Articolul „echipamente agricole”

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Avatar de l'Utilisateur
JKG
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 28
Înregistrare: 26/02/05, 21:22
Locul de amplasare: Rodez

Articolul „echipamente agricole”




de JKG » 05/04/06, 12:08

bonjour,
Există un articol despre panton în revizuirea echipamentelor agricole.
Spune că nu funcționează, că e c ... nerrie

Imagine
Imagine

Ce crezi?

@+
0 x
Pământul nu ne aparține, îl împrumutăm de la copiii noștri
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 05/04/06, 12:17

Am avea nevoie de scanare, astfel încât să o putem judeca și să o adăugăm la această pagină: https://www.econologie.com/forums/revue-de-p ... 65-30.html

Evident, este o tâmpenie ... altfel producătorii (care finanțează revista) l-ar folosi mult timp ... : Mrgreen: hihihihihi

Mai serios, jurnalistul acestei reviste mă contactase pentru a obține maximum de informații tehnice. Când i-am spus că totul era pe site sau pe forum Nu am primit niciodată un răspuns .... :|
Dernière édition alin Christophe 05 / 09 / 09, 11: 13, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse

Re: Articolul „echipamente agricole”




de lau » 05/04/06, 12:27

jkg a scris:bonjour,
Există un articol despre panton în revizuirea echipamentelor agricole.
Spune că nu funcționează, că e c ... nerrie

Ce crezi?

@+

Nu am îndrăznit niciodată să intervin asupra forum „tractor mare pasiune” unde colegii mei vorbesc despre lucruri și altele ... există o secțiune Pantone și este o nebunie cât de sceptici sunt, de genul: „dacă ar funcționa s-ar ști” ..
Invit pe toți țăranii sceptici care ezită să-și pantonizeze tractorul să vină la Vaucluse unde cunosc mai multe tractoare care fac economii de 50% în motorină pentru aceeași muncă; există, de asemenea, un viticultor care funcționează de 3 sau 4 luni cu un spad și care economisește 60%.
Dernière édition alin lau 05 / 04 / 06, 21: 35, editate 1 ori.
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028




de Christophe » 05/04/06, 13:02

M-am săturat să-mi pierd timpul convingându-i pe sceptici care nu vor să fie ... e simplu: lăsați-i să moară în ignoranța lor!

Pantonul nu este atât de simplu pe cât credeți, dar rezultatele sunt frumoase și bine acolo ... indiferent dacă le place sau nu acestor ticăloși ... dacă nu au reușit să aibă rezultate, este că unii oameni sunt pur și simplu mai buni decât ei ... Ar trebui să ne întrebăm de câteva ori, nu?

Și apoi, să nu-l aplicați (sau alte sisteme care permit realizarea unor economii substanțiale de petrol) este pur și simplu un viitor Crima împotriva umanității. Vă mulțumesc din nou, politicienilor și industriașilor pentru că vă apărați interesele în timp ce disprețuiți inteligența și bunul simț ... Ne vom aminti ...
Dernière édition alin Christophe 05 / 09 / 09, 11: 14, editate 1 ori.
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 05/04/06, 14:55

bonjour

De ce să pierdem timpul explicând că funcționează pentru toți acești incrudulanți, să ne concentrăm mai degrabă pe rafinarea adunărilor noastre
astfel încât să fie operațional tot timpul.
Nu este ca un paradis, trebuie să crezi în el pentru a fi salvat!
cel mai bine este să păstrați legătura cu cei care experimentează, cu cei care cercetează și contribuie, cu toți cei care sunt interesați de realizarea lucrului.
În starea actuală de asamblare, cea mai mare problemă este de a depăși mai mult de 30% la un motor cu jumătate de sarcină, ca un automobil.
În rest, mulți oameni reacționează cu mass-media. (Dacă este scris în jurnal este adevărat)
Pentru toți cei care au trăit fapte specifice atunci când se examinează un articol, se observă superficialul jurnaliștilor.

Abia am citit jumătate din link pentru a înțelege că tipul este amestecat 100% doping cu apă, și este reluarea tradiționalelor lumini bla bla, plasmă, magnetism în cele din urmă tot misterios.
Ei nu au înțeles că dopajul cu apă și panton 100% este complet diferit.

Măsura mea este de fiecare dată când merg la pompă.
Toate celelalte măsurători de presiune și temperatură servesc ca o groapă pentru îmbunătățirea sistemului.
Nu am nimic care să măsoare poluarea, dar singura măsură este câți litri la 100 km.

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12




de abyssin3 » 05/04/06, 16:57

Știți, trebuie să înțelegeți câteva reguli care vă vor spune tuturor celor care nu cred în ea (care sunt în general cei care nu au încercat):
1- "Si a funcționat, s-ar ști "
2- "în plus, Si a funcționat, toată lumea l-ar folosi și în special industriașii și companiile petroliere de cand este mai puțin poluant "
3-apoi, există o mulțime de „ziceri” nefondate precum (pentru HBV): „Este bine cunoscute decât petrolul rupere motoare "

În general, aceste tipuri de argumente sunt aplicabile oricărui lucru care ar putea contrazice sistemul FRIC (HVB, pantone sau altele) și avansate de cei care ar fi dezavantajați să vadă că astfel de lucruri se răspândesc. Ca bonus, este susținut de toți consumatorii obișnuiți care nu doresc să pună întrebări, atât despre prezent, cât și despre viitor. Înțelegeți că dacă acești oameni nu pun întrebări, nu mai este nevoie să vă deranjați să găsiți o soluție, deoarece nu mai vedem o problemă ...

Este un pic ca ceea ce am văzut pe acest site:
http://www.namecapspaceman.org/pquoi.htm

„complică” doar existența lor. Și din moment ce nu vor fi în jur atunci când apar problemele .... :strigăt: cei care vor veni după aceea vor bea, dar nu le pasă.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
JKG
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 28
Înregistrare: 26/02/05, 21:22
Locul de amplasare: Rodez




de JKG » 05/04/06, 20:37

Evident că sunt tâmpenii ... dacă nu producătorii (care finanțează revista)


Și este adevărat.
Cu 10 pagini înainte de a avea un anunț pentru JD cu noul motor cu supapă EGR!
Și din nou, ei vorbesc despre HVB, spunând cine are mari probleme întotdeauna cu JD în fabrica Sarrans

În articol se reiau auto moto.
Tractorul este la liceul Bapaume.

@+
0 x
Pământul nu ne aparține, îl împrumutăm de la copiii noștri
phil 14
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 93
Înregistrare: 27/06/05, 12:28
Locul de amplasare: Calvados

articol utilaj agricol




de phil 14 » 30/04/06, 16:21

Bonjour à tous

Dacă nu mă înșel, testele au fost efectuate pe echipamente echipate cu trusa vândută de Alberic ???

a+
phil 14
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 30/04/06, 16:26

hi

Nu va funcționa sau va avea o performanță slabă dacă urmăm crobarul.
@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 30/04/06, 16:42

salut
Aproape am citit ambele pagini; sunt trei rahaturi în linie : Evil:
au reușit chiar să transforme pantonul într-un inginer : Lol:
@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)

Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 74