Doparea cu apă în Action Auto Moto

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Doparea cu apă în Action Auto Moto




de Christophe » 19/12/05, 15:19

Raport în acțiune Auto Moto din ianuarie-februarie 2006.

Dezbaterea este deschisă, aș dori în special părerea lui Kevin.

Voi face 2 pagini pe site cu acest raport și cel al auto plus dar aș avea nevoie de opiniile și opiniile tale pentru a face o analiză puțin mai aprofundată :)

Pentru mine articolul nu este atât de rău (reacția producătorilor și Ademe spun multe) ... concluzia fiind dovada: câștigurile în depoluare fiind dovedite, de ce sistemul nu îi interesează pe producători ? Te face să te întrebi dacă au un interes undeva să polueze? (piața pentru depoluarea viitoare și a pacienților cronici este imensă ...)

Imagine

Imagine
Dernière édition alin Christophe 19 / 11 / 08, 01: 18, editate 3 ori.
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 19/12/05, 16:28

Da, consider că articolul este bine făcut și opinia dată este foarte echilibrată. Amintește pe bună dreptate paranoia oarecum ridicolă care bântuie mulți pantoniști. Ne pare rău că nu am văzut nicio referire la articolul AutoPlus. Este posibil să nu fie obișnuit să citezi dintr-o revistă concurentă ??

Cred că o scrisoare de la cititori semnat „utilizatori econologie.com”, care să le reamintească concluziile autoplus ar fi în ordine. Ce îți spune Christophe?

În ceea ce privește lipsa de interes din partea producătorilor, explicația poate fi în articol: convertorul catalitic nu funcționează sub 300 ° C și, prin urmare, este incompatibil cu Pantone. De ce să abandonăm atunci acest convertor catalitic în care am investit atât de mult în cercetare și dezvoltare și care umflă atât de bine factura mașinilor?

Cu toate acestea, având în vedere problemele de eliminare (poluarea cu metale grele) puse de convertorul catalitic, ar putea fi o idee bună să luați în considerare opțiunea Pantone, deoarece nu pune această problemă.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 19/12/05, 16:52

Bună, răspund puțin rapid fără să fi citit cu adevărat articolul, dar cred că ai dreptate în legătură cu paranoia unora. În orice caz, având în vedere democratizarea sistemului pe net, dacă există într-adevăr o conspirație va fi necesar să eliminați oamenii, astfel încât sistemul să dispară fără să lase urme. Practic cred că simțul paranoic al lucrului este vânzările ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12




de abyssin3 » 19/12/05, 17:05

Când citesc paragraful „Ce cred producătorii?”, Îmi spun că singura soluție REALĂ este să o asamblați singur. Deci, independent de producători ...
Am impresia că singurul lucru pe care un producător l-ar putea valida, ar fi un panton „restricționat” cu o economie de 5% din consum, sau mai eficient dar cu mai multă putere (consum brut egal), așa cum au realizat cu motoare common rail ...
: Twisted: : Twisted: : Twisted:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Superform
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 294
Înregistrare: 09/11/04, 14:00




de Superform » 19/12/05, 18:01

eh !! citiți ultimul paragraf ...

"lipsa rezultatelor pozitive"

"poate sa"

Nu știu despre tine, dar mă doare să aud lucruri de genul ăsta ...

nu au ales cele mai bune vehicule echipate, fără îndoială ...

dar oricum, chiar și fără economii de combustibil, numai controlul poluării este suficient pentru a susține (ort?) PMC în dopaj
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 19/12/05, 21:43

Acest articol are meritul de a face cunoscut procesul unui public mai larg ...

dar nu mi se pare grozav: comparăm încă o dată consumul unei mașini de peste 300000 km echipată cu Pantone comparativ cu consumul aceluiași model care a părăsit fabrica în 1994

tsssss
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 20/12/05, 11:32

Am observat un fapt ciudat:

1) Articolul autoplus confirmă o scădere a consumului DAR o creștere a poluării bazate pe benzină

2) Articolul de acțiune Auto Moto confirmă, pe bază de motorină, o scădere a poluării DAR NU o scădere a consumului

Cine greșește? Cine are dreptate? Cine este credibil? În orice caz ... vagitatea rămâne ...
0 x
domget
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 29/05/05, 18:15

Articol auto-motocicletă




de domget » 20/12/05, 12:07

Dacă presupunem că jurnalistul autor al subiectului este complet obiectiv (există asta?), La urma urmei, el doar citează fapte și trage concluzii din acestea.

