Econokit, încă un kit de doping de apă în vânzare

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6

Econokit, încă un kit de doping de apă în vânzare




de Cuicui » 17/05/11, 16:32

alaniesse a scris:Acum aruncați o privire bună asupra dimensiunii produselor. Pentru 180 de euro fără instalație, este mic în 8 mm.
Este eficient în depoluare, în dopaj, nu trebuie solicitat prea mult.
Acesta anunță un consum cu 5 până la 10% mai puțin

A trebuit să-mi lipsească o mare parte dintr-un film, deoarece am descoperit doar sistemul Econokit, doparea apei cu reactorul miniat fixat pur și simplu împotriva eșapamentului și nu necesită sudare sau străpungerea evacuării. Consumul de apă este foarte redus. Rezervorul de apă servește, de asemenea, ca un balon.
econokit.fr

Se pare că eficiența nu este neglijabilă.
În capul meu am rămas cu sistemul de reactor și GV în evacuare, în mod clar mai complex. A încercat cineva sistemul Econokit care pare foarte ușor de instalat?

Edit by modo: subiect împărțit de la Patent-Renault-injecție de-apă și motor-gp-t10733.html

Alte kituri există deja: Kit-Doping-o-apă-sau-ecopra Econokit-t10943.html

Asigurare Pantone-kit-dopaj al-apă-gp asigurat de-AGF-t6801.html

eficiență-the-kit-ecopra-t10533.html

Explicații sau ipoteze de funcționare, făcute în întregime de către membrii acesteia forum (citiți în detaliu pentru a înțelege pe deplin principiul dopajului pe apă):

https://www.econologie.com/synthese-des- ... -3589.html

credibilă explicație-a-Doping al-apă-mare-t2917.html

Doping-motor-al-apă-termodinamică-t4883.html

Mică clarificare: econokit nu are nicio legătură, comercial vorbind, cu econo ... logie.
Dernière édition alin Cuicui 17 / 05 / 11, 23: 42, editate 1 ori.
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 17/05/11, 17:42

Aveți grijă cu injecția de apă sub formă de vapori pe vehiculele noi dotate cu senzor de oxigen, umiditatea conține oxigen care acționează asupra acesteia și detectând mai mult oxigen solicitat de modulul de control mai puțin combustibil și face mașina mai economică din alt motiv decât beneficiul apei!

Mai rămâne un ușor beneficiu de la acesta!
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 17/05/11, 17:53

Cuicui a scris:Se pare că eficiența nu este neglijabilă.
În capul meu am rămas cu sistemul de reactor și GV în evacuare, în mod clar mai complex.
A încercat cineva sistemul Econokit care pare foarte ușor de instalat?


Nu s-a văzut o singură declarație, un test documentat, care nu este faptul producătorului ... :strigăt:
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 17/05/11, 17:59

Flytox a scris:Nu s-a văzut o singură declarație, un test documentat, care nu este faptul producătorului ... :strigăt:


„Noi” o facem normal pentru ei: de ce s-ar deranja ... : Cheesy: : Cheesy: :|

Nu-mi vine să cred că numele „econokit” nu este inspirat de economie ... logie ...

Acum trebuie să înțelegeți un lucru: un kit de dopare a apei merită altul (econokit este dezvoltat de hypnow), ceea ce se va schimba de la un kit la altul sunt condițiile de conducere, puterea motorului, ușurința de asamblare, durabilitatea. ..si setarile ... daca sunt posibile setari!
Dernière édition alin Christophe 18 / 05 / 11, 12: 31, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 17/05/11, 23:49

Christophe a scris: trebuie înțeles un lucru: un kit de dopare a apei merită altul (econokit este dezvoltat de hypnow), ceea ce se va schimba de la un kit la altul sunt condițiile de conducere, puterea motorului, ușurința de asamblare, durabilitatea. ..si setarile ... daca sunt posibile setari!

Ceea ce mă surprinde este faptul că un kit cu un reactor în miniatură fixat pur și simplu pe eșapament, deci ușor de instalat fără unelte, poate merita un kit cu reactor plasat în interiorul evacuării și consumând 10 x mai multa apa ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 18/05/11, 00:08

Poate pentru că T ° al „reactorului” (schimbătorului) contează mult mai puțin în eficiența apei decât T ° al camerei de ardere ...

„Reactorul” pregătește apa (foarte probabil ionizare) numai după ce efectul are loc în special în camera de ardere ...

