Tractor Pantone pe bancul de încercare

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Avatar de l'Utilisateur
binbins4
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 165
Înregistrare: 27/12/04, 09:46
Locul de amplasare: Geneva (Elveția)

Tractor Pantone pe bancul de încercare




de binbins4 » 07/10/05, 23:19

primele teste de banc au fost efectuate în Egipt.
Cu 25 până la 130% mai multă putere!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79293
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 08/10/05, 09:54

133% este doar ... amuzant ... pentru că mecanica internă a motorului nu putea nici măcar să suporte o astfel de putere excesivă (dimensiunea de siguranță cu 40% mai multă putere mi se pare)

La fel de ciudat este că, personal, trecerea mea pe bancă nu a dat nimic (nu a fost un câștig de% în consum sau putere ... lucru surprinzător în sine prin injectarea a 2L pe oră de apă în motor ) ... dar eu nu VAND NICIUNE ... și nu mai am încredere în Fit ...

Aș dori să văd declarațiile originale ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
A2E
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 235
Înregistrare: 15/12/04, 11:36
Locul de amplasare: la capătul holului 16




de A2E » 08/10/05, 11:58

Cu 133% mai multă putere?
Ma indoiesc foarte mult !!! : Blink:
acest tractor care produce aproximativ 60cv, mecanica sa nu va rezista deloc pe bancă, mai ales la nivelul discului de ambreiaj care ar arde și chiar dacă ar rezista ar fi cutia care ar arăta (pdf mai presus de toate) aceste cifre sunt de 35%, dar 133% ... : Lol: : Lol: : Lol:
pe de altă parte în ceea ce privește tractorul nr. 15, cer doar să văd și mai ales să încerc, deoarece am avut același timp de 10 ani pe care îl știu perfect!
dacă ar exista vreo fraudă, aș ști-o imediat! :D
Precizez că consumul său este de 20L / h pentru 100 CP la 2200t / m la încărcare completă (motor D358)
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 08/10/05, 20:17

bonjour,
nu este nimeni care să observe pe grafic că RPM a fost de 400 rpm
și 500 RPM, aceasta este turația de la PTO la puterea de reducere pentru un generator sau un alt PTO, ar fi fost bine să se dea revoluții reale ale motorului
care ar trebui să fie conform PTO la 1800 rpm sau mai mult în funcție de tractor
de aceea cuplul este atât de mare.
Pentru consumul primar este destul de realist, dar pentru puterea c, este 133% ce este? comparativ cu ce?

Problema când anunțăm cifre mari pe net și că alți încearcă să reproducă pantonii pe care se simt înșelați și acolo ne punem întrebări este ceea ce nu am corectat? căutăm să dezasamblăm și să dezgustăm, rezultate pierdem un adept care ar fi putut avansa brevetul.
Dați întotdeauna timpul corect, nu este necesară măsurarea cu epruvete. Pe termen lung, numerele ajung să devină o realitate destul de corectă. Pe forum nu avem nimic de spumat, trebuie doar să ne schimbăm ideile pentru a îmbunătăți sistemul care este totul.
Avansând cifrele eronate, ne pierdem toată credibilitatea și de aici trecem pentru iluminați. visători de vis-a-vis.

Urăsc să ajung la 50%, cu excepția faptului că nu știu ce?
comparați dacă conduc mereu la 150 kmh sau dacă conduc la 100 kmh?
sau minimul de dinaintea pantonei și minimul de după pantone - indiferent de viteza de conducere? asta este compararea unei mașini cu un tractor.
Ascultându-le, sfârșesc prin a crede că sunt alături de piese în experiențele mele, cu 30% din mine sunt departe în urma lor ... Partea bună care mă obligă să muncesc mai mult ...

André
0 x
nofy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 164
Înregistrare: 11/09/05, 21:08
x 1




de nofy » 08/10/05, 21:17

toată lumea bună seara,

Cred că este probabil o dactilografie, trebuie să fie de la 25% la 33%, ceea ce pare mai rezonabil.

Nofy (visul)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Jean-Francois
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 27/11/04, 00:18
Locul de amplasare: Poitiers în Viena




de Jean-Francois » 08/10/05, 23:00

heuuu da, cred că este mai degrabă o eroare de dactilografiere, deoarece 133% ....... va trebui să scoată aluminiu forjat și titan care merge bine

aici este voilou :P
0 x
me jeff născut cu o tijă într-o mână și un post de sudura în cealaltă :-)
... ______
... / ______ \
. (00 = H = 00)
.. IiI "" "" "" IiI .. Vraoummm !!!!!
Avatar de l'Utilisateur
binbins4
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 165
Înregistrare: 27/12/04, 09:46
Locul de amplasare: Geneva (Elveția)




de binbins4 » 09/10/05, 19:34

Știu că în Franța există o semiremorcă pentru a trece tractoarele pe bancă, o preluare pe partea laterală cu un test anti-poluare conectat la un PC pentru a optimiza setările motorului, am văzut că cu jammi în „c'est pas sorcier”. Sunt uimit că nu a făcut-o în Franța cu chestiile astea.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79293
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 09/10/05, 19:59

Exact, mai ales că toate CUMA-urile sunt în mod normal echipate cu una sau mai multe bănci mobile.

Există, de asemenea, asociația AILE din Bretania, care are una ...

Când am întrebat-o pe Apt dacă au posibilitatea să-mi spună unul dintre clienții lor, ca să pot organiza un pasaj pe bancă, nu am avut niciodată un răspuns ... nu foarte credibil ...
Dernière édition alin Christophe 07 / 09 / 09, 17: 57, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
A2E
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 235
Înregistrare: 15/12/04, 11:36
Locul de amplasare: la capătul holului 16




de A2E » 09/10/05, 22:30

în ceea ce privește tractoarele și vehiculele autopropulsate, există CEMAGREF pentru teste de banc
0 x
Laurents
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 8
Înregistrare: 14/01/06, 12:32
Locul de amplasare: PLOUZANé (29)




de Laurents » 02/02/06, 14:03

În orice caz, curbele sunt ochi foarte răi! Cum poți pune ceva de genul pe internet! Este o prostie!
Oricine are detalii de contact pentru persoanele interesate de testele reale de banc la liceul Claude Lehec din St Hilaire du Harcouet (50)
0 x
această semnătură s-ar putea schimba pentru că eu cred în ea și nu cred!

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 85