Informații despre kit pantone de vânzare pe moteurpantone.net?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
lefof
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 28/09/12, 12:11

Informații despre kit pantone de vânzare pe moteurpantone.net?




de lefof » 28/09/12, 19:19

Bună ziua tuturor.

Au trecut câțiva ani de când am descoperit sistemul Pantone și aș vrea să-l încerc pe un 206xs.

Intenționez să cumpăr kiturile de bază pantone de pe acest site enginepantone.net/vente.htm

A încercat-o cineva vreodată și are performanță?

Vă mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

Re: Informații despre kitul pantone de vânzare pe enginepantone.n




de Flytox » 28/09/12, 20:38

Buna lefof

lefof a scris:Bună ziua tuturor.

Au trecut câțiva ani de când am descoperit sistemul Pantone și aș vrea să-l încerc pe un 206xs.

Intenționez să cumpăr kiturile de bază pantone de pe acest site enginepantone.net/vente.htm

A încercat-o cineva vreodată și are performanță?

Vă mulțumesc anticipat pentru răspunsuri.


Arată furios ca o clonă Econokit de la Ecopra (un sub-brand?). Și abordarea dvs. față de cea a unei reclame : Mrgreen:

Nu vi se pare nici o revenire asupra Econologiei. Pentru a evalua această clonă ar fi bine să o vedem asamblată și testată pe o mașină ..... independent ...... sau putem urma, de exemplu, originalul de pe post:

https://www.econologie.com/forums/efficacite ... 10533.html
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lefof
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 28/09/12, 12:11




de lefof » 29/09/12, 13:35

Sunt un tehnician de prelucrare și departe de a avea abilitățile comerciale ^^.

Altfel am comandat trusele și vă voi da știri.

Mașina mea:
Peugeot 206 xs 90ch benzină
consum curent: 650km pentru 50l de benzină sau 7.7L / 100.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 29/09/12, 14:49

lefof a scris:Sunt un tehnician de prelucrare și departe de a avea abilitățile comerciale ^^.

Altfel am comandat trusele și vă voi da știri.

Mașina mea:
Peugeot 206 xs 90ch benzină
consum curent: 650km pentru 50l de benzină sau 7.7L / 100.


Cine este modelul tău atât de însetat? : Mrgreen:

http://www.ideesmaison.com/Calculettes/ ... ml?page=10

Imagine


Este o excursie „tipică” pentru acest consum de 7.7 litri / 100km, cu mult oraș, autostradă etc ...? Stilul tău de conducere este nervos, mișto, în grabă ....?
O editare bună, ar fi bine dacă ați putea ilustra cu fotografii.
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lefof
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 28/09/12, 12:11




de lefof » 24/10/12, 18:36

Nu mi-am găsit mașina în lista ta, eram un 206 xs 1.6i 90ch, iar stilul meu de conducere și sportiv până la limita mașinii mele ^^.

În caz contrar, tocmai am primit trusa mea și, prin urmare, de fapt era un econokit era doar un revânzător.

Am o întrebare, aș vrea să știu unde este țeava canisterului (este cea din fotografie?)

Imagine

merci d'Avance
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 24/10/12, 19:39

lefof a scris:Nu mi-am găsit mașina în lista ta, am primit un 206 xs 1.6i 90ch ...


Ar trebui să găsiți consumul original pentru această mașină (cea dată de producător, dar și cea dată de utilizatori, forumei, jurnaliști etc ...), altfel lipsește un punct esențial de comparație.

și stilul meu de conducere și sportul până la limita mașinii mele ^^.

Asta a spus în treacăt : Mrgreen: Aici, este un site Ecolo ..... unde căutăm soluții care să fie cel mai puțin dăunătoare posibil pentru mediul nostru ... consumând cel mai puțin combustibil fosil posibil etc ..., este să să spunem conducând zen, relaxat, mișto și din cele mai „utilitare” motive posibile .... spre deosebire de distracția de a conduce la un loc undeva iresponsabil ...

În cele din urmă, economisiți combustibil conducând la Donf .... ?????? Ar fi suficient să conduci încet pentru a-l transforma într-un imens ... și fără a cumpăra un Econokit. : Mrgreen:

În caz contrar, tocmai am primit trusa mea și, prin urmare, de fapt era un econokit era doar un revânzător.

E mai clar așa. : Mrgreen:

Am o întrebare, aș vrea să știu unde este țeava canisterului (este cea din fotografie?)

Imagine

Trebuie să urmezi țeava, să vezi unde merge. În cel mai rău caz, uitați-vă la recenzia tehnologică, trebuie să aveți un crobar. : Mrgreen:
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.

[Eugene Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 112