De unde obțineți 10x mai multă apă?

Nimeni nu a comparat vreodată obiectiv o injecție directă de apă prin confuzie și o dopare prin reactor ... dacă?

Dar există cu siguranță câteva „indicii” în acest subiect: https://www.econologie.com/forums/dopage-a-l ... t3270.html

În opinia mea (umilă), efectele (în afară de măsurătorile de laborator ale motorului) sunt foarte similare ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 18/05/11, 08:03

Christophe a scris:„Reactorul” pregătește apa (foarte probabil, ionizare) numai după ce efectul are loc în special în camera de ardere ... De unde obțineți 10 ori mai multă apă

Se pare că „reactorul” kitului Econokit încălzește pur și simplu aerul umed provenit de la bule. Potrivit producătorului, acest sistem foarte simplificat ar fi, la un tractor, la fel de eficient ca un APTE. Uimitor.
Pentru consum, oops, am greșit, am confundat cl și cm2. Este aici aproximativ 0 l de apă la 5 km pe o mașină.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Philippe Schutt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1611
Înregistrare: 25/12/05, 18:03
Locul de amplasare: Alsacia
x 33




de Philippe Schutt » 18/05/11, 08:46

Alain G a scris:Aveți grijă cu injecția de apă sub formă de vapori pe vehiculele noi dotate cu senzor de oxigen, umiditatea conține oxigen care acționează asupra acesteia și detectând mai mult oxigen solicitat de modulul de control mai puțin combustibil și face mașina mai economică din alt motiv decât beneficiul apei!

Mai rămâne un ușor beneficiu de la acesta!

sau mai bine zis, detectând mai mult oxigen modulul va crește debitul de combustibil ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 18/05/11, 11:15

Cuicui a scris: Este aici aproximativ 0 l de apă la 5 km pe o mașină.


Ah, am înțeles mai bine.

Acest lucru este foarte puțin.

Există o ipoteză care circulă în „cercuri inițiate” despre dopajul apei.

Ar fi doar o „simplă” curățare a funinginii de la motor (prin reacția: C + H20 + căldură = CO + H2)

Toți proprietarii de garaje știau (încă știi?) Că poți curăța un motor (înainte de un test de poluare, de exemplu) injectând apă!

Dacă îl curățați o singură dată, acest efect nu este persistent: motorul se va reîncărca, dar foarte treptat ... acesta este motivul pentru care mulți experimentatori constată că, atunci când mai multă apă, consumul nu crește imediat! Motorul trebuie să se re-încurce, astfel încât să crească!

Prin urmare, dopajul cu apă previne în permanență această reîncălzire (prin îndepărtarea funinginei atunci când se formează) și, prin urmare, menținem (sau găsim) performanța „din fabrică”.

Acest lucru explică, de asemenea, de ce uleiul de motor al unui motor cu injecție de apă rămâne mai curat (turbiditate / opacitate) mai mult: dacă există mai puțin funingine în cameră = mai puțin funingine în ulei!

Aceasta este o explicație „de bază” și cea mai sigură despre dopajul cu apă. Alte efecte care pot interveni în dopaj, dar aceasta este o certitudine!
Dernière édition alin Christophe 18 / 05 / 11, 23: 47, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 18/05/11, 12:03

Christophe a scris:despre dopajul apei.Ar fi doar o „simplă” curățare a funinginii de la motor (prin reacția: C + H20 + căldură = CO + H2)

Mulțumesc, Christophe, pentru aceste explicații.
Dacă intervin în acest subiect, a fost pentru că m-a uimit că o asamblare de o uimitoare simplitate precum Econokit face posibilă obținerea de rezultate (fără îndoială modestă în comparație cu un adevărat dopaj cu apă cu reactor, tija, GV, etc ...) cu resurse atât de reduse. Este mai simplu doar cu adăugarea sau adăugarea de SP85 sau acetonă.
Dacă rezultatele sunt într-adevăr cele anunțate de producător și rămâne de verificat, Econokit mi se pare extraordinar de bine gândit (ca la majoritatea lucrurilor simple), cu foarte puține piese și practic fără risc de defecțiune sau coroziune. Chiar ar fi dopajul cu apă la dispoziția tuturor. Înainte de a începe, aș dori să știu rezultatele obținute de cei care au încercat acest kit.
A continuat ...
Dernière édition alin Cuicui 18 / 05 / 11, 12: 08, editate 1 ori.
0 x

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 134