(Nu cer un răspuns, a fost doar o precizare)
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043




de Christophe » 12/04/10, 13:23

Dacă acest lucru a fost deosebit de relevant pentru mine, ar fi trebuit să o faceți în mod privat prin PM sau prin e-mail.

Respingem ura și incitarea la violență. Și violența nu este cu siguranță „un mediu fericit” ...

Dacă te-ai hotărât să-l înșeli pe asta forum, nu mai ești binevenit aici. :? :? :?

E deajuns forum ecologiști radicali și extremiști de pe net care își varsă ura: ideile tale vor fi cu siguranță bine acceptate acolo ... acolo dar nu aici!

Nu prea înțeleg „transferul tău mental” din ultimele luni. Mi-a plăcut foarte mult să vorbesc cu tine (pe forum dar și prin chat și în real ...) dar acolo devine orice ...

Îmi pare rău, dar simt că devii prost și rău .... :şoc: dar chiar nu pot să înțeleg de unde vine ... :strigăt:
Dernière édition alin Christophe 12 / 04 / 10, 13: 43, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 12/04/10, 13:40

:şoc: Oups! Asta este ceva care mă durează. Nu crește situația, eh : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy: ... și atunci pot exista și alții acolo înainte : Mrgreen: eu de exemplu : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Toată lumea are focurile lor! Du-te HOP dă mâna!

Imagine
0 x
aerialcastor
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 865
Înregistrare: 10/05/09, 16:39
x 21




de aerialcastor » 12/04/10, 13:49

Lejustemilieu a scris:Dacă permiteți ca o persoană să fie judecată, este pentru că sunteți mult mai bun decât ei, dar cred că trebuie să fiți perfect pentru a vă permite să judecați ...



Judecăm constant, judecăm de îndată ce ne gândim de fapt. Iar judecarea nu este nicidecum apanajul ființelor perfecte.
A judeca înseamnă doar a face o critică (pentru bine sau pentru rău).

În plus, oamenii care spun că nu ar trebui să judeci sunt paradoxali pentru că a spune ceva înseamnă a judeca.

Este necesar să acceptăm că toată lumea nu judecă (deci nu gândește) la fel.
0 x
Salvați un copac, mâncați un castor.
Este inutil să reușești în viață, ceea ce este nevoie să pierzi moartea.
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 12/04/10, 16:57

și iată-l, ai înțeles totul înapoi ...
Dacă acest lucru a fost deosebit de relevant pentru mine, ar fi trebuit să o faceți în mod privat prin PM sau prin e-mail.

Dar acum, mesajul nu era pentru tine, ar fi trebuit să înțelegi ..
Prejudiciu
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
Avatar de l'Utilisateur
coucou789456
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1019
Înregistrare: 22/08/08, 05:15
Locul de amplasare: Narbonne




de coucou789456 » 12/04/10, 18:55

bună seara

hummmm .....!

dupont a scris:Foarte corect! ... Acest individ ne-a scuzat, cerem insulte!


jeff

ps: text de pe albumul "tintin, am mers pe lună"
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043




de Christophe » 12/04/10, 19:24

lejustemilieu a scris:Dar acum, mesajul nu era pentru tine, ar fi trebuit să înțelegi ..
Prejudiciu


Atunci trebuie să aibă un alt Christophe? Cred că pot ghici cine, dar în acest caz ar fi trebuit să-i folosești porecla!

lejustemilieu a scris:Scopul postării mele a fost să-l anunț pe Christophe despre evoluția mea,


Nu suntem ghicitori ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 12/04/10, 21:16

Scrierea poate fi foarte reductivă. I-am simplificat rapid cuvintele în scris și l-am interpretat cu ochelari nepotrivi pentru citit. Se pare că nu v-ați înțeles cu toții. Nu este o dramă și se va întâmpla alteori : Mrgreen: Aceeași conversație orală nu ar fi dat același rezultat ....

Mi se pare că mesajul de trimis a fost: Postarea este foarte bună, total de acord că trăim într-o lume foarte clar perfectibil, în special, uitându-se la cei care trag de corzi, dar de acolo pentru a evoca anumite soluții „puțin” prea radicale ... depășește în mod clar cadrul unei Forum serios ca Econologia.

