Care Kit de Injecție de Apă pentru a cumpăra?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Sohtrop_7
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 06/11/18, 17:04

Care Kit de Injecție de Apă pentru a cumpăra?




de Sohtrop_7 » 06/11/18, 17:39

bonjour,

M-am înregistrat și aș dori mai multe informații.

Un videoclip pe Facebook de la un jurnalist Auto Auto m-a pus pe subiect în urmă cu un an, auzind de mult timp motorul pantone.

Atunci nu m-am gândit niciodată la un kit de făcut pe mașina mea, gândindu-mă că există o dimensiune mai mare și o muncă extrem de lungă și scumpă. Nici măcar nu aveam propria mea casă și garaj cu care să mă înțeleg, nu mă lăsasem niciodată acolo.

Acum am dat peste filmul cu apă în motorină și am urmărit videoclipurile ecopra etc.

Ajung într-un punct în care am nevoie de oameni mai cunoscuți pe această temă.

Iată întrebarea mea:

Pe kit-ul existent vândut în starea pe care o asamblăm, care sunt de încredere, deoarece atunci când văd ecopra la 750 + 500 € și kit H4ALL de vânzare la 249 € econokit la 269 €, și am impresia că sunt 3000 ...?

Acum, neavând garaj, îmi este greu să mă apuc de fabricarea unui kit care să mă salveze fără să-mi asum riscul, deoarece nu sunt echipat la momentul respectiv pentru o fabricare curată. Cercetările încep să dureze pe această temă. De aici ideea că prefer să cumpăr un kit de - 300 € pe care l-aș instala singur și care va face treaba corect.

Atunci ascult sfaturile tale

Multumesc anticipat pentru ajutor.

CDL,
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Ce kit existent recomandați




de izentrop » 06/11/18, 18:26

Buna ziua si bine ai venit,
Nu există dovezi ale eficienței acestor truse, științific vorbind.
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Ce kit existent recomandați




de Janic » 07/11/18, 08:43

salut shotrop
nu vă faceți griji pentru păsările neplăcute, care cred că știu totul despre ceea ce nu știu. Știința nu este o știință exactă, ci convergențe mai mult sau mai puțin verificabile ale faptelor.
Economizatori precum ecopra sau alții s-au dovedit cu rezultate variabile în funcție de vehicule, de pozițiile kiturilor în cauză și cu defecțiuni ca în cazul tuturor lucrurilor. De exemplu, cancerul este jumătate din eșecuri și jumătate din succesele științifice. Deci reducerea consumului este mai puțin importantă în sine decât reducerea poluării pe care o generează.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

Re: Ce kit de injecție de apă să cumpere?




de Flytox » 07/11/18, 23:27

salut și bun venit

Cercetare despre Econo, există o mulțime de postări despre Pantonizare etc .... Veți avea idei mai clare după câteva lecturi necomerciale sănătoase.
Aici kiturile nu sunt prea studiate / comparate (nimeni nu are mijloacele de a o face puțin în serios). În aceste truse, cele mai bune freacă umerii cu cel mai rău (preț și producție), iar pentru a sorta, va trebui să-ți creezi propria minte aprofundându-ți cunoștințele, mai ales în postările unde André participă / distilează cunoștințele reale.
A+
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Sohtrop_7
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 06/11/18, 17:04

Re: Ce kit de injecție de apă să cumpere?




de Sohtrop_7 » 08/11/18, 09:45

Buna ziua si multumesc tuturor,

Flyfox recunosc că sper să am un răspuns mai detaliat de la tine când am văzut postarea ta și sistemul pe care l-ai creat, ceea ce dovedește că ai încă o stăpânire a subiectului 8) : Mrgreen: .

În plus, săpând puțin, am impresia că am vorbit mai multe despre kituri în 2010-2013 în presă și că timp de 4 ani nu mai există nimic pe această temă, deoarece în sfârșit nimic nu a avut avansat, că domnul tardiv încetează să mai dirijeze compania Hypnow, în timp ce în raport părea să avanseze. Faptul că presa este complet dezinteresată atunci când suntem la un nivel de înșelătorie absolută sau suntem vândute cu electricități care poluează mai mult decât motorina, iar pentru a ne vinde la noi crește prețul carburanților. Această stagnare atunci când motorul BMW cu injecție de apă ar fi trebuit să deschidă supapele.

Dar ok voi citi și mă documenta pentru a încerca să-mi fac propria mea expertiză
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Ce kit de injecție de apă să cumpere?




de Gaston » 08/11/18, 11:18

Ar fi frumos să ne spui pe ce vehicul intenționezi să instalezi un kit.

Rezultatele diverșilor experimentatori par să arate o eficiență mult mai mare la motoarele mai vechi (de design) decât la modelele mai noi.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Ce kit de injecție de apă să cumpere?




de Christophe » 08/11/18, 11:53

Bine ați venit aici, sunteți pe site-ul potrivit, departe de reluarea de zi și de informații ...

Sohtrop_7 a scris:că de 4 ani nu mai există nimic pe această temă, așa cum nu am avansat nimic,


De fapt nu avansează rapid, dar nu uitați că au trecut mai bine de 100 de ani că știm că funcționează și că niciun mare industrial nu o face ???