Păcat, într-adevăr, că nu și-a pus mai departe investigațiile / cercetările pentru a se baza pe un pachet de experiențe, mai degrabă decât pe unul singur.

Chiar dacă acest articol pare o încercare de a rămâne la evenimentele actuale (subiecte acoperite anterior de alte mass-media), se poate spera în mod rezonabil că câteva mii de curioși suplimentari vor vizita site-ul Christophe.
Analiza frecventării acestuia ne va spune.

Paranoid face vorbire despre subiectul acestuia, la fel ca și campaniile publicitare de impunere a convertorului catalitic; Acest lucru se poate întoarce la obiectivul urmărit, dar este mai puțin periculos decât să nu vorbim despre gestionarea deșeurilor implicate în înființarea vasului catastrofal.

În ceea ce privește ADEME, are independență doar faptul că producătorii / companiile petroliere / guvernul sunt dispuși să o acorde. Și într-adevăr, piețele „curățării și bolilor cronice” sunt enorme.

Și atunci nu mă pot abține să nu mă întreb că aspectul „sistemului G” a fost trecut cu vederea, în ciuda succesului său cu marii consumatori care sunt fermierii noștri.

Am fost, de asemenea, surprins de măsurătorile opacității fumului; Dar un motor Peugeot 405 de 390000 km nu emite vapori de ulei?

Au fost câteva minute de reflecție. (asta ar face un titlu grozav pentru un spectacol, nu-i așa? ;-))

Bonne Journée,
Domget
0 x
Avatar de l'Utilisateur
asgard os tyr
My R21 Pantone pe TF1 :)
My R21 Pantone pe TF1 :)
posturi: 160
Înregistrare: 06/02/05, 18:21
Locul de amplasare: pretutindeni
x 1




de asgard os tyr » 20/12/05, 13:19

Este încă minunat, având în vedere mesajele mele din ultima credință
că nimeni nu s-a gândit să mă contacteze : Evil:
Ca ce comunicare !!!
Așa că o să-mi pun singură întrebări.
Deci, Kevin ce părere ai despre articolul care a apărut în auto moto?
Ei bine, sunt revoltat, prin semnificația raportului, jurnalistul s-a amestecat cu toții, nu există prea multe din bunul simț! : Evil:
Prin urmare, organizăm o negare datorită unui televizor local care ne oferă 20-25 minute de aer : Twisted: (Nu-mi place kon spune ceea ce am spus și kon spune ceea ce nu am spus
Prin urmare, fac o APEL
TOȚI cei care vor să participe : Evil: ) la elaborarea clarificării PROIECTELOR NOASTRE !!! (toți pantoniști)
ORGANIZez furnizarea de banc de alimentare, teste anti poluare și protocoale de testare susținute de mai mulți ingineri :D
În funcție de convingerile și motivația dvs., vom organiza acest lucru în decurs de una sau două zile. Efortul tuturor este necesar pentru binele umanității și al cercetării! împărtășiți-ne cunoștințele împreună, optimizați-ne eficiența în ceea ce privește producția, acestea sunt cele pe care le oferim!
mai mulți pantoniști și asociații sunt deja asociați cu această întâlnire, cu cât vom fi mai mulți, cu atât vom avansa mai mult!
ÎNREGISTRARE ÎN FIECARE LUNĂ DE DECEMBRIE Rândul tău pentru a JUCA
: Wink: MULȚUMIM TOȚI obiectivului stabilit (2 sau 3 săptămâni din ianuarie?)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 20/12/05, 13:31

asgard os tyr a scris:Este încă minunat, având în vedere mesajele mele din ultima credință
că nimeni nu s-a gândit să mă contacteze : Evil:
Ca ce comunicare !!!

l-după-ulei-pe-acțiune-auto-moto-t1309.html
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 121