injecția de apă în sistemul de aerisire al motorului și un nou control tehnic

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
lup
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 26/05/19, 16:14

injecția de apă în sistemul de aerisire al motorului și un nou control tehnic




de lup » 26/05/19, 17:01

Salut tuturor și vă mulțumesc pentru această mină de aur care este site-ul éconologie :?
ca toți ceilalți, mă plâng de prețul carburanților :x
Aș dori, ca toți ceilalți, să economisesc din factura mea pe gaz : Cheesy: , trebuie să meargă bine lucrat și în campanie nu alegerea transportului :(
Am căutat destul de mult timp în sistemul de adăugare a aburului / a apei calde de apă în sistemul de admisie a aerului vehiculului ... între DIY made home, econokit, ecopra, eco apa există suficient de făcut ...
Vizualizați tarifele :şoc: Mă gândesc să realizez un pseudo écop 2019 .... Dar întrebarea care mă deranjează este următoarea ............ ce este cu noul control tehnic CTAE,? ... ...... Vehiculul nu va fi recalibrat pentru utilizarea combustibilului care nu respectă producătorul? ...
Pentru realizarea mea viitoare, am puțină gata, oțel inoxidabil, capcană a cazanului, dacă este nevoie, T și coatele de orice fel .... Cred că se montează realizarea pe un 2L HDI Grand Raide ..... , multe vehicule au fost blocate într-un timp foarte scurt ..... asta este dacă aveți conducte deasupra .. Mulțumesc pentru o zi bună
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: injecția de apă în sistemul de aerisire al motorului și noul control tehnic




de Christophe » 27/05/19, 07:35

Nici o injecție de apă (vizibilă) nu a trecut niciodată CT-ul unde un CT de comoditate ... întărirea nu schimbă nimic în acest punct: a fost necesar să demontați sistemul înainte de CT.

Dacă doriți să economisiți imediat și fără probleme vă sugerez amestecul de benzină ...

La 5% simt 5 L / 100 km ... chiar am coborât câteva zile la 4,6 L / 100 conform computerului ... pe un vechi hdi 2005 saab ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: injecția de apă în sistemul de aerisire al motorului și noul control tehnic




de Christophe » 27/05/19, 07:38

0 x
lup
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 26/05/19, 16:14

Re: injecția de apă în sistemul de aerisire al motorului și noul control tehnic




de lup » 27/05/19, 13:11

multumesc Christophe, pentru raspunsul tau, de fapt, benzina in benzina in% slab imbunatateste carburatia, deci consumul .. atentie, poate fi in timp ca noile mori nu le place, poate nu .... am rulat Recyler de ulei cu un 21TD Nevada și 1156 kms cu un control complet, tehnologic, poluare ok aproape 0 .... Dar astăzi este o altă poveste ... Cred că trebuie să lucrăm pe mai multe poziții pentru a economisind cu adevărat energie și reducând poluarea vehiculelor noastre .... de aceea mă gândeam să adaug molecule de apă caldă sau rece, pentru a îmbunătăți și mai mult ... .. stil ecopra, apa ecologica, retrokit ..... Dar de casa au vazut ratele ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: injecția de apă în sistemul de aerisire al motorului și noul control tehnic




de Christophe » 27/05/19, 21:08

Unul nu împiedică celălalt, dar amestecul este mai ușor de implementat ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 119