Vezi lucrările lui Clerget și Sabatier (inginerul care a dat un nume unui ciclu termodinamic, deci cu siguranță nu este o glumă !!): https://www.econologie.com/historique-injection-eau/

Dar ținând cont de prețul motorinei (combustibil) cred că despre injecția de apă se va vorbi din nou ... aici sau acolo ...

S-ar putea să fi trebuit să încep și dezvoltarea și comercializarea unui kit de injecție cu apă (deci răspunsul la întrebarea dvs. ar fi fost ușor !! : Cheesy: ) ...

Diversele aprobări și blocaje psihologice m-au încetinit pe această cale.

Dar niciodată nu este prea târziu ... dar singur în colțul tău nu știi să faci mare lucru, întotdeauna am vrut să fac lucrurile bine, dar nu am avut niciodată acces la instrumentele de analiză pe care sistemul le-ar fi meritat !!

Pe scurt am preferat să administrez acest site și să difuzez informații (cu ajutorul tuturor celor care l-au dat) pentru a democratiza principiul ...

Sohtrop_7 a scris:stagnare atunci când motorul BMW cu injecție de apă ar fi trebuit să deschidă supapele.


Stagnare da, dar numai în aparență (poate?): Producătorii aplică zeci de brevete la injecția de apă ... dar nimic nu iese pe piață !! Nici măcar pentru camioane ... E disperat!

Pentru cei care se întreabă de ce este menționat BMW, iată răspunsul:
înțelegerea injecție de apă / BMW-brevete-on-the-injecție-of-apă-în-un motor-t13760.html
https://www.econologie.com/injection-ea ... e-bientot/
https://www.econologie.com/brevets-bmw- ... -analyses/

Și atunci BMW injectează apă de peste 40 de ani: Apa de injecție cu motor-Pantone / BMW-Megatron-turbo pe benzină-1450ch one-injectare și apa-t14238.html

Acest lucru permite ... 1000 CP / L : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:



În cele din urmă, iată un articol sumar despre injecția de apă pe care l-am co-supravegheat cu un alt membru al forums: totul este acolo pentru a înțelege cum funcționează! Apă injecție motor Pantone / article-econologic-autobio-on-doping-al-apă-t9612.html

Vezi și sistemul HAM MAN: consuma mai putin masina / ham-and-apă-injecție om anti-nox-in-the-motor marin-t14241.html
0 x
Sohtrop_7
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 06/11/18, 17:04

Re: Ce kit de injecție de apă să cumpere?




de Sohtrop_7 » 08/11/18, 13:24

@Gaston,

Planific să-l instalez pe un Clio III 1,5 Dci 85 CP, consum curent la 5l / 100, dar fac o mulțime de autostrăzi / naționale la 110Km / h în călătoria mea zilnică. Ideea este mai ales de a prelungi durata de viața mașinii, reduce poluarea, reduce consumul puțin mai mult (8% ar fi deja ceva excepțional pentru mine)

@Christophe,

Mulțumesc că voi citi asta. După ce, după cum spuneam, mi se pare ciudat că C.tardy l-a oprit pe Hypnow dacă era convins de sisteme.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Ce kit de injecție de apă să cumpere?




de Christophe » 08/11/18, 14:25

Sohtrop_7 a scris:După ce, după cum spuneam, mi se pare ciudat că C.tardy l-a oprit pe Hypnow dacă era convins de sisteme.


Ar trebui să-l întrebe direct ... când cineva părăsește o companie sau o afacere poate fi din motive non-economice eh.

Hypnow mai există?

ps: dacă nu m-am lansat niciodată în kituri este și din cauza lipsei de reglementare a celor de pe piață ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: Ce kit de injecție de apă să cumpere?




de Christophe » 08/11/18, 14:58

Gaston scria:Rezultatele diverșilor experimentatori par să arate o eficiență mult mai mare la motoarele mai vechi (de design) decât la modelele mai noi.


Se pare că este cuvântul potrivit ... Pentru a rezuma în 3 puncte:

a) Un motor recent (diesel) are un EGR: este o injecție de apă „indirectă”, deoarece când este în funcțiune, motorul înghite multă apă. Ca o reamintire, 1 L de combustibil fosil ars respinge în jur de 1 L de apă (evident vapori) ... hei da, asta nu este nimic!

b) Există și efectul „curățare / curățare a motorului”: care în mod necesar funcționează mai bine cu un motor care are ore în bielele de conectare ... va fi mai murdar. Motoarele recente încă se blochează mai puțin ...

Vă rugăm să rețineți că vorbesc despre încărcarea camerei de ardere, nu de conducta de admisie sau de EGR în sine, care sunt adesea greați și uneori foarte repede în funcție de utilizarea motorului folosit (urban sau peri urban ... este o groază pentru asta)

c) Efectul termodinamic al apei în timpul arderii, este identic, vezi mai bine cu motoarele mai noi (conform tehnologiilor și cartografierii injecțiilor), îngrijorarea este că nimeni (cu excepția BMW ...) nu știe să dozeze apa la momentul potrivit (= în condiții potrivite) ... deci efectul poate fi la fel de negativ pe cât de pozitiv și câștigurile se anulează (brevetul BMW citat mai sus explică când și cum injectează, în plus, au 2 tipuri de injecție cu apă direct și indirect)
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 103