Și apoi prietenii care nu se ceartă niciodată, nu este amuzant : Mrgreen: și se apreciază reciproc cu atât mai bine după aceea.
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
bernardd
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2278
Înregistrare: 12/12/09, 10:10
x 1




de bernardd » 13/04/10, 22:36

a scris:În plus, oamenii care spun că nu ar trebui să judeci sunt paradoxali pentru că a spune ceva înseamnă a judeca.


Este greșit: a spune că acest eveniment m-a întristat sau m-a enervat nu este o judecată. Ce se întâmplă dacă toată lumea a fost deja capabilă să simtă și să spună ce simte ...

A spune că temperatura apei de baie este la 36 ° C nu este nici o judecată și este unul dintre marile avantaje ale procesului științific: a vorbi despre fapte, a imagina fapte și a le testa. .
0 x
Un bientôt!
Avatar de l'Utilisateur
coucou789456
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1019
Înregistrare: 22/08/08, 05:15
Locul de amplasare: Narbonne

Ar trebui să oprim masacrul? [de lejustemilieu]




de coucou789456 » 14/04/10, 01:55

bună seara
citat din Christophe în vechiul subiect blocat efectiv:
Acest subiect este blocat (cauza: depășirea limitelor unor participanți), Maloche vă rugăm să nu abuzați de drepturile dvs. de moderare pentru a suprascrie această blocare

certuri parohiale, evident de îndată ce se implică politica pură, aceasta duce doar la disensiune în cadrul grupului, deoarece fiecare are propria opinie pe care vrea să o apere. în plus, dacă vorbitorul ar fi fost el însuși moderator, el ar fi putut să-și posteze răspunsul în subiectul blocat menționat fără a fi nevoie să creeze un propriu pentru a-și exprima dreptul de răspuns.
econologia este o forum public, căutabil nu numai pentru solicitanții de înregistrare și unde ar trebui să se recurgă la un minim de curtoazie, unde nu ar trebui folosite chiar și insulte ușoare ... există mesaje private pentru asta, așa cum s-a spus în partea de sus a subiectului . dacă mi s-a întâmplat să insult sau să jignesc condamnările, chiar și puțin din participanți, nu voi ezita să-mi cer scuze în forum și nu în mesaj privat ... dar se pare că este cu mult dincolo de mijloacele unor participanți (la plural pentru că sunt mai mulți), incapabili să recunoască sau să admită erorile lor!

Nu am fost înregistrat de mult timp pe forum dar mi se pare că o mulțime de subiecte depășesc cu mult conținutul lor subiectele pe care se așteaptă în mod natural să le găsească atunci când vine să consulte acest site.

Îmi amintesc că abordarea mea de a mă înregistra aici a fost pentru că mă interesaelectroliză îmbunătățită . cu siguranță același proces de înregistrare nu este făcut de marea majoritate a noilor solicitanți, dar mulți dintre ei obosesc și nu mai participă, având în vedere rândul forum.
ca urmare, eu însumi particip doar ocazional și răspund sau propun doar unei minorități de participanți, pe cei pe care îi voi califica ca fiind interesanți! ceilalți, și sunt numeroși, pentru unii având un număr mare de mesaje postate, înregistrate de mult timp, le ignor și citesc doar subiectele pe care le propune fără a încerca să răspundă în vreun fel ... cu excepția acestui post, care nu este destinat lejustemilieu aproape sau departe, am vrut să precizez clar pentru a evita orice ambiguitate.

pentru a adăuga puțin ulei la foc, atunci când doriți să creați un mesaj, în stânga ecranului este indicat faptul că BBCode este activat. dacă faceți clic pe cuvântul BBCode, o pagină deeconology apare unde este dat tot ce trebuie să știți despre cum să formatați un răspuns. cu toate acestea, se pare că această pagină este copia exactă a ceea ce este dat la această adresă, fără nicio mențiune: http://merome.net/zygotes/phpBB2/faq.php?mode=bbcode al cărui drept de autor pare vechi



Cod: Selectați toate

Cobalt 2.0 phpBB theme/template by Jakob Persson.
Copyright © 2002-2004 Jakob Persson

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Traduction par : phpBB-fr.com


jeff
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 210